A héten Igyártó Zita Az erdő ajándéka című meséből indítottuk a boldogságóra témánkat: a megkűzdési stratégiákat. Megbeszéltük, hogy a nyulaknak hogyan sikerült megtalálnia a tojásokat, festékeket, és hogyan lehetett megoldani a lehetetlennek tűnő feladatot. A gyerekekkel tojáskeresést játszottunk, ahol különbözőképpen kellett megtalálniuk az elveszett tojásokat. Nagyon élvezték a játékot a gyerekek, közben ügyesedett a térbeli tájékozódásuk is.
Megküzdési stratégiák
Nőtincsi Vár-Lak Óvoda és Bölcsőde
Megküzdés
Boldogságóránk témája a Megküzdés volt. Ezen a Boldogságórán a megküzdéssel, kihívásokkal, problémákkal való szembenézéssel foglalkoztunk. A relaxációs gyakorlatokon és a táncon kívül beszélgettünk a megküzdésről. Elbáboztam az Aranykulcs történetét. A gyermekek figyelmesen végig hallgatták és beszélgetést kezdeményeztem a meséről. Játékos feladatokat is csináltunk a téma feldolgozásával kapcsolatban.
Feladatok:
• Hajó foglaló játék
• Csapatverseny különböző feladatok teljesítésével
• Jön a cápa játék
• Rajzokat készítettünk, amiben lerajzolták, hogy ki az a személy, akihez bátran fordulnak, ha vigasztalásra vágynak
A gyermekek ezt a Boldogságórát is nagyon élvezték, és jól együtt tudtak dolgozni.
Városi Óvodák és Bölcsőde Tiszakécske
Márciusi témánk a megküzdési stratégiák. A téma feldolgozását relaxációs gyakorlattal kezdtük, majd az Erdei tisztás mesével folytattuk. Foglalkozás lezárásaként, Nyuszi Pannát, Róka Rudit, Mókus Marcit és Sün Somát, színezték ki a gyerekek és segítettek megtalálni nekik az otthonaikat.
Városi Óvodák és Bölcsőde Tiszakécske
Márciusi témánk a megküzdési stratégiák. A téma feldolgozását relaxációs gyakorlattal kezdtük, majd az Erdei tisztás mesével folytattuk. Foglalkozás lezárásaként, Nyuszi Pannát, Róka Rudit, Mókus Marcit és Sün Somát, színezték ki a gyerekek és segítettek megtalálni nekik az otthonaikat.
A 2.b osztály februári alkotása „A szamuráj szerencséje” címet kapta.
A februári boldogságórát elkészítette: Brezsnyákné Baksi Ildikó
Februári boldogságóra támája alapján arról beszélgettünk, hogy milyen örömeink és nehézségeink lehetnek az életben. Sorra vettük, hogy mivel kell megküzdenie egy szülőnek, egy felnőttnek vagy egy kisgyereknek a mindennapi élet során. Megismerkedtünk a törött vízhordó edény történetével. Összegyűjtöttük a pozitív dolgokat, ami által erősödhetünk, lelkileg feltöltődhetünk. Minden gyerek megkereste saját erősségeit és esetleges vélt gyengeségeit.
A megküzdési stratégiát a tűz témával vegyítettem. A hét folyamán voltunk tűzoltó állomáson is, valamint ismereteinket bővítettük a biztonságos tűzgyújtás szabályairól, mikor ellenségünk vagy barátunk a tűz, stb. A hét utolsó napján Tűzmanó küldött nekik levelet, miszerint látta, amint Pók néni elvitte a játékaikat (amíg reggeliztek az ebédlőben, sok játékot kipakoltam a csoportszobából, amit később a gyerekek észre is vettek, de én nem tudtam megmondani, hogy hova lettek). Tűzmanó megígéri a gyerekeknek, hogy segít visszaszerezni a játékokat, ha megoldják a feladatait, amiket elrejtett az óvodában. Így először a tűz jeleket és a térképet követve megtaláltuk a feladatokat, majd közösen megoldottuk azokat (pl.: találós kérdések, tűzzel kapcsolatos kísérlet, énekes játék). Minden teljesített feladat után kaptak egy pecsétet. A kigyűjtött pecsétes lapot visszaküldtük tűzmanónak, aki cserébe visszahozta a játékokat Pók nénitől!
A harmadik osztály februári alkotása a „Megküzdési stratégiák” címet kapta.
A februári boldogságórát elkészítette: dr. Beleznayné Váradi Anett Eszter
Az első osztály februári alkotása „A mi hőseink” címet kapta.
A februári boldogságórát elkészítette: Tamás-Szalai Szintia
Vörösmarty M. Általános Iskola
Te mit tennél? Hogyan oldanád meg?
Adj tanácsot társadnak!