Megbeszéltük a gyerekekkel a két szó jelentését, majd megadott pesszimista mondatokat optimista magyarázatokkal fejeztek be. Aztán mindenki elkészítette a saját jövő-vonalát.
Az optimizmus gyakorlása

Marcali Noszlopy Gáspár Általános és Alapfokú Művészeti Iskola
Első lépésként megbeszéltük a gyerekekkel, kiket nevezünk optimistáknak. Csoportokban kaptak egy szituációt, amit optimista és pesszimista szemlélettel kellett eljátszani. Felolvastam a mesét. Átalakítottuk a történetet pozitívvá. Készítettünk egy optimista szemüveget, melyen keresztül mindent szebbnek látunk. Folytattam a kedvenc regényemből (Eleanor H. Porter: Az élet játéka címmel) a felolvasást, amit tavaly május óta olvasok a gyerekeknek. Ez a történet egy árva kislányról szól, aki nagyon optimistán fogja fel az életet, mindent és mindenkit megváltoztat, jobbá tesz maga körül.

Makovecz Imre Általános Iskola
Egyik tanítványomtól kaptam.
Hálavers nekem!
„Vezesd őket, utat ne tévessz,
s magadhoz mindig hű maradj!
Mert élen állsz és messze látszol,
Sose feledd, példa vagy!
Kívánok neked felfedezéseket
és csodákat.
Kívánok neked sikert.
Kívánok neked örömöt, békét, elégedettséget.
És soha, soha nem múló
SZERETETET.
KÖSZÖNÖM.
Amikor úgy éreztem,
nem tudom majd átvészelni a közelgő katasztrófát,
te mellém álltál és azt mondtad, hogy meg tudom csinálni.
És így is lett!
Írta: K. Hanna

Makovecz Imre Általános Iskola
Néhány bátorító, optimista SMS-eink, amit a közös csoportunkban is megosztottunk!
1.
Az élet az egyetlen esély, vedd komolyan!
Az élet szépség, csodáld meg!
Az élet boldogság, ízleld!
Az élet álom, tedd valósággá!
Az élet kihívás, fogadd el!
Az élet kötelesség, teljesítsd!
2.
Csak egy szó,, egy nyitott kéz ,
egy mondat kell, egy
félmosoly, biztatás ,hogy
,, NE ADD FEL !”
3.
Mindnyájunknak érdekünkben áll,hogy elűzzük a negatív gondolatainkat, és inkább félig tele poharat lássunk a félig üres pohár helyett.***** ” Az, hogy milyen a boldog ember élete, gondolatai milyenségén múlik: Ne fogadj be sötét, negatív gondolatokat!” ****** ” légy derűs itt és most!” ******* ” légy te a szivárvány a borús égbolton!”

Makovecz Imre Általános Iskola
Egész hónapban szem előtt tartottuk: Egyszer fent, egyszer lent…. Borús napokat felváltja a derű.
Részt vettünk versenyeken, bemutató órát tartottunk, faragtunk tököt Halloweenkor, kosztümbe bújtunk, műanyagpalackokból alkottunk. Ja, és hogy dobogós helyezéseket értünk el? Mindig előttünk lebegett: Megcsináljuk! Megcsináltuk! A szülőkkel együtt.

Makovecz Imre Általános Iskola
Minden évben kedvenc témánk az októberi. Most aztán igazán lehet lehangolt, kevés önbizalommal bíró társainkat biztatni. Kezdésnek elkészítettük az optimista és pesszimista „fejeinket”. Órák végén értékeléskor is szívesen felhasználjuk őket.


Az első osztályosok A kis ködmön c. mesét alakították át, és készítettek hozzá illusztrációt: a szereplők sírás helyett kacagnak…
A második osztályosok szemüvegeket készítettek, hogy optimistán lássák a világot. „Tedd csak fel az “áldott szemüvegedet”, s máris látod, hogy süt a nap, hogy sok öröm és emberi jóság van.” (Müller Péter)
A negyedik osztályosok pedig smileyt rajzoltak az aktuális hangulatuk kifejezésére.

