Egy Hálalistát indítottunk, ahova a gyerekek leírhatták, hogy miért hálásak.
A hála gyakorlása
Az óra elején meghallgattuk a hónap dalát. Beszélgettünk arról, hogy mi mindenért lehetünk hálásak. Kinek miért lehetünk hálásak. A hála kimutatását, a köszönöm kimondásáról. Az ölelés, mint a hála kimutatása. Az órát közös meditációval zártuk le.
Pécsi Testvérvárosok Terei Ált.Isk.
Egy régebbi alsós osztály készített évekkel ezelőtt hálabefőttet. Mivel iskolánk célja többek közt a fenntarthatóságra nevelés is, úgy gondolta a Pécsi Testvérvárosok Terei Általános Iskola 8.a osztályfőnöke, Gyenge Zsolt, hogy leporolja a régi ötletet, és a mostani osztályával felhasználják a hálabefőtt üvegét. Nyolcadikban már nehezebben nyílnak meg a tanulók a boldogságórán, de még most is aktívan dolgoztak együtt. Közös téma volt a Hála megfogalmazása. Átbeszélték, ki miért lehet hálás, egyáltalán mit jelent a hála, hogyan lehet kifejezni, fontos-e , ha kifejezzük hálánkat? Utána mindenki egy kis cetlire írta, miért hálás az ő életében. Név nélkül feltöltötték hálacetlijükkel a Hálabefőttet. Pályaválasztás, továbbtanulás előtt állnak a tanulók, jól is esett nekik egy kicsit elgondolkodni azon, miért hálásak, hol tartanak az életükben, mik a terveik, mit kell érte tenniük, kinek kell köszönetet mondani, azért, amit eddig elértek, kinek hálásak az eddigi és a további támogatásokért.
Pécsi Testvérvárosok Terei Ált.Isk.
Egy régebbi alsós osztály készített évekkel ezelőtt hálabefőttet. Mivel iskolánk célja többek közt a fenntarthatóságra nevelés is, úgy gondolta a Pécsi Testvérvárosok Terei Általános Iskola 8.a osztályfőnöke, Gyenge Zsolt, hogy leporolja a régi ötletet, és a mostani osztályával felhasználják a hálabefőtt üvegét. Nyolcadikban már nehezebben nyílnak meg a tanulók a boldogságórán, de még most is aktívan dolgoztak együtt. Közös téma volt a Hála megfogalmazása. Átbeszélték, ki miért lehet hálás, egyáltalán mit jelent a hála, hogyan lehet kifejezni, fontos-e , ha kifejezzük hálánkat? Utána mindenki egy kis cetlire írta, miért hálás az ő életében. Név nélkül feltöltötték hálacetlijükkel a Hálabefőttet. Pályaválasztás, továbbtanulás előtt állnak a tanulók, jól is esett nekik egy kicsit elgondolkodni azon, miért hálásak, hol tartanak az életükben, mik a terveik, mit kell érte tenniük, kinek kell köszönetet mondani, azért, amit eddig elértek, kinek hálásak az eddigi és a további támogatásokért.
Pécsi Testvérvárosok Terei Ált.Isk.
Egy régebbi alsós osztály készített évekkel ezelőtt hálabefőttet. Mivel iskolánk célja többek közt a fenntarthatóságra nevelés is, úgy gondolta a Pécsi Testvérvárosok Terei Általános Iskola 8.a osztályfőnöke, Gyenge Zsolt, hogy leporolja a régi ötletet, és a mostani osztályával felhasználják a hálabefőtt üvegét. Nyolcadikban már nehezebben nyílnak meg a tanulók a boldogságórán, de még most is aktívan dolgoztak együtt. Közös téma volt a Hála megfogalmazása. Átbeszélték, ki miért lehet hálás, egyáltalán mit jelent a hála, hogyan lehet kifejezni, fontos-e , ha kifejezzük hálánkat? Utána mindenki egy kis cetlire írta, miért hálás az ő életében. Név nélkül feltöltötték hálacetlijükkel a Hálabefőttet. Pályaválasztás, továbbtanulás előtt állnak a tanulók, jól is esett nekik egy kicsit elgondolkodni azon, miért hálásak, hol tartanak az életükben, mik a terveik, mit kell érte tenniük, kinek kell köszönetet mondani, azért, amit eddig elértek, kinek hálásak az eddigi és a további támogatásokért.
A gyerekekkel megbeszéltük, ki kiért és miért lehet hálás. Az iskolába járás és iskolai körülmények is szóba kerültek, hiszen nem mindenkinek adatik meg, hogy tanuljon.
Gárdonyi Géza és Szegi Suli Általános Iskola
A tanulók őszi falevelekre írták rá, hogy miért hálásak. Ezután az ősz színeivel színezték a felületet.
A gyerekekkel meghallgattuk A Hála című dalt.
Beszélgettünk arról, hogy mit jelent számukra köszönet. Kinek hálásak és miért?