Kérünk Benneteket, ha egyetértetek szervezetünk céljaival, tetszenek programjaink, személyi jövedelemadótok 1%-át ajánljátok fel az alapítvány számára!

Morvai Dóra Blog Egészséges életmód, stresszoldás
Test-szellem-lélek: manapság egyre inkább előtérbe kerül az a tudományos felfogás, amely az embert ebben a hármas egységben vizsgálja. Az alternatív orvostudomány ezt az elképzelést követi már a kezdetek óta. A hagyományos orvoslás is egyre inkább tényként kezeli a test és a lélek összefüggéseit. Azon sem csodálkozhatunk ma már, hogy a pszichológiai kezelések is gyakran mozgásterápiát alkalmaznak a gyógyításban, és egyre szorosabb az együttműködés a sport és a gyógyítás képviselői között.
Nem is olyan régen ezt az elképzelést még kinevették, de aztán a sok- sok sikeres kezelés és eredmény hamar elhallgattatta a kétkedőket. A háziorvosok nagy része azoknak a betegeknek, akik a stressztől szenvednek, aktív sportolást ír elő.
A sport és a lélek ma már elválaszthatatlan pár, ha az egészségünkről van szó.
Sok-sok tanulmány igazolta már, hogy a kitartó sportolás – mint a futás, nordic walking, biciklizés, vagy a túrázás – pozitívan befolyásolja a hangulatunkat, és segít a stressz csökkentésében. A fizikai terhelés után sokkal jobban érezzük magunkat, kiegyensúlyozottabbak leszünk. Sok mindent, ami korábban nyomasztó súllyal nehezedett ránk, sokkal jobb színben látunk. Egy egész napos kimerítő „agymunka” után jó hatással van ránk egy kis sportolás, és a szabadidőnket is kipihentebben és hasznosabban tudjuk eltölteni.
Bizonyított az is, hogy a sport kiválóan alkalmas a függőségi problémák leküzdésére is. A káros szenvedélyek okozta vágyakozást – szinte fizikai fájdalmat – sokkal egyszerűbben győzhetjük le, ha helyette inkább sportolunk. A cigaretta okozta elvonási tünetekről például nagyon egyszerűen elterelhetjük a figyelmet egy kis mozgással.
Ezt a közvetlen összefüggést a boldogság és a mozgás között egy aprócska hormon okozza: a fizikai terhelés közben endorfin szabadul fel a szervezetünkben. Ez az a boldogsághormon, amely befolyásolja a hangulatunkat, és javítja a közérzetünket.
A légzésünk, a szívverésünk és a vérnyomásunk összhangba kerül egymással, és intenzív sportolás közben elérhetjük az úgynevezett „flow-élményt”, amikor teljesen elmerülünk a feladatunkban, és minden energiánkkal koncentrálni tudunk.
A sport másik nem kevésbé fontos mellékhatása az, hogy javul az agyunk vérellátása is. Az aktívan sportoló emberek általában sokkal kreatívabbak és jobb problémamegoldók is. Ritkábban szenvednek a klassszikus öregkori betegségekben is.
Higgyük el mi is, hogy jobban tesszük, ha a mindennapi mozgást beépítjük az életükbe, legyen az akár egy félórás séta, vagy komolyabb edzés a konditeremben.
Ne feledkezzünk meg azonban arról sem, hogy a sportnak azért negatív hatásai is lehetnek. Gondoljunk csak a profi sportolókra nehezedő teljesítménykényszerre, ami miatt sok sikeres sportoló akár pszichológiai támogatásra is szorul.
Hétköznapi emberként gyakran komoly erőfeszítést igényel tőlünk is, hogy legyőzzük a motiváció hiányát, ilyenkor nekünk is segít, ha igénybe vesszük egy hozzánk közel álló személy támogatását. Kell valaki, aki segít, dicsér, motivál, és lelki támaszt nyújt.
