Óvodánkban, a 2020-21-es tanévben személyi változások következtek be. Nagyon fontosnak tartjuk gyermekeink lelki egészségét, ezért a programot továbbra is mindhárom korosztályban megvalósítjuk a tanév folyamán. Azok a kolléganők, akik még nem ismerték a programot, a segédanyagok segítségével megismerték. A nagy (szivárvány) a középső (mókus) csoportban a gyermekek számára nem volt ismeretlen a program, hiszen az előző évben, években már foglalkoztak vele, így kialakultak az órákhoz kapcsolódó szokások (kezdeményezési mód stb.). A kis csoportban a szülőkkel és gyermekekkel is megismertettük a Boldog Óvoda program céljait, fontosságát. A Hála gyakorlásánál fontosnak tartottuk, hogy a gyerekek felismerjék a feléjük irányuló pozitív érzelmeket, és ezt hasonlóan viszonozzák. Több feladatot készítettünk el (hála-kert, hála-párna), a nagyobb korcsoportok a feladatlapok közül is választottak, és ők szóban is jobban megfogalmazták érzelmeiket a témával kapcsolatban.
Minden csoport több órában dolgozta fel a hónap témáját, amiről a szülőknek is beszámoltunk.
A hála gyakorlása
Az 5.b osztály diákjai mesélnek a korábbi emlékeikből, olyan eseteket, amelyeknél valaki segített neki, s később ezért hálás lett.
Zalalövői Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola
A gyerekekkel az óra első felében beszélgettünk arról, hogy miért lehettek hálásak a nyáron. Ezután megbeszéltünk egy őszi motívumot, amiben ábrázolni fogjuk azt (szőlőfürt).
Boldogabbak vagyunk, ha hálásak tudunk lenni, értékeljük azt, amink van. A hála megerősíti az önbecsülésünket. Ilyenkor rádöbbenünk, mennyi mindent tettek értünk mások, vagy mennyi mindent értünk el mi magunk, akkor amikor azt hittük erre mi nem vagyunk képesek, A hála kifejezése megakadályozza, hogy hamar hozzászokjunk a jó dolgokhoz, hiszen minden pozitív történést tudatosítunk.
A gyerekekkel megbeszéltünk, mindenki nyit egy füzetet, és naponta egy adott napon és leírjuk, hogy azon a napon miért voltunk hálásak. Ezek lehetnek apróságok is, mint egy ölelés az anyukádtól, egy elmaradt dolgozat, vagy nagyobb események, mint egy jó kirándulás, vagy egy nagy szívesség egy barátodtól. Megbeszéltük a szeptemberi hónap után is folytatni fogjuk a tanév végéig. Így, ha rosszul éreznénk magunkat, segíthet a füzet olvasgatása, hogy lássuk mennyi minden jó történhet velünk, amivel Hálásak lehetünk.
Régi álmunkat is megvalósítottuk, egy nagy , piros szívet, melyet arra használjuk, hogy a beteg gyerekeknek gyűjtsünk kupakot !
Ők Hálásak lesznek érte, mi pedig Hálásak vagyunk, hogy segíthetünk!
A hála hónapjában nem volt nehéz megnevezni mindazt, amiért hálásak lehetünk. Elsősorban mindenki a családjáért, barátaiért, a tőlük kapott törődésért és szeretetért volt hálás. A gyerekek többsége a sok korlátozás, előírás, kötelező maszkviselés ellenére is is hálás volt, hogy végre újra iskolába járhat.
Mi mindenért vagyunk hálásak? Szófelhőnkből és rajzainkból kiderül.
A boldogságfokozó háláról azon kívül, hogy beszélgettünk , a legidősebb osztály azt találta ki megtanít egy táncot a kisebbeknek.
Minden gyermeknél most a közösségi oldalak használata mellett, “ TIkTok “ őrület is van. Itt ismerkedtek meg egy olyan zenével és tánccal, amit már nem egy más nemzetiségű is megtanult és bemutatta. Ez a zene számukra a Szeretetről , a Békéről és a Háláról is szól egyben. Egy bizonyos” ima” Egymásért, a Közösségért, így érzik a gyerekek! A táncot mindamellett, hogy nagyon élvezte minden egyes diák- kinyilvánították a Hála táncának! Egymásért! Jó, hogy vagyunk ! ❤️
Kisnánai Szent Imre Általános Iskola
Az osztály kis csoportokban tervezett hálaérmeket, hálaemlékeket, okleveleket. A kész alkotásokból és készítőikről montázst készítettem, így – ha nem is egy asztalnál, de – szorosan együtt lehetünk.
Kisnánai Szent Imre Általános Iskola
Az osztály kis csoportokban tervezett hálaérmeket, hálaemlékeket, okleveleket. A kész alkotásokból és készítőikről montázst készítettem, így – ha nem is egy asztalnál, de – szorosan együtt lehetünk.
Erzsébethelyi Általános Iskola
Mi szívecskékre írtuk fel, hogy miért vagyunk hálásak. Sokan a családjukért, a barátaikért, de van, aki az életért, az iskoláért, vagy azért, mert nincsen háború…Nagyon megható, kedves dolgokat mondtak a gyerekek. Hálás vagyok én is értük. 🙂
Polgárdi Széchenyi István Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola
Az idei év lesz az utolsó, amit együtt tölt az osztály. Négy éve tartunk boldogság órákat. Felidéztük az elmúlt évek élményeit és felsoroltuk azt a sok mindent amiért hálásak vagyunk egymásnak és az osztálynak. Az udvaron készítettünk képeket a „Boldog iskola” felirat előtt.