
A hála gyakorlása


A sepsiszentgyörgyi \”Székely Mikó\” Kollégium 5.A osztálya is bekapcsolódott a \”Boldogságóra\” projektbe. A gyerekek nagy örömmel fogadták ezt a lehetőséget, a témánk első lépésében elkészítettük a \”Hálaleltárunkat\”, de természetesen még a következőkben fogunk foglalkozni ezzel a témával. Nagy öröm számunkra, hogy mi is részt vehetünk egy ilyen programban, ahol egymás öröme által mindannyian jól érezzük magunkat.

A tevékenység leírása : A gyerekek körbeűltek és ráhangolódásképpen elkezdtünk a délelőtti táncelőadás élményeiről beszélgetni, fokozatosan rávezetni őket a hála témára.Aztán mindannyian felidéztek egy történetet, amikor hálásak voltak valamiért, majd közösen kiegészítettük a szívemberkét (megfogalmazták, hogy mi a hála).Hálaköveket ajándékoztak egymásnak, kifejezve egymás iránti hálájukat.A hátukra feltűzött A4-es lapokra jó tulajdonságokat, cselekedeteket írtak, amelyet később felolvastak.Meghallgattuk közösen Bagdi Bella „Szép nap ölelj most át engem „című dalát, majd mindannyian elmesélték, hogy milyen helyet képzeltek el, ahol boldogak voltak.A tevékenység utolsó mozzanataként, megfogalmaztunk közösen egy hálatörténetet, amelyet leírtunk.A téma lezárásaként elolvastuk még egyszer a hálatörténetet.
2016 szeptember 19 – hála
Kőrösi Csoma Sándor Líceum – Kovászna

Szigethalmi Széchenyi István Általános Iskola
A hónap során készült hálakupon, amit szinte mindenki édesanyjának adott. Az osztálytársnak készített hálarajz, ami sok gyermeknek hatalmas pozitív meglepetés volt, őt mennyire szeretik az osztályban. Elkészítettük a boldogságfüzetet, amit egész évben használni fogunk. Elsőként hálás vagyok…mondatbefejezések kerültek bele. És végül elkészítettük a MI Hála Esőnket, aminek a fotóját szeretettel küldöm. Sokat hallgattunk zenét, többen már együtt éneklik a dalokat Bagdi Bellával. A boldogságórák napjának reggelén a legtöbbször ez a mondat hangzik el: Hurrá, ma lesz boldogságóra!

Somogyi Rezső Általános Iskola
A kisvárdai Somogyi Rezső Általános Iskola 2. b osztályosainak „HÁLAVIDEÓJA”!

Somogyi Rezső Általános Iskola
HÁLA: talajigényes virág, csak nemes szívben tud gyökeret verni.



BVHSZC Dobos C. József Szakiskola
Két csoportban alkottunk tablót. Kissé bátortalanul fogtunk neki, 2 órán is dolgoztunk rajta. Sikerélménynek érzem, hogy elkészült. Igyekszünk levonni a tanulságokat, hogy legközelebb még szebbet alkothassunk!