A sport formába hozza a testünket és a lelkünket, felfrissíti az agyműködésünket, és segít minket a lelki egyensúly kialakításában.
forrás: http://www. naturimpuls.fitness/2016/05/06/sport-macht-gluecklich
Boldogságóra Adminisztrátor Blog globális problémák
Egy áprilisi estén a Föld születésnapjára készülődött a Naprendszer család. A bolygók már napok óta tervezgették, mivel lephetnék meg testvérüket. Édesanyjuk, a Nap mosolyogva figyelte nyüzsgő csemetéit. Tyúkanyó módjára maga köré gyűjtötte őket, hogy közösen tervezzék meg az ünnepet.
A Föld kistestvérei, Merkúr, Vénusz és Mars izgatott hancúrozással várták az eseményt. A nagyobbak, Jupiter, Szaturnusz, Uránusz és Neptunusz kellő komolysággal beszélgettek ötleteikről.
A legkisebb testvér, Merkúr mindig az anyja szoknyája körül sertepertélt. El nem távolodott volna tőle semmi pénzért! Ő még túl kicsi volt ahhoz, hogy önálló ajándékkal készüljön, de így is felajánlotta kedvenc mágnesét, amivel oda tudott vonzani mindent, ami vasból készült. A Föld ikertestvére, Vénusz szintén nagyon kötődött édesanyjához, a Naphoz. Mindig vele kelt és vele ment aludni. Szépsége miatt a családban becenevet is kapott, Esthajnalcsillagnak nevezték. Pedig nem is volt csillag, csak egy a bolygótestvérek közül, de olyan ragyogó fénye volt, hogy valóban kiérdemelte ezt a szép nevet. Ő azt ajánlotta fel, hogy még mielőtt felkel a Nap, szép szelíden ébresztgeti a Földet, este pedig mesét mesél neki, miután a Nap már elnyugodott. Mars azt javasolta, hogy labdázzanak egy jót, vagy célba dobó versennyel mérjék össze az erejüket, de ezt a többiek leszavazták, mert túl veszélyesnek találták.
– Nem emlékszel, hogy a múltkor is amiatt haltak ki a dinoszauruszok, mert eltalálta egy meteorit a Földet? Ez nem történhet meg még egyszer, mert azóta még gazdagabb a Föld élővilága! – figyelmeztette fiát a Nap. Mars egészen elpirult a dorgálás hatására.
– Jó, akkor fogócskát fogok játszani vele! – mondta beleegyezően.
– Ti mit terveztek születésnapi ajándékként? – fordult nagyobb gyermekeihez a Nap.
– Arra gondoltam, hogy szélforgót készítek neki. – válaszolta Jupiter, a legnagyobb testvér, aki a forgók, pörgők készítéséhez nagyon értett.
– Én gyűrűmutatványokat mutatok be a tiszteletére. Tudod, hogy a Föld szereti nézni, ahogy a glóriámat billegtetem előtte.
– Rendben van, de vigyázz nagyon, nehogy baj legyen belőle! – figyelmeztette őt is Nap.
– Na és te, Uránusz, mivel szeretnéd meglepni Föld testvéredet?
– Nincs ötletem, mit adhatnék neki, pedig nagyon tisztelem azért, hogy ilyen gazdag világot hozott létre. Mindannyiunk közül ő a legtehetségesebb! Csak úgy nyüzsög rajta az élet. Megszámlálni is nehéz, hányfajta növény és állat él rajta, de mind közül a legokosabb az ember! Felfedezett minket is, sőt még üzenetet is küldött az űrszondáival. Bárcsak lenne nekünk is emberünk, hogy válaszolni tudnánk az üzeneteikre! – sóhajtott.
– Könnyű neki, mert van rajta víz meg levegő! Így nem nehéz életet kelteni! – feleselt Mars.
– Neked is volt valamikor, csak te nem vigyáztál rá, és elpárolgott! – fedte meg Uránusz.
– Sokra megy az okos embereivel, amikor azok meg sem becsülik eléggé! Elszennyezik a vizeit, telefüstölik a levegőjét, kivágják az erdőket, irtják az állatokat. Egy csomó faj kipusztult miattuk, pedig mostanában nem is érte a Földet nagyobb meteoritbecsapódás – morgott a Neptunusz.
