“Fontos, amit képviselünk diákként, a jövőre nézve”
- Írta: Boldogságóra,
- Megtekintve: 375
Diáknagykövetek a budapesti Boldog Óvoda és Iskola Címátadó Ünnepségen
Október 25-én Budapesten, a Lurdy Házban a Boldogságóra Diáknagykövetek is bemutatkoztak a Boldog Iskola és Óvoda Címátadó Ünnepségen. A 12 évesnél idősebb diáknagykövetek, többek között segítik az új diákok beilleszkedését az iskolai közösségbe, kiemelten aktív szerepet vállalnak boldogság nap, vagy egyéb Boldogságórához kötődő világnap, projektnap megvalósításában, a helyi közösségükben másokat jócselekedetekre ösztönöznek kreatív módon, az iskolarádióban, iskolaújságban, egyéb intézményi, vagy a tágabb közönséget megszólító fórumon pozitív szemlélettel kapcsolatos gondolatokat osztanak meg. A meghívott, és a szereplésre vállalkozó diákok heteken át szorgalmasan készültek a nagy napra, hiszen több, mint 700 szakember előtt színpadra állni valóban embert próbáló kihívás!
A diáknagykövetek bemutatkozásáról összefoglaló videó is készült.
Így fogalmaztak ők a műsoron szerzett élményeikkel kapcsolatban:
Négy 8. osztályos tanulónk vett részt a Boldog Iskola és Óvoda Címátadó rendezvényen. Az építmény egyik konferenciatermében tartották a rendezvényt, melyre 700 ember és 5 diáknagykövet csapat lett meghívva. Bagdi Bella, a Boldogságóra Program alapítója és a Jobb Veled a Világ Alapítvány elnöke, Jozifek Zsófia és Veres-Lukács Lilla megható beszéddel és sok más boldogságfokozó játékkal szórakoztatta a közönséget. Minden diáknagykövet szorgalmasan készült, hogy bemutassa iskolájában a program megvalósulását, az ezzel járó pozitív dolgokat, gondolatokat, és hogy mit jelent számukra a Boldogságóra. Rövid szünet után Prof. Dr. Bagdy Emőke az érzelmi nevelésről beszélt, ezt Török Szabolcs, Székesfehérvári Tankerületi Igazgató előadása követte. A végén közös énekkel zártuk a vidám eseményt.
Mi, a Sümegcsehi Fazekas József Általános Iskolás lányok nagyon élveztük ezt a találkozást. Sokat készültünk és izgultunk erre az ünnepélyre, de a barátságos környezet és a sok mosolygós arc könnyen elűzte szorongásunkat. Nagyon óvatosan és odaadóan dobáltuk a labdákat, és szeretettel ajándékoztuk kulcstartóinkat. Sokszor próbáltunk erre az eseményre a szünetekben, tanulószobákon Meklerné Balogh Erika nénivel és Czeiner Éva nénivel. Végtelen türelmük és elégedettségük végül meghozta gyümölcsét. Nagyon emlékezetes és szuper emlék, amikor közösen mentünk lóháton a célunk felé, és az akadályokat legyőzve jutottunk sikerre. Amikor közösen énekeltünk a végén, akkor tudatosult bennünk, hogy ez egy olyan közösség, mely tényleg mindenkit akárhogyan elfogad, és jó helyen vagyunk. Szerencsésnek érezhetjük magunkat, hogy találkoztunk ebben a programban. Mi nagyon favorizáljuk, hogy diáknagykövetek legyünk, mivel ez egy külön rang számunkra, s öröm, hogy különböző mókás és kreatív feladatokat kapunk minden hónapban. Nagyon hálásak vagyunk, hogy részt vehetünk ebben a bűbájos projektben és mindenki kedves, türelmes, elfogadó és tündéri velünk.
Meklerné Balogh Erika és a Fazekas Iskola Boldogságóra Diáknagykövetei, Éri Édua Anna, Orbán Eszter, Simonyai Lili, Szántó Viktória
Amikor odaértünk a Lurdy házba mindannyian izgultunk, hiszen még nem voltunk ilyen helyzetben sosem. A többi Diáknagykövettel való találkozás, a kedves, elfogadó, támogató kortársak és felnőttek sokat oldottak a bennünk levő feszültségen. Kimondottan tetszett az, hogy nemcsak előadást hallgathattunk, hanem feladatokat is kaptunk – ettől még jobb kedvünk lett. Jó volt egy jó közösség részének lenni. Hálásak vagyunk azért, hogy bemutathattuk az otthonunkat és ízelítőt adhattunk programjaink egy részéből. A többi Diáknagykövet produkciója nagyon tetszett nekünk, csodáltuk őket, hogy ilyen magabiztosan tudtak előadni és játszani a színpadon. Nagyon jó érzés volt, hogy a bemutatkozót követő szünetben sokan odajöttek hozzánk és megdicsértek bennünket. Örültünk annak is, hogy közös fényképek készültek rólunk Bellával és prof. dr. Bagdy Emőkével – a szünetben beszélgettek is velünk, ezt sosem fogjuk elfelejteni. Mindhármunknak fantasztikus élmény volt ez a nap! Köszönjük a meghívást, köszönjük, hogy ott lehettünk!
