Tanítványaimnak nagyon tetszettek a játékok, most kicsit több időnk volt a témával foglalkozni. A „jó hír” doboz készítése a kedvencük lett.
Társas kapcsolatok ápolása
Jászszentlászlói Szent László Általános Iskola
Tanítványaimnak nagyon tetszettek a játékok, most kicsit több időnk volt a témával foglalkozni. A „jó hír” doboz készítése a kedvencük lett.
Jászszentlászlói Szent László Általános Iskola
Tanítványaimnak nagyon tetszettek a játékok, most kicsit több időnk volt a témával foglalkozni. A „jó hír” doboz készítése a kedvencük lett.
A gyerekek megérkezésük után megosztottak a barátjukkal egy jó hírt.Később a relaxációs gyakorlat után a többiekkel is megosztották ezeket a jó híreket. Például, az egyik kislány elmondta, hogy Anyukájával délután bábozni fognak, amit már nagyon vár. Egy kisfiú elmondta, hogy már nagyon várja a Mikulást. A gyerekek többségének a mikulás várás körül forgott a gondolata. A szívecskés „jóhír gyűjtő ládikóba” mindenki a saját jóhírét egy szívecske szimbólumával beledobta.
Ezután meghallgatták „Fülöpke az óvodában- örök barátság ” című meséjét, amit a nagycsoportosokkal meg is beszéltünk és beszélgettünk a barátságról.Az egyik kisfiú elmondta, hogy azért várja az iskolát, mert tavaly a barátja iskolás lett és ő is abba az iskolába fog járni, így gyakrabban tudnak majd találkozni.
Végül mindenki rajzolt a barátjának egy barátságszívet, amit odaadott neki.
Gárdonyi Géza és Szegi Suli Általános Iskola
Gárdonyi Géza és Szegi Suli Ált. Isk. 2. osztálya koreográfiája, amelyben mindenki más mozdulatot végez.
A gyerekekkel elkészítettük a jóhíreket tartalmazó boldogságládát, amibe „bedobtuk, ráragasztottuk” az egymással naponta megosztott örömöket, élményeket!
Érsekcsanádi Napköziotthonos Óvoda
Ebben a hónapban is több játékos feladaton keresztül foglalkoztunk a témával.
Készítettünk „Megérkeztem” táblát: reggel minden gyermek felteszi a jelét, így könnyű számon tartanunk, ki hiányzik még.A barátok többnyire egymás mellé teszik a sünijüket.
Játszottuk a „Megismersz?” játékot, az arcvonásokból kellett tapogatás útján kitalálni, ki van velünk szemben. Ez meglehetősen nehéz feladat volt, de jól szórakoztunk közben!
A következő héten szivecskéket vágtunk ki, melyeket elrejtettem a csoportszobában. Minden gyermeknek, legalább egy szivecskét meg kellett találnia. Ezután körbe ültünk, és egyesével odavihették a barátjuknak a szivecskéjüket, elmondva, hogy miért szeretik őt, miért a barátjuk. A barát, adott cserébe valamit – Ölelést, puszit, pacsit, vagy táncot! Ügyeltem arra, hogy minden gyermek legalább egy szivecskét kapjon! (Akinek nem kapott (csak egy kislány volt), tőlem kapott, valamilyen jó tulajdonságát kiemelve).
Érsekcsanádi Napköziotthonos Óvoda
Ebben a hónapban is több játékos feladaton keresztül foglalkoztunk a témával.
Készítettünk „Megérkeztem” táblát: reggel minden gyermek felteszi a jelét, így könnyű számon tartanunk, ki hiányzik még.A barátok többnyire egymás mellé teszik a sünijüket.
Játszottuk a „Megismersz?” játékot, az arcvonásokból kellett tapogatás útján kitalálni, ki van velünk szemben. Ez meglehetősen nehéz feladat volt, de jól szórakoztunk közben!
A következő héten szivecskéket vágtunk ki, melyeket elrejtettem a csoportszobában. Minden gyermeknek, legalább egy szivecskét meg kellett találnia. Ezután körbe ültünk, és egyesével odavihették a barátjuknak a szivecskéjüket, elmondva, hogy miért szeretik őt, miért a barátjuk. A barát, adott cserébe valamit – Ölelést, puszit, pacsit, vagy táncot! Ügyeltem arra, hogy minden gyermek legalább egy szivecskét kapjon! (Akinek nem kapott (csak egy kislány volt), tőlem kapott, valamilyen jó tulajdonságát kiemelve).
Érsekcsanádi Napköziotthonos Óvoda
Ebben a hónapban is több játékos feladaton keresztül foglalkoztunk a témával.
Készítettünk „Megérkeztem” táblát: reggel minden gyermek felteszi a jelét, így könnyű számon tartanunk, ki hiányzik még.A barátok többnyire egymás mellé teszik a sünijüket.
Játszottuk a „Megismersz?” játékot, az arcvonásokból kellett tapogatás útján kitalálni, ki van velünk szemben. Ez meglehetősen nehéz feladat volt, de jól szórakoztunk közben!
A következő héten szivecskéket vágtunk ki, melyeket elrejtettem a csoportszobában. Minden gyermeknek, legalább egy szivecskét meg kellett találnia. Ezután körbe ültünk, és egyesével odavihették a barátjuknak a szivecskéjüket, elmondva, hogy miért szeretik őt, miért a barátjuk. A barát, adott cserébe valamit – Ölelést, puszit, pacsit, vagy táncot! Ügyeltem arra, hogy minden gyermek legalább egy szivecskét kapjon! (Akinek nem kapott (csak egy kislány volt), tőlem kapott, valamilyen jó tulajdonságát kiemelve).
A társas kapcsolatok ápolását feldolgozó boldogságórát már nagyon várták tanítványaim. Az órát relaxációs gyakorlatokkal indítottuk, majd átbeszéltük, hogy milyen is egy jó barát, miért vágyunk mások társaságára, miért, és hogyan kell ápolni a kapcsolatokat. Megbeszéltük, hogy szükségünk van társra, családra, barátokra, különböző közösségekre, hiszen együtt, pozitív gondolkodással, sokkal könnyebb mindent megvalósítani, túljutni a nehéz helyzeteken, napokon. Ezután meghallgatták a gyerekek „A róka és a farkas a lakodalomban” című mesét, és átbeszéltük az olvasottakat, azt, hogy vajon barátságnak mondható-e egy ilyen kapcsolat. Majd ahhoz, hogy megtudjuk mi az a szó, amelynek kimondása minden szívet megmelenget, megfejtettük a táblán a keresztrejtvényt, és hozzáfogtunk a csoportfeladatokhoz. A feladatlapok megoldása után, a „Csak tekintettel” és a „Telefon” elnevezésű játékokat játszottuk. Nagyon élvezték a gyerekek, mindenki aktív volt egész órán. Zárásként közösen elénekeltük Bagdi Bella „Ha boldog vagy” kezdetű dalát.