– Tudjátok, mit? Köszöntsük fel a Földet azzal, hogy elmondjuk neki, miért szeretjük őt, és soroljuk fel a jó tulajdonságait! – javasolta a Nap.
– Rendben! Elmondom neki, hogy milyen szépnek látom. Minden reggel és este rácsodálkozom a szép kék szemére – mondta a kis Merkúr.
– Én meg azt, milyen büszke vagyok rá, hogy ő az ikertestvérem! – lelkendezett Vénusz.
– A legjobban vele szeretek kergetőzni! – kiáltotta a Mars.
– Ámulattal nézem őt, milyen ügyesen végzi a víz körforgását. Az óceánok, tengerek, tavak, folyók, patakok ellátják vízzel az egész bolygót. Nap anyánk segítségével pára és felhő lesz belőlük, majd eső képében visszahullanak a talajra, megöntözve a szomjas növényeket – mondta elismerően a Jupiter.
– Én azt csodálom, milyen sokféle növénynek és állatnak ad teret. Ó, ha legalább egy fűszálam lenne, milyen boldog lennék! – sóhajtott Szaturnusz.
– Amiatt tartom a legügyesebbnek Föld testvérünket, mert több milliárd embert képes eltartani – mondta Uránusz.
– Igen, annak ellenére, hogy ez a leghálátlanabb faj mind közül, mert cserébe a sok jóért elszennyezi, megbetegíti testvérünket, aztán csodálkozik, hogy kiszámíthatatlanná válik az időjárása – fűzte hozzá Neptunusz.
– Ez igaz, de egyre több ember ismeri fel, hogy helytelenül viselkedik, és sokan törekszenek a jóra – válaszolta Uránusz.
– Igen, én is hallottam, hogy ők is megünneplik a Föld napját! Világszerte takarítanak, terveket szőnek a környezetszennyezés visszaszorítására! – kiáltotta elismerően Vénusz.
Végre eljött a nagy nap! Április 22-én, a Föld napján a Nap és gyermekei, a bolygók sorra köszöntötték testvérüket, a Földet.
A csillagászok ezen a napon a bolygók különlegesen ritka együttállásáról számoltak be.
2017-ben is gazdára találtak a Civil Díjak, melyeknek célja az, hogy minél több elismerést és reflektorfényt kaphassanak a kiemelkedő munkát végző civilszervezetek. A Civil Díjat a NIOK Alapítvány azért alapította, hogy széles közönség számára is ismertebbé váljon, hogy a civilszervezetek tevékenysége mennyire fontos mindannyiunk számára, és hogy támogassuk őket munkánkkal, anyagiakkal, vagy legalább csak kiemelt figyelemmel.
Az idei évben újra elismerésben részesítették a kiemelkedő munkát végző szervezeteket és ünnepélyes keretek között kiosztották a 2017-es év Civil Díjait. A Jobb Veled a Világ Alapítvány Boldogságprogramja a tavalyi évben is a legjobbak közé került, idén pedig a Boldogságóra program a „Legnagyobb hatású projekt” kategóriában nem csak a döntősök között szerepelt, de egyúttal megnyerte a Közönségdíjat is!
133 projekt érkezett a 7 kategóriában kiírt pályázatra. A nyertesek között található közösségi alapítvány, vidéki tanoda, mozgássérültek sportolási lehetőségével, és pozitív szemléletformálással foglalkozó szervezet, kezdeményezés is. A 7 kategória nyerteseit neves, a nonprofit és a forprofit szektort is képviselő, zsűri választotta ki. A nyolcadik díj sorsáról a döntőbe jutott projektek közül a közönség szavazott.
Nyertesek:
Boldogságóra Hírek felelősségre nevelés, globális problémák
27 országból több mint 122 ezren énekeltünk együtt a Földért!
