A gyerekekkel az újévi fogadalmakból indultunk ki , ahhoz , hogy meg is értsük mikor érdemes milyen célokat kitűzni.
A munkafüzet útkeresőjén át rengeteg játékos feladatot próbáltunk ki. Majd végül mindenki lerajzolta /leírta mi is a célja a tanév második félévére. Ezt egy borítékba rejtettük, amit a tanév végén felbontunk.
Célok kitűzése és elérése
Ha van cél,vezet oda út is.
Ha van cél,vezet oda út is.
Ha van cél,vezet oda út is.
Ha van cél,vezet oda út is.
Ha van cél,vezet oda út is.
Minden óra elején meghallgattuk a „Célok kitűzése – Van nekem egy álmom” , a hónap végéhez érve már kiválóan énekelték a gyerekek, közbe megtaultunk hozzá egy kis táncot is. Megbeszéltünk kinek milyen céljai vannak, valamint azt hogy hogyan tudnák ezeket megvalósítani. Úgy gondolom jó úton járnak.
Minden óra elején meghallgattuk a „Célok kitűzése – Van nekem egy álmom” , a hónap végéhez érve már kiválóan énekelték a gyerekek, közbe megtaultunk hozzá egy kis táncot is. Megbeszéltünk kinek milyen céljai vannak, valamint azt hogy hogyan tudnák ezeket megvalósítani. Úgy gondolom jó úton járnak.
A január havi téma minden óvodásnak nagyon tetszett. Sokszor elképzelték és beszélgettünk a gyerekekkel, hogy ki mi szeretne lenni ha nagy lesz. A fiúk általában tűzoltók, katonák, a lányok királylányok, hercegnők. Képi megjelenítésben kis segítségre volt szükségük, de mindenki örömmel rajzolta le magát. A Szívmanót legóból minta alapján formázták meg.
A hónap témáját megismerve nagyon hamar ráéreztek a feladathoz szükséges célok meghatározására. Először csak iskolai életükhöz kapcsolódóan gyűjtöttek célokat, majd más területen is határoztak meg igen komoly célkitűzéseket. A feladatok közül a célkereső tetszett meg nekik, mert ebben saját, egyedi céljaikat fogalmazhatták meg. A kártya lehetőséget gondolták tovább, s cél vitamint, cél cukorkát, cél drazsét,…. készítettek kis üvegbe összegyűjtve, melyből otthon, minden reggel tudnak egyet kivenni, s megvalósítani.