Csoportunkban hagyomány a születésnapok , névnapok megünneplése. A gyermekek tortával üdítőitallal kedveskednek csoporttársaiknak, Ebben a hónapban sok alkalom adódott, mely nagy örömmel töltötte el az ünnepelteket és az egész csoportot is.
A Nemzetközi Nőnap alkalmából a kisfiúk köszöntötték a kislányokat, majd kis csemegével ünnepeltünk.
Március 15 én hagyomány Intézményünkben a Nemzeti délelőtt, ahol a gyerekek a versek dalok mellett, hangszeres felvonuláson és hazafias játékokban vehetnek részt. A víz Világnapjának megünneplését is hasonlóképpen sok sok játékos tevékenység szervezésével tettük emlékezetessé.
A Boldogságnap megünneplése az Iskolásokkal közösen nagy élmény volt a gyerekek számára . Közös énekléssel tánccal emlékeztünk meg e jeles napról.
Apró örömök élvezete
Egy kis játékkal szerettem volna kezdeni a mostani boldogságórát, így örömmel láttam meg a feladatban az Apró Örömök Asszociációt. Nagyon belelkesültek és a mémek gyártásába is belevetették magukat. Talán az apró örömök keresésével, odafigyelésével, rátalálásával tud ez a generáció jobban elindulni a pozitív gondolkodás útján. Nagyobb eséllyel látják meg a mindennapokban a jó dolgokat. Az Apró Örömök relaxációt is kipróbáltuk, az utána következő megbeszélésen nem mindenki vett részt aktívan, de a relaxáció része legalább náluk is sikeres volt.
Egy kis játékkal szerettem volna kezdeni a mostani boldogságórát, így örömmel láttam meg a feladatban az Apró Örömök Asszociációt. Nagyon belelkesültek és a mémek gyártásába is belevetették magukat. Talán az apró örömök keresésével, odafigyelésével, rátalálásával tud ez a generáció jobban elindulni a pozitív gondolkodás útján. Nagyobb eséllyel látják meg a mindennapokban a jó dolgokat. Az Apró Örömök relaxációt is kipróbáltuk, az utána következő megbeszélésen nem mindenki vett részt aktívan, de a relaxáció része legalább náluk is sikeres volt.
A gyerekek elkészítették a „Galaxison” élő „Lelkes Lóri” heti rendjét. A mindennapi tevékenységében szerepeltek az aznapi apró örömök is.
Második félévben bejött az osztályzás. Azt vettem észre, sok kisgyerekben ez frusztrációt okoz. Ezért az apró örömök hónapját a tanulás örömeinek szenteltük.
Miért jó tanulni? Nem anyunak, apunak, a tanító néninek, hanem saját magamnak? Miért nem az számít igazán, adott nap hányasra sikerül a dolgozat?
Sok-sok beszélgetést követően kooperatív csoportmunkában, kerekasztal módszerrel véglegesítettük észrevételeinket.
Második félévben bejött az osztályzás. Azt vettem észre, sok kisgyerekben ez frusztrációt okoz. Ezért az apró örömök hónapját a tanulás örömeinek szenteltük.
Miért jó tanulni? Nem anyunak, apunak, a tanító néninek, hanem saját magamnak? Miért nem az számít igazán, adott nap hányasra sikerül a dolgozat?
Sok-sok beszélgetést követően kooperatív csoportmunkában, kerekasztal módszerrel véglegesítettük észrevételeinket.
Szikszai György Református Óvoda és Általános Iskola Örömsziget Óvodája
A mindennapi apró örömök megélése fókuszban volt ebben a hónapban. Ezen felül a Boldogság Világnapját is megéltük, megéreztük az iskolásokkal közösen. Minden gyermek készített mosolygós smiley fejecskét, melynek már az elkészítése is sok örömteli pillanatot szerzett mindannyiunknak, mivel elmondtam a gyerekeknek mire készülünk. Lelkesen, izgatottan készültek a „nagy iskolásokkal” közös bulira. A tavaszias napsütésben a sportpályán megtartott villámcsődületen közel 300 gyermek énekelte Bagdi Bella Ha rám talál a boldogság című dalát, és ráadásként „Ha boldog vagy mutasd meg mindenkinek…kezdetű dalt is elénekeltük a hozzá tartozó játékos mozdulatokkal. Feltöltődve, vidáman dudorászva érkeztünk vissza az óvodába.
Apró örömök témában beszélgetünk. Kinek mik az apró örömei és ,hogy csoporton belül mik voltak. Mindennap megbeszéltük és varázsbabokat dobtunk egy üvegbe ami az örömeinket jelképezte.
Havi témánkat a napra forgó a napraforgó relaxációs gyakorlattal kezdtük. Szánk alig tudott ellazulni, annyira derült hangulat vette kezdetét rajtunk. Elénekeltük az „Imádok élni” című dalunkat melyet alig tudtunk abbahagyni, sodort magával az életszeretet érzése. Beszélgető körkeretén belül felidéztük az adott nap apró örömeit, melyek boldogsággal töltötték meg szíveinket. Minden gyermek tudott több örömpillanatot is felidézni, ami boldogsággal töltött el, mennyire megélik az élet adta boldog pillanatokat. Közösen lerajzoltuk „Örömkénket” és az érzékszerveit is megjelenítettük ,különböző örömforrásokkal alátámasztva. Tapogatós játékkal folytattuk a tevékenykedést,mindenki alaposan körbeírta az érzékelt tárgyakat,melyeket így könnyen kitudtak találni a csoporttársak. Megismerkedtünk az apró örömök jelével, és a feladatlapokat mindenki hazavitte, -családja körében megosztva a tapasztalataikat- szüleikkel,testvéreikkel együtt játékosan eltöltöttek egy párpercet. Zárás gyanánt nem maradhatott el a közös ének,tánc.