A Jobb Veled a Világ Alapítvány célja az volt a Föld napjához kapcsolódó megmozdulással, hogy felhívjuk a figyelmet a környezetvédelemre és a társadalmi felelősségvállalásra – hiszen ahogyan ma élünk, az a jövőnket befolyásolja.
Köszönjük részvételeteket és támogatásotokat ebben az egyedülálló kezdeményezésben! Hálásak vagyunk azért, mert számotokra is fontos az összefogás Földünk védelmében és a környezettudatos gondolkodásra való átállás. Jobb Veletek a Világ!
A feltöltött videókért, képekért kattintsatok ide >>
A feltöltőknek oklevelet küld alapítványunk.
A Jobb Veled a Világ Alapítvány által működtetett Boldogság Intézet nyílt pályázatot hirdet magyarországi és határon túli nevelési-oktatási intézmények számára.
2016-ban írtuk ki először ezt a pályázatunkat, és a 2016/17-es tanévben már 173 intézmény büszkélkedhetett a Boldog Iskola címmel.
A pályázat célja, hogy a pozitív pszichológia eredményeire építve adjon ötleteket és módszertani segítséget a boldogságra való képesség fejlesztéséhez az óvodás, általános és középiskolás korosztály számára kidolgozott Boldogságóra programmal.
Részletes pályázati kiírásunk és a pályázati feltételek itt találhatók: http://boldogiskola.hu
Azt gondoljuk, hogy azzal, hogy nem bocsátunk meg, megbüntetjük a másikat. Ezzel bosszút akarunk állni a minket ért sérelmekért. Ez emberileg teljesen érthető reakció, de semmiképpen nem mondható hasznosnak vagy célravezetőnek.
„Aki ragaszkodik a múltban őt ért sérelmekhez, az saját magát bünteti meg.”
„Ezt soha nem bocsátom meg neked!” – ez az egyike a legkeserűbb mondatoknak, ami elhagyhatja a szánkat. Keserű nemcsak a másiknak hallani, hanem magunknak is kimondani. Aki nem képes a megbocsátásra, az leginkább önmagának árt.
Ha nem vagyunk képesek a megbocsátásra, elsősorban magunkat büntetjük meg, rágódunk a régi sérelmeken, ezzel újra és újra feltépjük a régi sebeket. Olyan, mintha a kést magunk forgatnánk a szívünkben…
A megbocsátás képessége lehetővé teszi, hogy ezek a sebek begyógyuljanak. Megkönnyebbül a lelkünk és a testünk is, ha képesek vagyunk az elengedésre.
Aki képes megbocsátani, nem engedi, hogy más emberek vagy külső körülmények tartósan negatívan befolyásolják az életét. Aki képes a megbocsátásra, mindig nyitott lesz az újrakezdésre.
„A megbocsátás nem bolondság, csak egy bolond nem tud megbocsátani.” – tartja egy kínai közmondás.
Sokan azt hiszik, a megbocsátás a gyengeség jele, pedig pont az ellentéte az igaz. Hatalmas erőre és kitartásra van szükség hozzá, hogy az elszenvedett sérelmeken túllépjünk, de az erőfeszítés mindenképpen megéri. Sőt, valójában ugyanannyi energiát követel tőlünk, hogy az áldozat szerepében maradjunk, és valamilyen elégtételen törjük a fejünket.
Egy valami azonban nagyon fontos: az, hogy megbocsátunk nem jelenti azt, hogy egyetértünk azzal, ami történt. Az, amit eddig sérelmeztünk, vagy rosszul érintett minket, továbbra is rossz marad. A megbocsátás csak annyit változtat a történteken, hogy nem engedjük, hogy a múlt hosszú távon rossz hatással legyen ránk. A tett és a megítélése ezáltal nem lesz jobb.
Ez persze nem fog egyik pillanatra megtörténni, még akkor sem, ha így lényegesen könnyebb lenne mindenkinek. A sérelmek elengedése lassú folyamat, lépésről lépésre kell haladni. Minél mélyebbek a sebek, annál több időre lesz szükségünk.
