A boldogságfokozó hála hónapjában összegyűjtöttük, hogy kinek, miért lehetünk hálásak, kinek, miért adhatnánk érdemrendet. A szűkebb, és tágabb családtagok, a barátok, a tanítók, az egészségügyi dolgozók és az állatorvosok is felkerültek a listára. A segítőkészség, a gondoskodás, az önzetlenség volt az iránymutató.
A hála gyakorlása
I. Hálás vagyok…
A gyerekek levelekre írták azt, hogy kinek miért hálásak. Ezeket a leveleket a folyosón lévő táblára tűzték, így ezt az iskola többi tanulója is folytathatta.
II. A Mese a háláról és a szeretetről című mese illusztrálása.
Jászszentlászlói Szent László Általános Iskola
A hetedik osztály elején sok mesélnivalója volt a gyerekeknek. Amikor a hónap témájaként a hála került szóba, az aktualitásnak megfelelő gondolatok jutottak eszükbe, amely Európa sok országára ráillett. A tervezés megmaradt ezen téma körül. A megvalósítók ezt átültették rajzos formába.
Jászszentlászlói Szent László Általános Iskola
A hetedik osztály elején sok mesélnivalója volt a gyerekeknek. Amikor a hónap témájaként a hála került szóba, az aktualitásnak megfelelő gondolatok jutottak eszükbe, amely Európa sok országára ráillett. A tervezés megmaradt ezen téma körül. A megvalósítók ezt átültették rajzos formába.
Rózsahegyi Kálmán Általános Iskola és Kollégium
A foglalkozáson először arról beszélgettünk, hogy a hála szóról mi jut eszükbe. Majd az ABC betűivel asszociációs szógyűjtő játékot játszottunk e témában. Ezután a hálánk kifejezésének módjairól és lehetőségeiről ejtettünk szót, meghallgattuk a hónap dalát, rajzoltunk és végül a Boldogság falat feldíszítettük az elkészült munkákkal.
A hónap dala meghallgatása után beszélgetőkört indítottunk. Megvitattuk mi is az a hála? Ki mi miatt érzi magát hálásnak? Miután meghallgattuk mindenki véleményét, a tanulók nekikezdtek alkotásaik elkészítéséhez. Az alkotó munkafolyamat nagy örömmel telt, jókedvűen rajzoltak lágy, relaxáló dallamok kíséretében.
DE Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziuma és Általános Iskolája Arany János téri feladatellátási helye
A boldogságfokozó hála hónapjában összegyűjtöttük, hogy kinek, miért lehetünk hálásak, kinek, miért adhatnánk érdemrendet. A szűkebb, és tágabb családtagok mellett a barátok, a tanárok felkerültek a listára a törődésért, gondoskodásért, az oktatásért, a segítőkészségért.
A hála gyakorlása
Párokban dolgoztuk fel a témát.
Felolvastam a történetet és meghallgattam a véleményüket.
3 feladatot választottam, amit párban beszéltek meg és megosztották ki, miért hálás már most az életében.
Kihangsúlyoztuk a „köszönöm” szónak a fontosságát is.
Jászszentlászlói Szent László Általános Iskola
Hosszú kihagyás után újra itt! Nagy örömmel vetették bele magukat a gyerekek a „hála” témába. Cserfes társaság lévén sokat beszélgettünk a nyári hálás pillanatokról.