Közös kihívás lett a célunk ebben a hónapban, melyben jót játszunk együtt, egymást támogatva.
A célunk a cipőink visszaszerzése, melyet csak feladatok teljesítése után kaphatunk vissza, hiszen egy kis manó huncutul el csente azokat.
Célok kitűzése és elérése
Az egyéni céljaink megbeszélése után, közös célokat is kitűztünk az előttünk álló időszakra. Az egyik kisfiúnak betört az orra, így első (és legfontosabb) célként a gyerekek azt tartották, hogy Tomi mielőbb meggyógyuljon és jöhessen az iskolába. Ennek támogatásaként, elküldtük neki a leckét és készítettünk egy közös rajzot, amit testvérén keresztül eljuttattunk hozzá. Nagyon örült neki! Második célként azt tűztük ki, hogy kevesebb beleszólás, beszélgetés legyen az órán, így gyorsabban tudjunk haladni. És végül, a harmadik – hogy több barátot szerezzünk – volt az, amire az 5 napos kihívást is felépítettük. A gyerekek nagyon igyekeztek ennek eleget tenni! Pápainé M Ildikó
Januárban megpróbáltuk összegyűjteni a főbb témákban céljainkat. Az órát meditációval zártuk.
Az új évet boldogan kezdtük együtt a gyerekekkel. Az ikrek játék nagyon tetszett a csoportnak, több körben, sok párcserével játszottuk. A téma kibontása A leghasznosabb dolog című mesével történt. A mesét előadva tapssal hálálták meg a gyerekek az előadást. Afoglalkozás befejezése egy közös tánccal zárult A pozitív mondóka című dalra.
Az óra elejét egy rövid lazító gyakorlattal kezdtük – rongybabagyakorlat. Meghallgattuk a hónap dalát, énekeltük. Értékeltük az előző évet, majd felvetődött a kérdés, kell-e valamin javítani, változtatni. meglepően jól látták saját hibáikat, könnyen alkottak új javító célokat. Meghallgattuk a mesét( Az öreg halász és nagyravágyó felesége) Felmerültek új célok, kívánságok. Három kívánságuk lehetett, ami szerencsére nem csak anyagi, hanem egészséggel, családdal kapcsolatos volt. Megbeszéltük, hogy a célokért tenni is kell, hogyan tudnánk egymásnak segíteni, hogy céljukat elérhessék. Megkerestük egymás erősségeit, segítettünk azok megtalálásában. Elkészült a keresztrejtvény és az útkereső feladat. Az óra végén egy meditációs gyakorlattal zártuk le. Képzeletbeli utazás és vizualizáció a célokkal.
Az óra elejét egy rövid lazító gyakorlattal kezdtük – rongybabagyakorlat. Meghallgattuk a hónap dalát, énekeltük. Értékeltük az előző évet, majd felvetődött a kérdés, kell-e valamin javítani, változtatni. meglepően jól látták saját hibáikat, könnyen alkottak új javító célokat. Meghallgattuk a mesét( Az öreg halász és nagyravágyó felesége) Felmerültek új célok, kívánságok. Három kívánságuk lehetett, ami szerencsére nem csak anyagi, hanem egészséggel, családdal kapcsolatos volt. Megbeszéltük, hogy a célokért tenni is kell, hogyan tudnánk egymásnak segíteni, hogy céljukat elérhessék. Megkerestük egymás erősségeit, segítettünk azok megtalálásában. Elkészült a keresztrejtvény és az útkereső feladat. Az óra végén egy meditációs gyakorlattal zártuk le. Képzeletbeli utazás és vizualizáció a célokkal.