Ne tegyünk magunknak szemrehányást, ha nehezen fog menni. Ez teljesen emberi dolog. El kell fogadni, hogy lesznek nehezebb periódusok is a folyamat során, amikor úgy érezzük, nem fog menni, de nem szabad feladni. Érthető, ha egy szempillantás alatt meg akarunk szabadulni a terhektől, de ettől a fájdalom nem fog egy varázsütésre elmúlni. Nem véletlenül mondják: az idő a legjobb orvosság.
Néhány lelki seb, amelyet kapunk az életünk során teljesen egyértelmű, ha például valakit megcsalnak, vagy becsapnak akkor tudja, kinek és mit kell megbocsátani. De vannak olyan helyzetek, amikor nem is tudjuk, miért haragszunk a világra. Mit tegyünk ilyenkor?
Készítsünk listát:
Néha már az írás közben kiderül, mi a probléma, lehet, hogy tiszta fejjel már csak nevetünk rajta, és nyugodtan ki is radírozhatjuk a listáról, de lehet, hogy valami, amiről azt gondoltuk, hogy régen lezártuk és elengedtük, még mindig ott motoszkál a fejünkben.
Ezeket a sebeket éveken át hordozzuk, rengeteget gondolunk rá, vagy akár beszélünk is róla, de érdemes újra alaposan átgondolni a történteket.
Ne becsüljük le az írott szó erejét! Leírva minden egyértelműbb, áttekinthetőbb, mint akkor, ha csak beszélünk róla.
Írás közben könnyebben feltörnek az érzelmek is, néha olyasmivel is szembetaláljuk magunkat, amiről álmodni sem mertünk.
Ne sajnáljuk az időt és a fáradságot, ássuk bele magunkat újra a szituációba, ami még ma is akkora fájdalmat okoz! Írjuk össze, mi okozta nekünk a fájdalmat! Fogalmazzuk meg az egészet levél formájában, és legyen a címzett – mondjuk – maga az, akinek meg kellene bocsátanunk. Írjuk csak ki magunkból minden fájdalmunkat, a papír el fogja bírni! Nem kell finomkodni, nyugodtan engedjük szabadon az érzelmeinket!
A végén persze ne küdjük el a levelet, jelképesen semmisítsük meg, esetleg égessük el, és ezzel engedjük el minden sérelmünket a széllel!
Ez a jelképes „szertartás” megkönnyíti a dolgunkat, de akár más rituálékat is kitalálhatunk. Eltéphetjük, elégethetjük, szétszórhatjuk a papírfecniket, a lényeg, hogy vegyünk érzékeny búcsút a sérelmeinktől, például engedjük el jelképesen egy luftballonnal együtt a levegőbe! Minden ötlet hasznos, ami az elengedéshez, búcsúhoz kapcsolható.
Ha ez nem elég, akkor keressünk egy fotót, vagy készítsünk egy rajzot arról, akire haragszunk! Álljunk vele szembe, és nyugodtan eresszük ki a hangunkat! Bátran kiabáljuk ki a haragunkat, csalódottságunkat, a lényeg, hogy a végén képesek legyünk hangosan és meggyőződéssel kimondani:
„Képes vagyok arra, hogy megbocsássak neked, nem engedem, hogy a történtek továbbra is befolyásolják az életemet.”
Sok embernek segít, ha néhány erőt adó mondattal támogatja a folyamatot, és naponta többször elolvassa vagy felírja magának ezeket. Ilyen lehet például:
„Átveszem az irányítást a saját életem felett, és nem hagyom, hogy mások tettei továbbra is szenvedést okozzanak nekem. Úgy döntöttem, hogy elengedem a múltat: azzal, hogy megbocsátok, megszabadulok a fájdalomtól is.”
A legtöbb ember, aki képtelen a megbocsátásra, napra pontosan meg tudja mondani, mikor érte őt a sérelem. Az évfordulóknak jelképes szerepe is lehet, kiválóan alkalmasak arra, hogy a megbocsátás napjának nevezzük ki őket.
