Uzenetek hálám jeléül! A gyerekek alkotasai halajuk kifejezesukert!
A hála gyakorlása
Hālabefott keszitese a gyerekekkel:beletoltve uzeneteket, hala origami viragot,rajzokat es oleles kuponokat
A boldogságórák témaköreit érdeklődve fogadták a gyerekek. Értékes és érdekes hozzászólásaik voltak a témákhoz. a hálafát kitettük a tanteremben.
Az új, elsős osztályommal most kezdtük a boldogságóra programot. A „Szőlőszüret” lehetőséget választottam szeptemberre.
Nem csak kedvelt feladat volt, de dekorációnak is tökéletes. Eljátszottunk egy javasolt játékot is, amit a gyerekek nagyon élveztek. Sokszor megemlítettük a hónap folyamán, hogy milyen fontos megköszönni másoknak a segítséget, a kedvességet. Ettől mi is jobban érezzük magunkat. A gyerekek lelkesen színezték a szőlőszemeket. A feladat motiválta őket a többszöri köszönetnyilvánításra.
Köszönjük a lehetőséget!
Százlábút készítettünk szivecskéből. A szivecskék díszítése közben arról beszélgettünk, hogy kinek adnánk szivecskét? Mikor? Miért?
Innen kanyarodtunk rá arra a kérdésre, hogy kinek mit tudunk megköszönni, mit tett, amivel könnyebbé vagy szebbé tette az életünket. (Az élet olyan területére koncentráltunk most, ami minden ovisunknak közös élménye: az óvodai élet.)
Hamarosan jöttek is a válaszok okos indoklással. PL:
Laci bácsinak megköszönhetjük, hogy rendben tartja a kertet, levágja a nagy bokrokat, hogy tudjunk játszani.
Ildikó néninek a konyhán megköszönhetjük, hogy elmossa a tányérokat, hogy tudjunk ebédelni.
Timi néninek megköszönhetjük, hogy amikor kicsik voltunk, sokszor megvigasztalt amikor anyukánk után sírtunk.
Aztán kicsit kibővült a kör: A mozdonyvezetőnek, hogy vezeti a vonatot, hogy el tudjunk utazni a mamánkhoz. A buszvezetőnk, hogy vezeti a buszt. Különben nem tudnánk oviba jönni….
Játékidőben készült néhány szivecske, amit nem ragasztottunk fel a közös százlábúra, hanem az udvarra menet Laci bácsinak valóban megköszöntük, hogy rendben tartja a kertet, a szivecskét pedig ajándékba megkapta.
Másnap reggel az egyik kislány rózsaszín flitteres, cipzáras kis táskával jött benne néhány müzli szelettel, és megkínálta a felnőtteket, akiknek meg akart köszönni valamit. Laci bácsinak a kertet, Ildikó néninek a tiszta edényeket, Timi néninek a vigasztaló öleléseket.
Széchenyi István Általános Iskola Jászkarajenő
Az alsós boldogságórákon jókedvvel, lelkesen vesznek részt a gyerekek. A szeptemberi téma a hála gyakorlása volt. A sok-sok örömteli játék, gyakorlat mellett több kreatív alkotás is elkészült.
Kiálltuk a próbát, feldolgoztuk a “Hála” témát. Megkezdődött a “Boldogság várának” meghódítása. Az egyes témakörök feldolgozása után a gyerekek bábui mindig egy-egy lépcsőfokkal feljebb léphetnek. A bábuk színével megegyező plakátra gyűjtik a témakörök jelét tartalmazó jelvényeket. Ezt a plakátot használjuk még a saját adatok: név, születésnap megtanulásához, a reggeli beszélgetőkör és hangulat jelentéshez, az EKOP erősségvirágainak megismeréséhez, a szuper képességek fejlesztéséhez is. Így igazán “látványos” a fejlődés.
„Süss fel, nap, süss fel, nap, szárogasd meg szárnyamat, nyisd ki a virágokat!”
Ahogy a kis pillangóknak, úgy nekünk is melegséggel és boldogsággal tölti fel szívünket, lelkünket ez a Napocska.
Készítés közben a gyerekekkel arról beszélgettünk, hogy számukra mi okoz örömet, boldogságot. Mi az, amiért hálásak.
Zempléni Árpád Általános Iskola és AMI
Definiáltuk a hála szó jelentését.
Megbeszéltük hogy a hálát hogyan fejezhetjük ki.
Meghallgattuk a hónap dalát.
Ezt követően elmondták a gyerekek hogy miről szólt a dal.
Megbeszéltük hogy miért lehet hálás az ember.
Megkapták a szőlőfürtöt és kiszínezték az utasításnak megfelelően.
Nagyon tetszett nekik amikor felfűztük, és megnéztük hogy ki mennyi szőlőszemet színezett ki.