Tanító néninek fejeztük ki hálánkat az alsó tagozatos évekért.
A hála gyakorlása
A hála témát mi egy beszélgetéssel kezdtük, meghallgattunk mindenkit, aki szeretett volna hozzászólni. Nagyon sok szép ötletet gyűjtöttünk, sokat beszélgettünk a családról és a barátokról, a közösen töltött időkről, programokról. Készítettünk egy színes szivecskét, amibe összegyűjtötte mindenki, hogy miért hálás az életben. Kivágtuk és feltettük a falra. Hoztak magukról a gyerekek gyerekkori képeket is, ezeket vették körbe a munkájukkal. Örülök, hogy komolyan vették a témát!
Az első Boldogságóránkon az egyik kisgyerek azt mondta: „ez sokkal jobb volt, mint amit vártam”. Azt hiszem ez a mondat elárul mindent, jól éreztük magunkat, meglepően sok jó dolgot tudtak a hála kifejezésről és a hála érzéséről. Elkészíthette mindenki a saját hálakövét, hogy otthon is eszükbe jusson minél többször, hogy hálásnak lenni JÓ!
A „friss” kisiskolásaimnak,- akik nemrég lépték át az iskola kapuját, s többek Boldog Óvoda címmel ellátott csoportból érkezetek- reggelente a „csendes percek” alatt mesét szoktam olvasni. Az általam olvasott meséknek mindig van tanulsága. Belecsempésztem több hálával kapcsolatos mesét is a reggelekbe. Rengeteg spontán reakciót keltett a gyerekekben, melyek által próbálták megfogalmazni a „hála” szó jelentését. Napokon keresztül hallgattam őket, hogy ki miért hálás? Le is rajzolták. Azt figyeltem meg, hogy a mindennapi hálával kapcsolatos beszélgetéseink bevezetésével a gyerekek felszabadultabbak, kiegyensúlyozottabbak, ritkultak a konfliktusok a gyerekek között, és barátságosabbak egymással. Nagy örömmel tölt el, hogy a Boldogság óra hála témáját felhasználva sikerült összekovácsolni az amúgy több helyről érkező gyerekeket. Én is minden nap többet tudok meg az elsőseim érzéseiről, családi hátteréről, mint ahogy ők is egymásról. Iskolába lépésük óta örömmel látom fejlődésüket, melyhez nagyban hozzájárulnak a Boldogság óra témái.
A 7. osztályos tanulók nagy örömmel és lelkesedéssel készítették a hálakártyákat.
Szeptember 21-én a Hála Világnapja van. A Nyíregyházi Bem József Általános Iskolában is ünnepeltünk. A gyerekek több órán keresztül tervezték és készültek az ünnepi Hála-fa alkotásával. Évtizedes hagyománya van a Boldogságóra programnak az intézményben. A gyerekek jól ismerik a Hála szerepét a mindennapi életünkben. Minden apró örömnek és pillanatnak tudnak örülni. Alkotásaikon jól kirajzolódnak a képi gondolatokban az érzelmi intelligenciájuk. Tartalmas és építő gondolatokat fogalmaztak meg az 1. a , 1.c, 2.b, 3. b osztály tanulói. Példaképül szolgálhat az iskolai közösségnek és az őket körülvevő környezetnek is. A gondolataikat jól megfogalmazták, hiszen jól tudjuk, hogy egy rózsát öntözni és táplálni kell, hogy életben maradjon. A gyerekek a mindennapokban, a közeljövőben is, az iskolai élet minden területén életben tartják a hála pozitív erejét.
Szeptember 21-én a Hála Világnapja van. A Nyíregyházi Bem József Általános Iskolában is ünnepeltünk. A gyerekek több órán keresztül tervezték és készültek az ünnepi Hála-fa alkotásával. Évtizedes hagyománya van a Boldogságóra programnak az intézményben. A gyerekek jól ismerik a Hála szerepét a mindennapi életünkben. Minden apró örömnek és pillanatnak tudnak örülni. Alkotásaikon jól kirajzolódnak a képi gondolatokban az érzelmi intelligenciájuk. Tartalmas és építő gondolatokat fogalmaztak meg az 1. a , 1.c, 2.b, 3. b osztály tanulói. Példaképül szolgálhat az iskolai közösségnek és az őket körülvevő környezetnek is. A gondolataikat jól megfogalmazták, hiszen jól tudjuk, hogy egy rózsát öntözni és táplálni kell, hogy életben maradjon. A gyerekek a mindennapokban, a közeljövőben is, az iskolai élet minden területén életben tartják a hála pozitív erejét.
Egy igazi hálás kezdet. Új, kezdő csoportként fontos volt számunkra, hogy a gyerekek elmondhassák, hogy miért jó együtt lenni, és miért hálásak, hogy itt lehetnek velünk, és milyen tárgyakért hálásak a csoportunkban. Mivel ők még nehezen fogalmazzák meg érzéseiket, szerettük volna ha le is rajzolják.