Boldogságóra tanévkezdés
- Írta: Fesztbaum Éva,
- Megtekintve: 872
A 2023/24-es őszi félév legfontosabb hírei
Köszöntő
Várakozással telve és optimizmussal nyitjuk meg a 2023/24-es tanévet a Jobb Veled a Világ Alapítvány nevében! Pozitív szemléletünk töretlen, azzal együtt, hogy figyelemmel követjük a világ folyását, a gyerekek és kamaszok jelenét és jóllétét befolyásoló társadalmi és technológiai folyamatokat, illetve a pedagógus kollégákat érintő változásokat és nehézségeket. Csapatunk idén is törekszik arra, hogy mindezekben kísérjen és támogasson benneteket! Szándékaink szerint továbbra is a boldog és értelmes élethez szükséges készségek gyakorlásában nyújtunk segítséget kicsiknek és nagyoknak, és közös élményeken keresztül a személyiség kiteljesedését keressük. Mindehhez pedig, a 10. tanévébe lépő Boldogságóra Program sok újdonsággal várja a pedagógusokat, a Boldogságóra gyakorló kollégákat és a segítő szakembereket! Ebben a cikkben olvashatsz élő és online, az őszi félévet érintő eseményeinkről, az új Önbizalom Programról, a Fedezd fel az erősségeid pedagógusként! távoktatási képzésről, a folytatódó tudományos kutatásról, a mentorprogramról és a tanévkezdés praktikus tudnivalóiról.
Találkozzunk október 25-én az Erkel színházban!
Ősszel végre újra személyes találkozásra hívunk! A Boldog Óvoda és Boldog Iskola címátadó ünnepségére nagy szeretettel várjuk minden intézmény képviselőit 2023. október 25-én 9-13 óra között Budapesten, az Erkel Színházban! Az esemény fókuszában a pozitív pszichológia és pedagógia aktuális témái, a Boldogságóra 10 éve, és az új Önbizalom Program állnak. Az intézményi kapcsolattartókat kérjük, hogy regisztráljanak ezen a linken!
Kapcsolódjunk online a Boldogságóra Klubban!
A tavalyi tanév nagy sikerén felbuzdulva folytatjuk az online, játékos Boldogságóra Klub alkalmakat, hogy együtt töltődjünk, és egymás által inspirálódjunk. Az őszi félévben várhatóan ezeken a dátumokon várunk minden kedves kollégát 18:30-20:00 óra között:
- szeptember 21. – A hála világnapja és Boldogságóra évnyitó
- október 3. – Optimizmus és Tudatos jelenlét (Mindfulness)
- november 7. – Vedd magadra! – Interaktív történetek a Boldogságórákon
- november 28. – Az egészséges önbecsülés gyakorlása
- december 12. – Ünnepváró Boldogságórák
- január 9. – Jobb Velünk a Világ: Vonjuk be az egész intézményt!
- január 23. – A fejlődési szemléletmód gyakorlása
A regisztrációt a Klub alkalmakra ezen a linken találod.
Gyakoroljuk az Önbizalom készségét!
A tavalyi tanév során a Jobb Veled a Világ Alapítvány belső műhelyében pszichológiai és neveléstudományi szakemberekkel együttműködve az önbizalom témáját jártuk körül, azért, hogy a 2023/24-es tanévben útjára indíthassuk az új Önbizalom Programot. Az Önbizalom Program 9 altéma köré csoportosítva élménypedagógiai eszközöket kínál pedagógusoknak és szülőknek, a gyerekek és fiatalok egészséges önbecsülése és magabiztossága érdekében. A programban és a kiadványokban kiemelt szerep jut a Tudatos jelenlétnek (Mindfulness), a vizualizációs gyakorlatoknak és az interaktív történeteknek. Élő és online eseményeink keretében is sok szó esik majd az új programról, illetve 2023 novemberétől a Mental Focus kiadó oldalán megrendelhetitek az életreszóló önbizalom gyakorlását segítő Kézikönyveket és Munkafüzeteket, három korosztály számára (óvodás, alsós és felsős/középiskolás). Ezzel párhuzamosan a Boldogságóra Önbizalom Program 30 órás akkreditált pedagógus továbbképzéseket is elindítjuk, erről a boldogsagora.hu/kepzesek oldalon tájékozódhattok.
Fedezd fel az erősségeid pedagógusként!
