Beszélgettünk a megbocsátásról, annak szintjeiről. Elkészítettük a megbocsátás fáit, erdejét.


Beszélgettünk a megbocsátásról, annak szintjeiről. Elkészítettük a megbocsátás fáit, erdejét.

Diósgyőri Szent Ferenc Római Katolikus Általános Iskola
Az iskola összes tanulója közösen énekelt a Föld napján.

Noszlopi Német Nemzetiségi Nyelvoktató Általános Iskola Magyarpolányi Kerek Nap Tagintézménye
Megbocsájtani nem könnyű, fogalmazták meg a gyerekek. De ha sikerül, nagyon jó érzés lesz a szívemben-mondta egyik tanítványom.

Kazincbarcikai Pollack Mihály Általános Iskola
A Kazincbarcikai Pollack Mihály Általábnos Iskola Ypszi és szegregált csoportja közös foglalkozásokon beszélgettek a megbocsátásról. Elkészítette mindenki a saját fáját, amiből összeállt a megbocsátás erdeje. Az érdeklődés, amivel a normál osztály tanulói fordultak a szegregált csoport tagjai felé és fordítva, megható volt. Az együttműködés, egymás véleményének meghallgatása… igazi csapatmunka volt! ♥

Álmosdi Bocskai István Általános Iskola
Apró örömök élvezete, tavasz a természet újászületése-Álmosdi Bocskai István Általános Iskola

Pápai Erkel Ferenc Ének-Zenei Általános Iskola
Megbocsátani nem könnyű. Mint ahogyan bocsánatot kérni sem. Mi mégis gyakoroljuk ezt, hogy elérhessük azt, tiszta szívből meg tudok bocsátani a másiknak, mert az én lelki békémnek van rá szüksége, hogy elengedjem a haragot. A gyurmaerdőnk kis lakói békességben élnek egymással.

Báthory István Általános Iskola
A veszprémi Báthory Iskola 5.c osztályosai írtak fogalmazásokat és készítettek rajzokat a megbocsátás témájához kapcsolódóan a Molnár Ferenc: A Pál utcai fiúk c. regényhez .

Az előkészületekkel nagyon jól haladunk. Már csak egyet alszunk és holnap már boldogan énekelünk és gyertyát gyújtunk a Földért a változásért! Többen is csatlakoztak hozzánk szülők, városi általános iskolák és az intézményünk gyerekei pedagógusai és a pedagógiai munkát segítő kollégák is.
Mert Jobb Velünk a Világ !

Éppen az áprilisi téma, a megbocsájtás gyakorlása, megjelenése előtt volt egy konfliktus az osztály két tanulója között. Ennek a megbeszélésére a megbocsájtás témával kapcsolatos tevékenységünkön került sor. Első lépésben elemeztük a konfliktus okait, majd az érintett felek elmondták a saját véleményüket. Ezt követően az osztály többi tagja nyilvánította ki a saját látásmódját a témával kapcsolatosan. Majd a megbocsájtás szintjeinek megbeszélése után, a konfliktus megbántott fele kiválasztotta, hogy számára melyik az elfogadható megoldás. Nagyon hálás vagyok ezért a témáért, mivel úgy gondolom, hogy ez a feldolgozási mód nagymértékben hozzásegített ennek a konfliktusnak a legelőnyösebb megoldásához. E hónap témája feldolgozásának külön színfoltja volt a „Gyújts egy gyertyát a földért !” meghallgatása, ami lehetőséget adott, hogy megbeszéltük a környezetünk védelmének a fontosságát, mivel mindannyian felelősek vagyunk azért, hogy a következő generációja számára is mentsük meg és óvjuk a természetünket.

Stevan Sremac Á.I. Emlékiskola
A beszélgetés során a kicsik legtöbbje az őrző,védő anygyaloknak hálásak.Ezekből küldök ízelítőt.