„Bármit képes vagyok elérni!”
A hónap témája a célok kitűzése és elérése. Az elsős gyerekekkel meghallgattuk a hónap dalát, ami tetszett nekik. Megbeszéltük a szó jelentését, és beszélgettünk, kinek milyen célja van. Mi leszek, ha nagy leszek? – kérdésre elmesélték, ki mi szeretne lenni. A célok elérése érdekében mit tehetnek, hogy teljesüljenek a vágyaik. Minden gyermek kapott „aranyhalat”, amire rárajzolta, mi szeretne lenni, milyen céljai vannak. Ezeket a halakat kiszínezték, kivágták, és elkészítettük a „Célok tengerét”. Kitettük a tanterembe, hogy bármikor meg tudják nézni, és motiválja őket.
Megismerkedtünk Az öreg halász és a nagyravágyó felesége történetével. A szereplők, és a kívánságok megbeszélése után, levonták a mese következményét, tanulságát.
Nagyon ügyesen fejezték be a mesével kapcsolatos mondatokat.
A meséhez kapcsolódóan elkészítettünk egy horgászós játékot is. Aki kifogott egy halacskát, megnézhette a hátuljára rajzolt kedvességet.
A meséhez kapcsolódóan meseillusztrációt készíthettek, a nekik tetsző jelenetről.
Célom az volt, hogy a gyerekek megértsék, az apróbb célok kitűzése is cél. Ha azt elérik, tűzzenek ki másik célt. Közös célokat is meghatároztunk, igyekszünk azt elérni, teljesíteni.
Célok kitűzése és elérése
Kisnánai Szent Imre Általános Iskola
A hónap témájának feldolgozását még együtt kezdte az osztály. Motivációs idézeteket gyűjtöttünk. A konkrét megvalósítás személyesen már igen csak megfogyatkozott résztvevővel történt. De a hatás nem maradt el! Az osztálytársakhoz rendelt idézetek találóak voltak.
Kisnánai Szent Imre Általános Iskola
A hónap témájának feldolgozását még együtt kezdte az osztály. Motivációs idézeteket gyűjtöttünk. A konkrét megvalósítás személyesen már igen csak megfogyatkozott résztvevővel történt. De a hatás nem maradt el! Az osztálytársakhoz rendelt idézetek találóak voltak.
Kisnánai Szent Imre Általános Iskola
A hónap témájának feldolgozását még együtt kezdte az osztály. Motivációs idézeteket gyűjtöttünk. A konkrét megvalósítás személyesen már igen csak megfogyatkozott résztvevővel történt. De a hatás nem maradt el! Az osztálytársakhoz rendelt idézetek találóak voltak.
Kisnánai Szent Imre Általános Iskola
A hónap témájának feldolgozását még együtt kezdte az osztály. Motivációs idézeteket gyűjtöttünk. A konkrét megvalósítás személyesen már igen csak megfogyatkozott résztvevővel történt. De a hatás nem maradt el! Az osztálytársakhoz rendelt idézetek találóak voltak.
Győri Kölcsey Ferenc Általános Iskola
Boldogvár meséjét olvastam fel a gyerekeknek. Majd eljátszottuk a főszereplő próbatételeit. Sokat beszélgettünk a vágyaink és céljaink közötti különbözőségről.Kis elsőseimnek ez még nehezen ment. Megbeszéltük, hogy a céljaink elérésért tennünk, dolgoznunk, esetenként küzdenünk is kell. Így hát próbákat álltunk ki, s így sikerült egy-egy tanév végéig elérendő célt rajzban is megfogalmazniuk. Ezek: megtanulni írni, olvasni, úszni, balettozni, szépen rajzolni…
A 2021-22-es tanév 1. félévének végén a 10.a lakástextil-készítő osztály tanulóinak kitűzött célja: a sikeres szintvizsga volt.
A diákok megfogalmazták, mit kell tenniük azért, hogy ezt el is érjék: a munkavédelmi szabályok alapos ismerete, teljeskörű szakmai felkészültség és tárgyi tudás, a cérna megfelelő befűzése a gépbe, vizsgaanyag sablon alapján történő pontos rajzolása, aprólékos szabás, precíz kivágás, részletes és mélyreható mérés, pontosan meghatározott szegés, tökéletes vasalás, igényes vizsgadarab végső átnézése és értékelése.
Minden fiatalnál a „győztes” projekt egy gyönyörű és használható párnahuzat lett. Nagyon büszke vagyok rájuk: az elérni kívánt cél több hónap kitartó munkájának gyümölcse. Mi volt még elengedhetetlenül szükséges: önismeret és bátorság, optimizmus és kitartás, hit céljaik elérésében, annak saját tudássá alakítása és válása, hogy akarattal és szorgalommal minden sikerülhet.
A képen látható munkadarabbal minden tanuló megtervezte és végrehajtotta az ÉLET nevű projekt egy picinyke projekttervét.
Kinél van rend? Miért fontos, hogy rendet tartsunk? Ezekre a kérdésekre kerestük a választ.
„Veronika Összevisszaországban”című mesét dolgoztuk föl. A gyerekek párokban rajzoltak az egyes részletekhez.
A gyerekek aktívak voltak a téma feldolgozása során. Szóban bátran megnyilvánultak, elmondták gondolataikat. A képi megvalósítás már nehezebb volt számukra. A megvalósítandó feladatok elnyerték tetszésüket, választani is tudtak ezek közül. A rajzok elkészítése kissé nehézkesen indult. Csoportban nem szerettek volna dolgozni, egyénileg és páros munkával készítették el alkotásaikat, amely végül is örömet jelentett számukra, és igyekezettel végezték el a feladatot.
Január a fogadalmak és célkitűzések hónapja. Sok-sok próbatétellel. Szokásos relaxációink, amit már várnak a gyerekek, az ismert dalok egyfajta biztonságot nyújtanak a gyermekek számára. Kis közösségünk tagjai egyre jobban ragaszkodnak egymáshoz és a hiányzókat gyakran megemlegetik. A legnagyobb próbatétel napjainkban az egészségünk megőrzése volt. Sokat mozogtunk és sok gyümölcsöt fogyasztottunk, hogy egészségesek legyünk.Sajnos alig voltunk oviban.Nagyon jó lehetőséget biztosított számunkra ezekben a napokban a Maci hét hiszen a sok hiányzó mellett ott voltak a puha meleget, biztonságot adó Macik, akik otthonról érkeztek velük. Célunk egy minél több mackóból álló gyűjtemény létrehozása volt. Csipet csapatunk 8 tagja ilyen kiállítást tudott összehozni.