Ha valaki megbánt minket, a fájdalom és a csalódottság szinte arcul csap minket. Egy kis idő elteltével azonban már esetleg képesek vagyunk arra is, hogy a másik szemszögéből nézzük az eseményeket. Ilyenkor még azt is megérthetjük, miért tette velünk azt, amit tett. Lehet, hogy megtaláljuk az okokat, melyeket még ha nem is tudunk elfogadni, de legalább érthetőbbé teszik a történteket.
Saját erőből nembiztos, hogy boldogulni fogunk, lehet, hogy segítségre lesz szükségünk. Nem szégyen, ha külső segítséget kérünk, ez nem betegség, és semmiképpen nem a gyengeség jele. Egyszerűen csak arról van szó, megadjuk magunknak a lehetőséget egy szabadabb és boldogabb életre.
forrás: http://www.zeitzuleben.de/die-kunst-anderen-zu-verzeihen/
Boldogságóra Blog felelősségre nevelés, globális problémák, jótett, társas támogatás
Egyre több tanulmány és kampány bizonyítja, hogy a természet egészségesebb és boldogabb emberekké tesz bennünket. Fontosak ezek a kutatások, hogy többet tudjunk meg arról, milyen fontos szerepe van életünkben a természetnek, hogyan óvhatjuk meg, és hogy megértsük, kölcsönösen segítünk egymáson – a környezet védelmével saját jövőnket és boldogságunkat is fenntarthatjuk.
Az Egyesült Királyságban egy harmincnapos kihívás jellegű kutatást végeztek, és azt kérték a benne részt vevőktől, hogy mindennap menjenek ki a természetbe. A kihívást teljesítőknek az is feladatuk volt, hogy a természettel való kapcsolatukat és érzéseiket jegyezzék fel a kutatás előtt és után, írják le, hogy mit csináltak a harminc nap alatt a szabadban, és hogy két hónappal később milyen érzéseik voltak erről az egy hónapról.
Minden részvevő sejtette, hogy a természet jó hatással lesz rájuk, de az eredmények túlszárnyaltak minden elképzelést. A tanulmány kimutatta, hogy tudományosan jelentős növekedés volt tapasztalható az emberek egészségében, boldogságában a természetben olyan tevékenységekkel töltött órák után, mint például madáretetés, virágültetés, túrázás. Nem csak a kihívás után közvetlenül volt magas ez a szint, hanem jóval a befejezése után is.
A kísérletben részt vevő közel 18.500 ember az aktívan a természetben töltött napok után kiválónak értékelte egészségét, 30%-kal nőtt ez a pozitív érzésük a felmérés előtti állapotukhoz képest. Ez határozottan azt bizonyítja, hogy szükségünk van a természetre az egészségünkre és a jólétünkre gyakorolt jótékony hatása miatt.
Azoknak a gyerekeknek, akiknek megmutatták a természet csodáit, része lett világuknak az élővilág, jelentősen növekedett az önbecsülésük. Azt is megjegyezték, hogy a szabadidejüket kinn töltve a kreativitásukat kibontakoztathatták, bátrabbak lehettek, sportolhattak, játszhattak és felfedezhették a világot. A természettel való kapcsolat számos esetben jelentősen javítja az ADHD-s (figyelemhiányos hiperaktivitási zavar) gyermekek tüneteit – nyugtató hatással van rájuk, és segít nekik koncentrálni.
A betegségekben szenvedők vagy mentális zavarokkal küzdő, depressziós, szorongó betegek kapcsolata a természettel nagy segítséget jelent tüneteik kezelésében, vagy akár a hagyományos gyógyszeres kezelés mellett felgyógyuláshoz is vezethet.
Tudjuk, hogy a természet nem egy csodaszer a betegségekre, de a természetben töltött idő boldogabb és egészségesebb emberré tesz minket azáltal, hogy csodáljuk, megtapasztaljuk szépségeit, jótékony hatásait.
