Két hónap otthoni Boldogságóra után, május végén végre újra együtt lehettünk. Igaz, hogy kisebb látszámban mint eddig, de így is nagyon élveztük a Boldogságórás tevékenységeket. A hónap témaköre az egészséges életmód és a testmozgás volt. A Boldogságórát mint mindig, most is relaxációval és közös énekléssel kezdtük. A csoportom kedven dala Bella: Jól érzem magam boogie c. dala, ezt a nevelési év során folyamatosan hallgattuk, mondhatni minden nap – a regeli rutin részévé vált.
A közös éneklést követően a téma bevezetését egy közös kis beszélgetéssel kezdtük, az egsészséges életmód és a rendszeres testmozgás fontosságáról beszélgettünk. Ezt a témát az évben egyébként is körbe jártuk (egészség hét, sport nap stb.) már párszor, így a gyerekeknek bőséges ismereteik vannak ezzel kapcsolatosan. Majd előkerült Boldog Dóra óvó néni táskájából, és mesére hívta a gyerkőcöket. A gyerekek figyelmesen hallgatták a mesét, majd megbeszéltük a meséhez kapcsolódó kérdéseket is. A képzeletbeli játszótér ötleténél leragadtunk egy kicsit, záporoztak az ötletek, így megragadtam a kínálkozó lehetőséget, és lerajzoltuk a legszuperebb játszótereket amelyeket megálmodtak a gyerekek. Ők ekkor még nem tudták, hogy az óvoda hátsó udvarára új játékokat telepítettek a koronavírus időszaka alatt, így izgatottan vártam, milyen reakcióval fogadják majd azt. Az elkészült rajzokat a faliújságra helyeztük, majd kimentünk az udvarra „Tűz, víz, repülő” játékot játszani. A gyerekek ekkor szembesültek az udvaron elhelyezett új játékeszközökkel, és kitörő örömmel azonnal birtokba is vették azokat. Az új játékeszközök kiváló lehetőséget biztosítotak a „Tűz, víz, repülő” játékra, nagyon jól szórakoztunk.
Az egyik kisfiú meg is jegyezte ” Nézd Óvó néni, Dóra idevarázsolta nekünk a játszóteret!”
Testmozgás
Fábiánsebestyéni Arany János Általános Iskola és AMI
Napi feladat volt a gyerekeknek, hogy készítsenek egy akadálypályát, amin bekötött szemmel, irányítás kíséretében végig kellett menniük! A szülők segítségül szolgáltak, és beszámoltak, hogy milyen jól érezték magukat a feladat elvégzése közben.
Ügyesen elvégezték a feladatokat!
Kedves Bella és Csapata!
Gyerek és szülő egyaránt élvezte a feladatot. Abban a szerencsés helyzetben voltam, hogy a gyerekek videót is küldtek. Könnyes szemmel néztem végig… Nagyon belelendültek. Csupa móka kacagás… Én meg kivirultam. Köszönöm!
Kedves Bella és Csapata!
Gyerek és szülő egyaránt élvezte a feladatot. Abban a szerencsés helyzetben voltam, hogy a gyerekek videót is küldtek. Könnyes szemmel néztem végig… Nagyon belelendültek. Csupa móka kacagás… Én meg kivirultam. Köszönöm!
Jászai Mari Általános Iskola Gárdonyi Géza Általános Iskolája Kerékteleki Bársonyos Telephely
A papírzenére csak egy gyermek vállalkozott. Nagyon büszke vagyok rá, főként azért, mert még csak elsős!
A testmozgás szempontjából azt gondolom aktív a csapatom.
Többen sportolnak versenyszerűen, míg mások szabadidősportokban jeleskednek.
A feladatok közül a versírásra kaptam egy versikét, melynek apropóját egy rendhagyó edzés figyelemmel kísérése adta szerzőjének. Futni ment a futópályára, miközben végignézett egy karate edzést. A karatésok elvileg tornateremben edzenek, soha sincsenek a pályán, de a járványügyi helyzet miatt az atlétika pályára kényszerültek. Meglepődött a vezényelt formagyakorlatok keménységén, hogy milyen egyszerre végezték. Nem volt személyes érintés a küzdelmekben, tartották a távolságot, mégis érezni lehetett a találatokat. Úgy érezte, hogy ez a feladat most neki és róla szól… így felajánlotta!
Gyöngyösi Arany János Általános Iskola
A program adta lehetőségek közül közösen választottunk témát. Ezután videochaten beszélgettünk róla miket lehetne kitalálni. A gyerekek nagyon lelkesek voltak, hiszen meglehetősen tájékozottak a témáról. A szülők segítségével választottak egy egészség-elemet, aminek ők a manói, s erről rövid videót készítettek. Ezekből fűztem össze egy rövid filmecskét. 🙂
Gárdonyi Géza és Szegi Suli Általános Iskola
Tanítványaim a kedvenc testmozgásaikat, sportjukat rajzolták le.