Azok a pedagógusok és intézmények, akik 2023. június 30-ig jelezték részvételüket a Boldogságóra Programban, a jubileumi év alkalmából térítésmentesen vehetnek részt a Fedezd fel az erősségeid pedagógusként! távoktatási képzésen. Most az első kétezer jelentkezőnek, és intézményenként 5 pedagógusnak tudunk hozzáférést biztosítani az akkreditált képzéshez. Kérjük, hogy a kapcsolattartók 2023. szeptember 20-ig jelezzék a részvételi igényt, ezen az űrlapon.
A tanévkezdés praktikus lépései
Minden hónap első tanítási napján elérhetővé válnak az aktuális havi témákban a korosztályokhoz rendelt oktatási segédanyagok, ezen a linken: boldogsagora.hu/faliujsag. Ezt az oldalt bejelentkezés után tudod elérni. Dolgozhatsz ezek alapján, a kézikönyvekből vagy saját ötleteid mentén, illetve támaszkodhatsz az oldalon található korábbi beszámolókra is.
A boldogsagora.hu oldalon a „regisztráció” menüpontban tudsz új profilt létrehozni, ahol havonta töltheted fel a beszámolókat, amit azért is érdemes megtenned, mert minden hónapban kitüntetjük a Hónap Pedagógusát és a Hónap Csoportját a feltöltések alapján. A profilodban tudod létrehozni a csoportokat, akikkel a Boldogságórákat tartod. A havi feltöltéseknél figyelj, hogy az aktuális téma címkéjéhez rendeld a beszámolót. A címkék között az Önbizalom Program témáit is megtalálhatod hamarosan.
Az oldalra bejelentkezve, a Segédanyag letöltése menüpont alatt találod a Szülői Nyilatkozat formulát. Kérjük, hogy tájékoztasd a szülőket, hogy boldogságórákat szeretnél tartani a tanév során. A szülők által aláírt beleegyező nyilatkozatokat őrizd meg, de nem szükséges feltöltened.
Ugyanitt találod a Boldogságóra Programot bemutató prezentációkat, amelyeket a tantestületnek és a szülőknek szóló tájékoztató alkalmakon segítségként használhatsz.
A Boldogságóra Program arculati elemeit, a logókat ezen az oldalon találod.
Mentorprogram
A mentorok feladata, hogy segítséget nyújtsanak a program elindításában, a boldogságórákra való felkészülésben, igény esetén bemutató órát tartsanak és év közben is rendelkezésre álljanak ha kérdések, nehézségek merülnek fel. A Mentorprogramban résztvevő pedagógusok listáját ezen az oldalon találod. A mentorok országszerte különböző térségekben, különböző korosztályokkal foglalkozó, gyakorló Boldogságóra pedagógusok.
Kutatás
A 2023/24-es tanévben is folytatódik a Boldogságóra hatását vizsgáló kutatás. A kutatásban résztvevő pedagógusként eszközt kaptok a kezetekbe, hogy felmérjétek az osztályok szociometriai struktúráját, így mélyebb betekintést nyerhettek a rejtett informális kapcsolatrendszerbe is. A részvétellel a Jobb Veled a Világ Alapítvány munkáját is segítitek, hiszen a Boldogságórák és a pszichológiai mutatók közötti összefüggések feltárásával lehetőség nyílik arra, hogy tudományosan is igazoljuk a tevékenység hatékonyságát. Ha érdekel a Boldogságóra kutatás, és 6-19 éves diákokat tanítasz, jelentkezz a boldogsagorak.eszocmet@gmail.com címen. Érdeklődésed kifejezésével meg tudnak szólítani a kutatók, valamint a teendőket és segédanyagokat is így kaphatod meg.
Szerzői jog
Fontos! A Boldogságóra program levédett márkavédjegy és a program minden írott és szóbeli anyaga jogvédett! Ahogyan az lenni szokott, minél szélesebb körben terjed el egy program, annál valószínűbb, hogy a benne lévő tudásanyagot részben vagy egészben mások is szeretnék felhasználni. Ennek semmi akadálya nincs, azonban mindez csak a jogtulajdonos, a Jobb Veled a Világ alapítvány írásos hozzájárulásával lehetséges. Minderre azért van szükség, mert a szerzői joggal védett anyagok hosszú munka eredményeként születtek, és csak ezek változatlan megőrzésével biztosíthatjuk a gyerekek magas színvonalú képzését. A Boldogságóra kiadványokban és oktatási segédanyagokban található módszertannak és gyakorlatoknak a felhasználása a boldogságórákon kívüli más nyilvános eseményeken vagy továbbadása harmadik félnek kizárólag a Jobb Veled a Világ Alapítvány előzetes engedélyével lehetséges!
Sok-sok pozitív élménnyel teli boldogságórákat kívánunk Nektek!
JOBB VELETEK A VILÁG!