Az óra elejét egy rövid lazító gyakorlattal kezdtük – rongybabagyakorlat. Meghallgattuk a hónap dalát, énekeltük. Értékeltük az előző évet, majd felvetődött a kérdés, kell-e valamin javítani, változtatni. meglepően jól látták saját hibáikat, könnyen alkottak új javító célokat. Meghallgattuk a mesét( Az öreg halász és nagyravágyó felesége) Felmerültek új célok, kívánságok. Három kívánságuk lehetett, ami szerencsére nem csak anyagi, hanem egészséggel, családdal kapcsolatos volt. Megbeszéltük, hogy a célokért tenni is kell, hogyan tudnánk egymásnak segíteni, hogy céljukat elérhessék. Megkerestük egymás erősségeit, segítettünk azok megtalálásában. Elkészült a keresztrejtvény és az útkereső feladat. Az óra végén egy meditációs gyakorlattal zártuk le. Képzeletbeli utazás és vizualizáció a célokkal.
Motivációként a Van nekem egy álmom című dalt meghallgattuk, eljátszottuk. Ezzel az óra hangulatát meg is alapoztuk. Beszélgettünk a célok kitűzéséről, a labirintusból igyekeztek kijutni (feladatlap).
A Leghasznosabb dolog című mesét eljátszottuk. Nagyon lelkesen dolgoztak a gyerekek az adott résznél: kis színes lapra lerajzolták, hogy mit kívánnak a szülők a gyerekeiknek, majd eljátszották az útraindító rítust, megvallották az érzéseiket a lovaiknak, eljátszották az elválást egymástól, majd zsák sablonba rajzolták a leghasznosabb dolgot, melyet a királynő tanító néninek egyesével átadtak, végül jött az ünneplés, az örömtánc Katona Klári Egy feladatod van című dalára az Oliver című musicelből.
A gyerekek lelkesek voltak, mindvégig teljes odaadással alkottak, játszottak, ünnepeltek.
Nagyon jó érzés volt látni, hogy mennyire feltöltődtek általa.
Köszönöm a tanító néni aktivitását, valamint a lehetőséget!
A motiváció kialakítására a Van nekem egy álmom című dalt – hallgattuk meg és játszottuk el, majd meghatároztuk a célok kitűzése témáját.
A leghasznosabb dolog című mese következett, melynek aktív részesei lehettek: kis színes papírra lerajzolták, hogy a szülők mit kívántak a gyerekeiknek, majd eljátszottuk az útraindító rítust, megvallották az érzéseiket a lovaknak, elváltak az ikertestvérek egymástól, illetve lerajzolták a leghasznosabb dolgot a sablon zsákba, végül odaadták a királynőnek – az osztályfőnöknek. Végül Katona Klári Egy feladatod van című dalára táncoltunk közösen. Végül mindenki kapott egy labirintus játékot, melyet hazavihettek.
Aktív, vidám óránk volt, mindenki nagyon beleélte szerepébe magát.
Köszönöm a tanító néninek az aktív közreműködést és a lehetőséget!
Az órát egy ráhangoló játékkal kezdtük – némajátékkal játszd le, hogy mivel töltötted az előző évben a legtöbb idődet, a többiek kitalálták. A gyakorlat energetizáló volt, sokat nevettek közben.
Mondatbefejezéssel folytattuk az órát: Olyan ember szeretnék lenni, aki… – mély gondolatok fogalmazódtak meg, nagyon tettszett, ahogy a mondatokat befejezték.
Beszéltünk arról, hogy mi a különbség az álmodozás és a célkitűzés között, majd rátértünk arra, hogyan érhetjük el a céljainkat, valamint miért is jó, hogy vannak céljaink.
Egy kérdőívet töltöttek ki arról, hogy milyen szokásaik vannak a céljaik elérésének útján, melyeket megbeszéltük – mi az amit célszerű követni, mi az amit jobb kerülni. Megismerték a SMART célok kitűzésének menetét, kaptak egy kis segítséget, ahhoz, hogyan lehet jó célokat kitűzni.
Végül sikertörténetet írtak csapatonként megadott mondatrészek beolvasztásával.
Az óra dinamikusan telt, a gyerekek mindvégig nagyon aktívak voltak.
Köszönöm az osztályfőnök támogatását és a lehetőséget!