Az első boldogságórán hálafát készített a 3. osztály. Második alkalommal szeretetkuponokat készítettek szüleiknek, barátaiknak vagy az osztályfőnöknek, melyeket át is adtak az óra végén.


Márai Sándor Magyar Tanítási Nyelvű Gimnázium és Alapiskola
Az első boldogságórán hálafát készített a 3. osztály. Második alkalommal szeretetkuponokat készítettek szüleiknek, barátaiknak vagy az osztályfőnöknek, melyeket át is adtak az óra végén.

Rétsági Általános Iskola Madách Imre Tagintézménye
Szép nap… mi egymást is mindig megöleljük, ha énekeljük:) Az egyik legkedvesebb, s a szülők számára is legmeghatóbb témánk a HÁLA. Elmondtuk régebbi Háladalunkat, mely mindig is érvényes számunkra. Beszélgettünk, szituációs játékokat játszottunk: miért vagyunk hálásak pl. reggeli felkeléskor, napközben, és este a családban. Egymás szemébe mondtunk személyes hálaüzeneteket. A Hálakuponok készítése, és átadása… hát az a csúcs! Adni, is kapni is csodálatos!




Pusztaszabolcsi Városi Óvoda és Bölcsőde Manóvár Óvoda telephely
A gyerekekkel többek közt arról is beszélgettünk, miért lehetünk hálásak ősszel. Készítettünk egy hálafát, ami körül őszi gyümölcsök, termések vannak. Színes falevelek díszítik, és többfelől őszi napfény sugárzik rá. Egy kis mókus lakik rajta. Közösen kitaláltunk egy mesét erről a mókusról, és megbeszéltük, ő miért lehet hálás.


Jászszentlászlói Szent László Általános Iskola
Új ötödikes osztályommal örömmel kezdtünk bele a programba. Nagyon sok megszívlelendő dolgot tudtak megfogalmazni: a családi szeretetről, majd az osztályukról, alsós tanító nénijükről, a Földről, az állatokról is. Gondolataikat rajzon jelenítették meg. Ez nehezebbnek bizonyult, mint a szóban való megfogalmazás, de közös erővel sikerült.

Hála kövek festése a katica csoporttal, és a hála tábla saját jelükkel rajzolása.

Hódmezővásárhelyi Varga Tamás Általános Iskola
A 4.a osztály folytatja az előző tanévben elkezdett programot, ami a Boldog Iskola pályázathoz kapcsolódik.
Szeptemberi téma a „hála” volt. A téma bevezetése után kézműveskedtek: papír falevélre ráírták, hogy miért és kinek hálásak. Megható alkotások készültek.
Arra törekszünk, hogy a mindennapok részévé váljon az, hogy figyeljenek egymásra, másokra is gondoljanak.