Az már bizonyított, hogy a természetben eltöltött idő képes csökkenteni a magas vérnyomást, légúti, valamint szív- és érrendszeri betegségek esetén segíti a gyógyulást, növeli a vitalitásunkat, javítja a hangulatunkat, jó hatással van a mentális jóllétünkre, csökkenti a szorongást, növeli koncentrációs készségünket és csökkenti mentális fáradtságunkat.
Emellett növeli életünkkel való elégedettségünket, életerőnket, boldogságunkat és a koncentrációs készségünket is. Ami még érdekes, hogy a legutóbbi vizsgálatok alapján kijelenthetjük, hogy akik szoros kapcsolatban állnak a természettel, nemcsak elégedettebbek, pozitívabbak, de szinte ugyanolyan boldogak, mint azok, akik nagyon jó anyagi körülmények között élnek.
Szükségünk van természettel való kapcsolatra egészséges életmódunk normalizálásához, legyen midennapjaink része, hogy a szabadban töltünk egy kis időt! Fontos, hogy a jövőben egyre több ember vegye észre az élővilág és a környezetünk rá gyakorolt pozitív hatásait. Ha az emberek többet foglalkoznának a környezetükkel, az nemcsak a természetre, hanem rájuk nézve is sok előnnyel járna.
A természet szépségeivel való kapcsolat érzelmeket, értelmet, együttérzést és elkötelezettséget hoz ki az emberekből. Az aktív tevékenységek pedig, az élővilág csodálata és védelme sokkal szorosabb kapcsolatot jelent a természettel, mint csak egy rövid séta a szabadban.
Ez egy kölcsönös kapcsolat – ugyanolyan fontos egészségünkhöz, boldogságunkhoz a természet, mint amennyire a természet számára fontos, hogy megóvjuk, vigyázzunk rá.
Környezetünk védelme saját magunk megmentése és boldogságunk, egészségünk kulcsa.
A kutatás eredményei nem csak azt mutatják, hogy a természet egy szép és egyedülálló dolog, hanem hogy alapvetően fontos szerepe van életünkben, pozitív hatása van egészségünkre és jólétünkre.
Mindenki segítsen megőrizni és megóvni környezetünket, mert ez a közös érdekünk, a jövőnk záloga, a boldogsághoz vezető utunk!
Forrás: http://www.bbc.co.uk/earth/story/20160420-how-nature-is-good-for-our-health-and-happiness
Morvai Dóra Blog globális problémák, jótett, társas támogatás
Légy a világ megmentője! Túl nagy szavak? Egyáltalán nem! Egy igazi hős a saját lehetőségeit kihasználva próbál tenni egy boldogabb világért!
Az igazán boldog világ értékei: a szeretet, a béke és a jólét. Első lépésben ez kellene, hogy legyen minden politikus célkitűzése is: nem háborúzni, helyette az egészséggel, a környezetvédelemmel foglalkozni. A második lépés, amit minden ember megtehet, az, hogy egészségesen él – és a lehetőségeihez képest boldogan is. Fel kellene építenünk egy olyan kultúrát, amelynek alappillérei: a boldogság, a tudás, és a biztonságos hétköznapokban a jólét.
Mit tehetünk akár már ma is?
Az éhezők száma az utóbbi években drasztikusan emelkedett, mára már az egymilliárdot is meghaladja az alultápláltak és az éhhalállal fenyegetett emberek száma. Minden 7. ember veszélyeztetett, és évente több, mint 8 millió ember hal éhen, sajnos a többségük gyerek. Minden 3 percben éhen hal egy kisgyerek a Földön, ugyanakkor bőségesen rendelkezésünkre áll élelmiszer.
Próbáld meg a saját környezetedben is kihasználni a lehetőségeket. Mit tehetsz? Használj minél több bioenergiát! Takarékoskodj az árammal! Szigeteld a házadat! Közlekedj kerékpárral, amikor csak lehetséges!
A béke a boldogság alapfeltétele. A nagy nemzeteknek össze kell(ene) dolgozni egy szebb, békésebb világért. Igyekezni kellene a konfliktusokat békés úton megoldani, még akkor is, ha ez tűnik a nehezebb útnak. Állandóan fenyegetőzni veszélyes játszma!
