Boldogító jó cselekedetek
2. jó cselekedet: A karácsonyi vásárra kekszgolyókat készítünk, amit cukorreszelékbe forgatunk. Mindegyikre tűzünk majd egy boldogító üzenetet. Már el is kezdtük a munkát.
1. számú jó cselekedet: December a jó cselekedetek hónapja. Arra gondoltunk, hogy valami olyasmit teszünk, ami igazán hasznos és sok ember napját boldogabbá teszi. Az intézményünkben működő fejlesztő iskolásokhoz gyakran benézünk, hol egy kis ölelésre, hol kézműveskedésre… Most azt találtuk ki, hogy a mindennapos sétájukban segédkezünk. Mivel kevés a segítő felnőtt, örültek nekünk. Azt hiszem a képek magukért beszélnek. A Szivárvány EGYMI 2. osztályosainak már teljesen természetes egy remegő kéz megfogása, vagy a babakocsi tolása. Januárban érkeznek új gyógypedagógiai asszisztensek, addig mindenképpen szeretnénk segíteni napi rendszerességgel. Köszönjük a lehetőséget!
Székesfehérvári Kossuth Lajos Általános Iskola
A gyerekek nagyon nyitottak a témára. Megfogalmazták, hogy sokkal jobb adni, mint kapni, pedig még csak 1. osztályosok. Iskolánkban gyűjtöttünk a leukémiás gyerekeknek csokoládét Mikulásra, illetve részt vettünk a karácsonyi cipős doboz akcióban. Rengeteg csomagot készítettek össze a szülők, amit a gyerekek igen nagy boldogsággal hoztak el, hogy továbbíthassuk a szegényeknek. A gyerekek szeretnek segíteni, tele vannak jósággal, jó akarással. Remélem, hogy ez az együttérzés csak fokozódik felnőtt korukra, s észre veszik a bajban levőt.
Tompa Mihály Alapiskola -Rimaszombat
Harmadikosként nem gondoltunk bonyolult dolgokra. Babócáim saját környezetükben keresték azokat a lehetőségeket, ahol gyakorolhatják a jó cselekedeteket.Aranyos ötleteik voltak…
.Tasner Antal Általános Iskola
Ebben a hónapban két tanórát töltöttünk a boldogító jócselekedetek megbeszélésével. Elolvastuk A kőleves című mesét és átbeszéltük a mesével kapcsolatos érzéseinket. A mese utolsó mondatán hosszasan gondolkoztunk és arra jutottunk, hogy ha nekünk van adjunk annak, akinek nincs. Megrajzoltuk a fickót és színeztünk is, hogy mi mindenre van szükségünk a jó cselekedetekhez. Előkészítettük az adventi kihívást. Megfogalmaztuk közösen a tíz mondatot, hogy mit tehetünk azért, hogy másnak boldog legyen az élete. Aztán összegyűjtöttük, hogy mi mindent tesznek a mi boldogságunkért a szüleink. Kitaláltuk, hogy mi hogy okozhatunk örömet nekik. Már ma érkezett visszajelzés, hogy mekkora meglepetés és öröm érte a szülőket.
Haranglàbi Oktatási - Nevelési Komplexum
A boldogságóra program 4. hónapjának témája, a boldogító jó cselekedetek volt.
Nagy várakozással kezdtünk neki az idei év utolsó boldogságórájához, hisz a december az a hónap, amikor leginkább átértékelődnek azok a cselekedeteink,amit az egész év folyamán véghezvittünk, legyen az jó vagy rossz egyaránt. A karácsony közeledtével egyre izgatotabbak vagyunk, de próbáljuk nem elfelejteni, legalábbis, a Haranglàbi Oktatási -Nevelési Komplexum 3. osztálya semmiképpen sem, hogy az igazi ünnep, Jézus születése. Az igazi értékek, jó cselekedetek az egész év folyamán nagyon fontosak.
A boldogságóránkat kitöltötte a szeretet, egymás iránti tolerancia, sőt az adventi naptár szétosztásánál, találkoztunk egyedi, új ötletekkel.
A „Mit tehetsz „feladatunk, azt kell mondjam, igazi, szerető szívű gyerekektől született meg.
Áldott ünnepeket kívánunk!
Kodolányi János Német Nemzetiségi Általános Iskola és AMI
December elején városunkban, Pécsváradon meghirdetésre került az adventi ünnepkör keretében a jótékonysági karácsonyfa díszítő akció. Az ünnepi díszekbe öltözött Szentháromság téren 14 fenyőfát állítottak fel, amelyeket civil szervezetek, munkahelyek, baráti társaságok díszítettek fel. A mi osztályunk is lefoglalt egy fenyőt.
Egyik délután összeültünk a termünkben a gyerekekkel és a szülőkkel, és karácsonyfa díszeket barkácsoltunk a fánkra , ünnepi hangulatban.
December 3-án, advent első vasárnapjának délutánján összegyűltünk a téren és együttes erővel feldíszítettük fát, ami három hétig díszíti Pécsvárad főterét, karácsony előtt pedig kisorsolásra kerül a rászoruló családok között.
Többek között ezt a jótettet hajtották végre a Bölcs baglyok. Amellett, hogy jól éreztük magunkat mindkét alkalommal, melegséggel töltötte el lelkünket a jótett, az adakozás érzése.
Makovecz Imre Általános Iskola
Havi mottónknak választottuk:
“Nem csak a karácsony adhat neked ajándékot. Nem csak a karácsonyfa alatt lehet csomag. Bármikor, bárhol rátalálhatsz.”
Egy jó szó, egy figyelmesség nem is kerül semmibe. Tele vagyunk újra megvalósítandó tervekkel. Díszítünk, alkotunk, szerepet tanulunk, fellépésre készülünk, ajándékozunk, ingyen ölelünk….
Szóval: itt vagyunk és jót cselekszünk.
Bihardioszegi Altalanos Iskola
Az 5c- ben járt a Mikulas!!!
Köszönöm szépen a meghívást az osztalyfonoknonek es nektek gyerekek az eddigi boldogsagoras munkát!!!!
Puszi