Nagy Andrea, Nagy Tímea, Ódor Dóra, a Hőgyészi Rózsakert Gyermekotthon Boldogságóra Diáknagykövetei
Mi idén 5. alkalommal nyertük el a Boldog Kollégium címet. Az ünnepségen résztvevő diáknagykövetek mellett még voltak előadások és interaktív feladatok. A szereplésünkre való felkészülés gördülékenyen ment, mert már egy összeszokott csapat vagyunk. A 4 résztvevő diáknagykövet csoport mellett mi is bemutattuk az eddigi boldogságórás programjainkat és a jövőbeli terveinket. Aktívan részt vettünk a csoportos feladatokban is, ahol a mellettünk vagy előttünk ülővel tudtuk megosztani az élményeinket. Ezen kívül még az volt a legemlékezetesebb, hogy mindenki pozitív energiákkal érkezett és távozott. Miért is jó boldogságóra diáknagykövetnek lenni? Mert mindig új változatos feladatokat kapunk, ahol a kreativitásunk kibontakozhat. Jó látni, hogy a mi szervezésünkkel mennyi embert tudunk megmozgatni.
Vörös Diána, Dinda Maja, Beliczki Panna, Tóth Edina, a Szeged Városi Kollégium Székhelyintézménye Boldogságóra Diáknagykövetei
A világ felgyorsul körülöttünk és egyre kevesebb időnk jut másokra és magunkra egyaránt. Mind próbálunk megfelelni az elvárásoknak, a szüleinknek, a tanárainknak, a főnökünknek vagy éppen a magunknak állított elvárásainknak. Egyre kevesebb idő jut élvezni a megtett utat és emlékezni arra, mekkora ajándék az élet és felfedezni az elénk táruló lehetőségeket.
Nekünk ezért volt megindító látni, hogy ennyi ember tevékenykedik, szívét és lelkét beleadva, őszinte szeretettel, azon, hogy másokon segítsen. Azon, hogy megtanítsák, hogyan kell megállni egy pillanatra és minőségi időt tölteni együtt. Innen is köszönöm az áldozatos munkátokat!
A budapesti diáknagykövet találkozó és címátadó ünnepség, bátran mondhatom, hogy mindannyiunknak maradandó élményt okozott. Érezhettük milyen tartozni valahová, egy olyan közösséghez, amit bárhol büszkén vállalhatunk. Hozzájárulhatunk ahhoz a fantasztikus misszióhoz – ahogy prof. dr. Bagdy Emőke fogalmazott – amit a program elérni hivatott. Megtiszteltetésnek és nem utolsó sorban hatalmas felelősségnek érzem, hogy felszólalhattam ebben a témában.
Boda Nóri, a Barcsi Széchényi Ferenc Gimnázium Boldogságóra Diáknagykövete
A nagyközönséget egy vizualizációs gyakorlattal leptük meg: egy képzeletbeli léggömböt jókívánságainkkal töltöttünk meg és engedtünk útjára, azt remélve, hogy a világon minden emberhez eljuttatja az üzeneteinket: „az élet szép!”, „elég jó vagy!” „jobb veled a világ!”. Csodálatos volt látni, hogy emberek százai boldogsággal és élvezettel hajtották végre az általunk szervezett vizualizációs játékot. Nagyon hálásak vagyunk a mosolyért és a sok dicsérő szóért, amit a jelenlévőktől kaptunk. Örülünk, hogy a program részesei lehetünk, mivel így volt esélyünk fejleszteni a társas kapcsolatainkat és fontos barátokra lelhettünk. Edit néninek is köszönjük a felkészítést, és hogy végig mögöttünk állt. A felkészülések mindig nagyon jó hangulatban teltek.
A budapesti program legérdekesebb része számomra talán az ott megismert emberek voltak. Erre az egyik legjobb példa a nagyra becsült Prof. Dr. Bagdy Emőke klinikai szakpszichológus, akinek a nevét eddig csak könyvekben vagy a tévében láthattam. A professzor asszonnyal volt szerencsénk néhány perc erejéig személyesen is szót váltani. Kiemelte, milyen fontos, amit képviselünk diákként, a jövőre nézve.
Bagdi Bella – a Boldogságóra megálmodója – egy megható történetet mondott el a jelenlévőknek, amely bebizonyítja, hogy a remény hal meg utoljára. A program során arról is többet tudhattunk meg, hogy más helyeken hogyan működik a boldogságóra, s ez érdekes módon mutatta be a program sokszínűségét. Rajtam viszont nemcsak a beszédek hagytak nyomot, de a közönség is. Mindenki nagyon kedves és figyelmes volt a másikkal szemben, és könnyen lehetett beszélgetésekbe is elegyedni. Számomra ez volt a legszebb része az eseménynek.
Dombi Regina, Máró Flóra, Orosz Janka, a hajdúnánási Kőrösi Csoma Sándor Református Gimnázium Boldogságóra Diáknagykövetei
“Milyen kevés zajt csapnak az igazi csodák! Milyen egyszerűek a lényeges események!” írja Antoine de Saint-Exupéry. Számunkra egyértelmű, hogy a diáknagykövetek és felkészítő tanáraik csodálatra méltó munkát végeznek. JOBB VELETEK A VILÁG!
A boldogságórás diáknagykövetek közösségéhez az idei tanévben is lehet csatlakozni, szeretettel várjuk a további delegációk jelentkezését!