Csak a boldog emberek építhetnek fel egy boldog világot. Csak a pozitív emberek képesek kitartani a hosszú út végéig. Csak az erős emberek nem ijednek meg az akadályoktól. Az előre gondolkodó emberek azok, akik pontosan tudják, hogyan érhetik el a céljaikat. Meg kell találni az egyensúlyt a befektetett munka és a pihenés között, ne pocsékold felesleges dolgokra az energiáidat, a hasznos dolgokra fordíts erőt, időt!
A világ szenved: éhség, betegség, háború, bizonytalanság… Az emberiség segítségre vár! Az emberi kapcsolatok romokban, a gazdagabbak egyre gazdagabbak lesznek, a szegényebbek egyre szegényebbek… Több, mint egymilliárd ember mélyszegénységben él. Alultápláltság, járványok… Tényleg ennyire sötét a kép?
Ha a Földet egy faluként képzeljük el, ahol száz lakos él, akkor egy valaki élne itt, aki a falu bevételének több, mint 30%-a felett rendelkezne, ő lenne a király! Húsz ember birtokolná a falu bevételének többi részét, sokkal több tulajdonuk lenne, mint amire valójában szükségük van. Ők lennének a vezetők, a „felső tízezer”. Befolyásolhatnák a közvéleményt, hiszen a kezükben a sajtó, a rádió és a televízió! Negyven ember egész jól élne a faluban, ők az alkalmazottak, a földművesek, és a dolgozók. A maradék negyven nagyon szegény: éheznek, nincs betegbiztosításuk, komoly függőségekben szenvednek, és sajnos egy részük bűnöző. Valószínűleg a falu szélén élnek, és a többiek szemetéből táplálkoznak.
Azért ez nem valami biztató a jövőre nézve! Tegyünk valamit a helyzet javulásáért!
Persze a valóságban azért komoly különbségek vannak.
A nyugati világban is probléma a szegénység, de itt nagyobb gondot jelent a szellemi értékek hiánya: az elmagányosodás, a szeretethiány, a családok széthullása, a pszichoszomatikus betegségek, a depresszió. Sokkal több pozitív értékre van szükségünk!
Kellenek a „világmegmentők”, akik akár a magányos, néha hiábavalónak vélt küzdelmet is felvállalják értünk.
Ne add fel! Csak ez az egy Földünk van! Meg kell mentenünk!
Álmodjuk meg a jövő világát, és valósítsuk is meg együtt!
forrás: https://de.dreamstime.com
Boldogságóra Hírek Apró örömök élvezete
A március a gyerekekhez nagyon közel álló témát, az apró örömöket dolgoztatta fel a csoportokkal. Valóban vidám, izgatott és izgalmas munka folyt a boldogságórákon, ez kiderült a feltöltött anyagokból. Köszönjük mindenkinek, aki ezt a hónapot is a gyerekek boldogságra való készségének fejlesztésével töltötte. Külön köszönet minden olyan ötletért, mely az órák tematikáját kibővítette, esetleg az osztálytermek falán kívül is megjelentette, népszerűsítette.
A márciusi munka során is voltak természetesen olyanok, akik valamilyen erősségüket a leginkább meg tudták mutatni nekünk.
Gratulálunk a hónap pedagógusainak!
Óvodás kategóriában az apró örömök hónapjának pedagógusa
Pesterzsébeti Gyermekmosoly Óvoda, Budapest
Alsó tagozatos kategóriában az apró örömök hónapjának pedagógusa
Bőcsi Általános és Szakközépiskola, AMI
Felső tagozatos kategóriában az apró örömök hónapjának pedagógusa
Mezőlaki Arany János Általános Iskola
Középiskola kategóriában az apró örömök hónapjának pedagógusa
Addetur Baptista Gimnázium, Szakgimnázium és Szakiskola, Budapest
Tanulásban akadályozott kategóriában az apró örömök hónapjának pedagógusa
Kitaibel Pál Általános Iskola, Harkány