A társas kapcsolatok hónapjában többek között tartottunk egy foglalkozást, amikor együtt, csoportokban készítettek maguknak gyümölcssalátát. A gyümölcsöket ők hozták be és együtt döntötték el, hogy mik és hogyan kerüljenek a tálakba. A munka végén szépen összetakarítottak és csoportonként elfogyasztották a közös munka gyümölcsét. Jót beszélgettek és később megállapították, hogy nagyon jó volt ez a program, mert más oldalról is megismerték egymást és sokat-sokat nevettek.
Társas kapcsolatok ápolása
November havi témánk a társas kapcsolatok ápolása volt.A mi csoportunkba 3-4 éves gyerekek járnak,akikre leginkább az egyedül,egymás mellett játszás a jellemző.A hónap során fokozottan figyeltem arra,hogy nagyobb hangsúlyt kapjon a szabad játék során is az együtt játszás.A mindennapi közös mondókázás,éneklés,mesehallgatás alkalmával közös élményhez jutnak a gyerekek,ami nagyon fontos a személyiségfejlődésük,a társas kapcsolatok pozitív irányba való fejlődésük szempontjából.A foglalkozás során Bagdi Bella:Ha boldog vagy című dalával hívtam a gyerekeket,amit már jól ismertek.A délelőtti közös beszélgetések alkalmával mindig megbeszéljük a hiányzókat.Aztán a „Fogjunk össze!Építsük meg együtt” című játékot hívtam segítségül,aminek eredménye egy nagyon jó hangulatú,vidám délelőtt lett.
„Az ember társas lény, megfelelő fejlődése érdekében szüksége van a közösségre, szociális kapcsolatokra.” Az internet, online világában elbarikádozva, magányosan, szeretetéhesen éljük napjainkat. Kötelességünk megmutatni gyermekeinknek, hogy egymás nélkül, egyedül nem élhetünk. Az embernek szüksége van arra, hogy szeressen és szeretve legyen. Együtt-boldogan!
A mellékelt fotón a füleki önkéntes tűzoltók bemutatóján vettünk részt, ahol a szakszerű tűzoltás bemutatója után megismerkedtünk a tűzoltóautó egyes elemeivel. Az osztályban beszélgettünk a segítségnyújtásról, egymás önzetlen támogatásáról, és az adományozásról.
Mese Pogány Judit A fecske meg a szalmaszál
Meleg fészek relaxáció
Ellazulni jaj de jó!
Ahhoz, hogy jó kapcsolatokat alakítsunk ki, fontos az, hogy hogyan bánunk egymással. Ehhez kedvesnek, elfogadónak kell lennünk elsősorban.
A legtöbb boldog embernek jók a társas kapcsolatai.
Beszélgettünk arról, hogy hogyan legyünk kedvesebbek, és hogyan alakítsuk a viselkedésünket jobban elfogadjanak minket.
Mottó: légy kedvesebb és jótett fejében jót várj!
Mindezt kötetlen, relaxáló hangulatban, fesztelen hangulatú órákon valósult meg.
Lengyel Laura Óvoda Napsugár Tagóvoda
A gyerekekben frissen él a Mikulás várás élménye. Most olyan játékokat játszottunk, melyek a közösségi élményeket, kapcsolatokat mélyítik.
Postás játék érintéssel: a kézfogást adják át, az ölelést majd megérintik kedves barátjuk hátát. Ezt egy örömtánc követte. Végül az „Én, azért szeretem” játék kisautó gurítással.
Ebben a hónapban újra fontossá vált az egymásra figyelés: hiszen újra karanténba került az osztály.
Kiskunhalasi SZC Kiskunfélegyházi Kossuth Lajos Szakképző Iskolája és Kollégiuma
A társas kapcsolatok ápolása életünk meghatározó feladata, hiszen e nélkül egy idő után magányosnak, és elszigeteltnek éreznénk magunkat. A közösen eltöltött idő, a barátokkal együtt megélt kellemes élmények egészségünket is pozitívan befolyásolják. A kapcsolataink egyfajta védőburkot is jelentenek számunkra. Megtartó erőt, védőhálót, akár jó, akár rossz dolgokról legyen is szó, amivel szembe kell néznünk.