A témát relaxációval kezdtem. A mese elmondása után a témát irányított kérdésekkel dogoztam fel. A témát hálafa rajzolásával fejeztem be. Közben lejátszottam a témához kapcsolódó dalt.
A hála gyakorlása
Százhalombattai Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Tagozatos Általános Iskola
A hála szót különböző tárgyakból raktuk ki. A gyerekek megpróbálkoztak saját magukból is betűt formálva kirakni a szót.
Nagyon élvezték a feladatot a gyerekek. Hálát éreztek társuk iránt,mert segitették egymást a rajzolás során.
A héten az őszi zöldségek, gyümölcsök volt a témánk. A gyerekekkel megbeszéltük, hogy mennyire egészségesek a növények, és milyen szerencsések vagyunk, hogy látunk, hallunk, és beszélni is tudunk. Ezután elkészítettük a saját hálafánkat a gyerekek által ekészített falevelekkel.
Köröstarcsai Arany Gusztáv Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola
Nagy izgalommal kezdtük az első boldogságóránkat. Körbe ültük és megbeszéltük, hogyan is fognak zajlani ezek az órák. Majd rátértünk a hála témára. A szó nem volt ismeretlen a gyerekeknek. Jót meséltek arról ki kinek és miért hálás. Utána egymás kezét megfogva hallgattuk meg a dalunkat.
Ezután játék következett. Nagyon élvezték az egy kis szőnyegre állunk játékot. Volt sok kacagás.
Utána kezdtünk neki a Hála fal elkészítésének. Az elkészült alkotást a folyosóra is kitettük, hogy a többi osztály is lássa.
Ebben a hónapban a hála gyakorlása volt a témánk. A foglalkozást most is mozgásos relaxációs gyakorlatokkal kezdtük, majd meghallgattuk a hónap dalát. A szőnyegen körbe ültek és elolvastam nekik a Hálafa történetét, amelyre néhány gyermek emlékezett az elmúlt tanévből. Megbeszéltük a mese mondanivalóját, lényegét, hogy mit is jelent a hála, kinek és miért vagyunk hálásak. Add tovább a falevelet játékot játszottunk, mely során figyelniük kellett, hogy hol tart a levél, és gyorsan adják tovább a társuknak. Az asztalhoz ülve a munkafüzet 3. oldalán lévő színezős feladat képeiről beszélgettünk, majd egyénileg kiszínezték azokat. A foglalkozás végén saját tenyerüket körbe rajzolták, és szép színesre kiszínezték, közben elmondták, hogy kinek és miért hálásak.
Szeptember a hála hónapja. Ennek jegyében sokat beszélgettünk a témáról, ki kinek, miért is hálás. Játékok követték az elméletet. Végül hála-hidat építettünk kártyákból, hogy kifejezzük a hálánkat egymás felé.
A Hála hónapja gyakorlása témakör
Osztály: 5. osztály
Az óra célja a hála jelentőségének megértése, a hála gyakorlása. A hálátlanság érzésének feldolgozása, ezzel is erősítve a hála gyakorlásának fontosságát.
Hála kézlenyomat készítése.
Ráhangolódás, a gyerekek érdeklődésének felkeltése.
Ének: Szívemben öröm dalol
Megbeszéltük milyen érzések kerültek előtérbe a szívünkben, a lelkünkben a dal éneklése közben.
Esetleg ki az, aki eszükbe jutott éneklés közben.
Kikért, miért vagyunk hálásak?
Megnéztük közösen a 10 leprás bibliai történetet, amelyen keresztül szintén a hála jelentőségét beszéltük meg, és megbeszéltük milyen érzés, amikor valaki hálátlan felénk, esetleg amikor mi vagyunk hálátlanok mások felé. Ezek után elkészítette mindenki a saját kis „hálával telt” kezét.
Miután a gyerekek felolvasták ki miért hálás, ezeket a kezeket kitettük közösen a HÁLA FALUNKRA.
A gyerekek nagyon pozitívan álltak hozzá az óra témájához, együtt működtek, visszajelzésként elmondták, nagyon tetszett nekik az óra.
A Hála hónapja gyakorlása témakör
Osztály: 5. osztály
Az óra célja a hála jelentőségének megértése, a hála gyakorlása. A hálátlanság érzésének feldolgozása, ezzel is erősítve a hála gyakorlásának fontosságát.
Hála kézlenyomat készítése.
Ráhangolódás, a gyerekek érdeklődésének felkeltése.
Ének: Szívemben öröm dalol
Megbeszéltük milyen érzések kerültek előtérbe a szívünkben, a lelkünkben a dal éneklése közben.
Esetleg ki az, aki eszükbe jutott éneklés közben.
Kikért, miért vagyunk hálásak?
Megnéztük közösen a 10 leprás bibliai történetet, amelyen keresztül szintén a hála jelentőségét beszéltük meg, és megbeszéltük milyen érzés, amikor valaki hálátlan felénk, esetleg amikor mi vagyunk hálátlanok mások felé. Ezek után elkészítette mindenki a saját kis „hálával telt” kezét.
Miután a gyerekek felolvasták ki miért hálás, ezeket a kezeket kitettük közösen a HÁLA FALUNKRA.
A gyerekek nagyon pozitívan álltak hozzá az óra témájához, együtt működtek, visszajelzésként elmondták, nagyon tetszett nekik az óra.
❤ Boldogságóra❤ – Hála gyakorlása
Az új tanév elején új szokást vezettünk be a csoportunk életébe, mely segítségével a pozitív kapcsolatokat alapozunk meg.
„Hangulat forgó”
Reggelente egy beszélgetőkör keretében a forgó
segítségével a gyerekek elmesélhetik, hogyan milyen érzelmekkel érkeztek az óvodába.
3 napraforgó ábrázolja ezeket az érzelmeket
🙂😡😥. A virágok szirmain a gyerekek jelei láthatók. Azon a virágon helyezkedik el a szirom, amilyen érzelemmel érkezett reggel a gyermek.
Ez a beszélgetés segít kialakítani a gyerekekben az egymásra figyelést, türelemre nevelést valamint megtanulnak beszélni az érzéseikről.
Relaxáció után elmeséltem nekik a Hálafa történetét. Majd hála hálót készítettünk: minden kisgyerek köré hálót fontam, hiszen egy olyan dolgot kellett mondani amiért hálásak tudnak lenni.
Majd az elhangzott hálàkból egy Hála forgót/ napraforgót/ készítettünk. A virág szirmain a hálás dolgok szerepelnek. A csoportunk ajtaján ez található 🙂
Hála vonatba is beszáltak a gyerekek és úgy utaztunk végig a csoporton, hogy hálás dolgokat mondogattunk.
Óvodai szinten pedig útindító üzenetekkel fejeztük ki hálánkat a szülők felé, mert a mi óvodánkat választották.