Egy ötletelés alkalmával kitalálta az osztály,hogy ebben a hónapban is szívesen adnak kölcsön egymásnak radírt,vagy ceruzát.Azonban a Hálabefőttes üvegünkbe önkéntes alapon a kölcsönkérőknek pici édességeket „kellett” e hónapban hozni.Egymás segítését, jótetteit ebből a készletből örömmel hálálták meg.A jó cselekedetek gyümölcsei nálunk aktuálisan most karácsonyfa díszekként jelentek meg.
Boldogító jó cselekedetek
Egy ötletelés alkalmával kitalálta az osztály,hogy ebben a hónapban is szívesen adnak kölcsön egymásnak radírt,vagy ceruzát.Azonban a Hálabefőttes üvegünkbe önkéntes alapon a kölcsönkérőknek pici édességeket „kellett” e hónapban hozni.Egymás segítését, jótetteit ebből a készletből örömmel hálálták meg.A jó cselekedetek gyümölcsei nálunk aktuálisan most karácsonyfa díszekként jelentek meg.
Atkári Petőfi Sándor Általános Iskola
Közeledik a szeretet ünnepe. Az adventi időszakban többször beszélgettünk arról, hogyan tehetünk jót, olyan dolgokat, mellyel örömöt szerzünk családunknak, társainknak, a tanító néniknek.. Ehhez mire van szükségünk? Mit tegyünk? Megbeszéltük, hogy nagyon pici dolgok is okozhatnak óriási boldogságot! Sőt, még mi magunk is örülünk mások örömének! Ez egy jó érzés <3 Tudjuk, hogy a saját kézzel készített meglepinek mindig nagyon örülnek otthon 🙂 De kihangsúlyoztuk, hogy nem az ajándék a legfontosabb, egy jó cselekedet is lehet ajándék!
Ahogy a kis másodikos energiabombák cseperednek, egyre inkább megismerik egymást, jobban odafigyelnek saját illetve osztálytársaik érzéseire, cselekedeteire.
Adventi időszakban a közelgő ünnep, az osztály karácsonyi műsora, a közös programok (színház, mozi, vetélkedő, adventi feladatok, ajándékkészítés, adventi mesék) még inkább előcsalogatja belőlük a jótetteket. Boldogan tapasztalják annak erejét, boldogító érzését. Minden gyermek örömmel mesélt kinek hogyan segített már. Rajzos formában is megjelenítették segítő, jó szándékukat, melyek mindig szívből jönnek. Így született „A jó cselekedetek fája”.
A decemberi ünnepkör forgatagában is jutott idő mind a négy csoportommal való találkozásra.
A Boldogságórák beszélgetéseiben számomra a legnagyobb érték, amit a gyerekek visszajelzéseiben találok: nyíltságot, őszinteséget, korukat meghazudtoló bölcsességet, érzéket a jóra.
Minden csoport nagyon kedveli a hónap dalát, amit a foglalkozásokon pl. színezés közben többször is meghallgatunk. A meséket szintén mindenki szívesen hallgatja. A meditációt a másodikosok és a negyedikesek kedvelik a leginkább. A változatos feladatok segítenek abban, hogy minden korosztálynak megfelelőt válasszak, vagy ötletet ad hasonló kigondolására. Így használtuk a Boldogító erősségek kártyát is.
Áldott ünnepet, jó pihenést kívánok mindenkinek!
Fábiánsebestyéni Arany János Óvoda,Közművelődési Intézmény és Könyvtár
A mese meghallgatásával kezdtük a beszélgetésünket a témáról.Nagyon tanulságos és elgondolkodtató volt a gyerekek számára a mese.Majd együtt énekeltünk és mindenki elmondta az ő kis élményét a jócselekedeteivel kapcsolatban illetve azt is bátran elmesélték, amikor rosszat tettek,de megbánták! A foglalkozás végén megrajzolzuk a „jócselekedeteink kertjét”.
Papp Bertalan Ószőlői Általános Iskola
Csodálatos hónap volt december sok-sok gyermek számára. Sok boldog pillanatot élhettünk át együtt. Ezekről igyekszem beszámolni ppt-s filmemben. Most azonban főszerepben a gyermekek által írt mesék vannak.
Nem csupán az etika óra, hanem az egész hónap a szeretetről, odafigyelésről, adakozásról, jó cselekedetekről szólt. Volt mese, amit a gyerekek olvastak fel és volt, amit én. Néha nehezen értem a végére. Igazán megható történetek születtek. Volt, hogy a szülők is segítettek ezek megírásában, de szerintem ez a feladat egyik legcsodálatosabb eredménye. Gyermek és szülő közösen alkot.
Orsi és Lili története az egyik legfontosabb kapcsolatra világít rá. Julcsi igazán szerencsés, hogy volt, aki hazamenjen hozzá. Külön dicséret illeti a főnököt, hogy karácsonykor hazaengedte apát vagy apa bátorságát, amiért nemet tudott mondani. :))))) Mert mindig a család a legfontosabb! 🙂 Köszönöm lányok a szép mesét!