Téli napokban nagy örömünkre hó is esett,így megemlékeztünk a Hóemberek napjáról egy közös építéssel. Egy nagyon vidám,tartalmas foglalkozásban volt részünk,melyre szívesen emlékszünk majd! 🙂
Célok kitűzése és elérése
Az óra elején megbeszéltük a téli szünetben történteket. Ki , mit kapott és /vagy adott ajándékba.
Átbeszéltük mi a fontos az ajándékozásnál, mit tudunk tenni ha nincs miből adni. Mit tudunk ilyenkor tenni?
Ezután felolvastam neki a Varázsecset című mesét.
Megbeszéltük, hogy a ecset miben tért el egy valódi ecsettől.
Az óra második felében elkészíthettek a sablon segítségével egy vásznat, amibe a saját varázsecsetükkel rajzolhattak bármit amire vágynak a jövőben, mint kívánatos cél.
Volt, akit a mese szomorúan érintett, mert megsajnálta a szegény kisfiút.
Végül mindenki vidáman mutatta meg a rajzát, mit szeretne a jövőben.
Ahhoz, hogy elérjük céljainkat, meg kell teremtenünk a lelki egyensúlyunkat is. Ehhez elengedhetetlen, hogy nyugalomban, biztonságban élhessünk. A gyerekekkel készítettünk békegalambot és megfogalmaztunk gondolatokat, amiket ráírtak a galambjaikra. Komoly, mindenki által megszívlelendő mondatok születtek.
– Cél szó értelmezése
– Kinek van szüksége célra? Van-e egyáltalán szükség arra, hogy legyenek céljaink?
– Mit jelent a céltalanság?
– Az új esztendőben jellemző az emberekre, hogy fogadalmakat tesznek. Összefügg-e ez a célokkal? Ha igen miért? Ha nem, miért nem?
– Rövid és hosszú távú célok
– Céljaink 2025 januárjára
– Céljaink a 2025-ös évre
Előző héten a kiscsoportos gyermekek elkezdték önállóan hordani a poharat vissza a helyére , valamint egyedül öltöztek, amit ezen a héten is önállóan végeztek el.
A héten az egymással való közös játékot tűztem ki célul. A gyermekek jól tudtak együtt játszani , konfliktus helyzet esetén , szóltak Nekem, így közösen megoldottuk a problémát . Ügyesen alkalmazkodtak egymáshoz.Meghallgattàk a másik gyermek véleményèt, meglàtását .
A sikeres közös játék végén kiszíneztük a következő lépcsőfok jelképét ,így màr egyre közelebb vagyunk a boldogságvár kapujához!
Januári boldogságóra: Célok kitűzése és elérése
A januári boldogságóra középpontjában a „Célok kitűzése és elérése” témája állt. Az év kezdete kiváló alkalom arra, hogy a gyerekekkel közösen beszélgessünk álmaikról, terveikről, és arról, hogyan lehet azokat lépésről lépésre megvalósítani.
A foglalkozás során egy különleges alkotást készítettünk, amelyben a célokat szimbolizáló vitorláshajók indultak el a kikötőházból. Minden gyermek saját vitorlását ellátta a kitűzött céljaival. A kikötőház a biztonságot és az indulási pontot jelképezte, ahonnan minden nagy utazás megkezdődik.
A foglalkozás során megbeszéltük, hogy a célok elérése türelmet és kitartást igényel, akárcsak egy vitorlás irányítása a nyílt tengeren. Közösen megvitattuk, hogy milyen „eszközökre” van szükség a hajók „útjához” – ilyenek lehetnek az önfegyelem, a rendszeresség és a támogató közösség.
A kész alkotást egy nagy plakát formájában állítottuk össze, amely a csoport közös hajóflottáját ábrázolta. A gyerekek nagy büszkeséggel helyezték el hajóikat a kikötőből indulva, és a plakátot egy olyan helyre tettük, ahol minden nap láthatják, hogy emlékeztetőül szolgáljon számukra a céljaikra és az azokat támogató erőfeszítéseikre.
A foglalkozás végén mindenki megoszthatta a céljaival kapcsolatos érzéseit, és közösen gondolkodtunk azon, hogyan tudjuk segíteni egymást az „út” során. Az „útravaló” pedig az lett, hogy mindenki képes a saját céljai elérésére, ha hisz magában, és kitartóan halad előre – akár egy vitorlás a széllel szemben is.
Digitális kultúra órán a szövegszerkesztésbe csempésztem bele a célokat, ahol ugyanis a felsorolást és jelölőnégyzeteket tanultuk, így a céljaikat fel tudták sorolni egymás alá, amennyiben valamelyiket teljesítették, ki is pipálhatják.
Egy újévi malackát készítettünk, belsejébe beletettük a 2025-ös évünk egyéni céljait, vágyait.
Új év alkalmával megbeszéltük, milyen célokat tűzhetünk ki magunk elé, miben fejlődhetünk. Először meghallgattam a gyerekeket, majd kaptak egy feladatlapot, ahol kiszínezték, melyik az, amit szeretnének megfogadni, majd kis kártyákat készítettünk belőlük, amit elraktak a tolltartójukba, hogy minden nap szem előtt legyenek és rá tudjanak pillantani.
A 8c osztállyal a 2025-ös év első boldogságóráján a célok kitűzésével, annak fontosságával, elérésének módjával foglalkoztunk két nyelven( magyar-német).
Kezdetnek motivációként belehallgattunk a következő zenébe:
Majd témaindító beszélgetésbe kezdtünk.
Aztán mindenki kapott egy feladatlapot, amelyet pontról pontra kitöltöttek saját maguknak.
Érdekes volt hallani a sok különböző célt, de mégis a legjobb az volt, amikor a célok beteljesedéséhez értünk. Boldogság és öröm volt minden arcon. Átérezték a siker élményét, büszkék voltak magukra, s hirtelen ez a kis feladatlap fontos lett számukra, nem is a leírtak miatt, hanem a csupa pozitív érzés miatt, amit leírtak maguknak.
Majd kértem, hogy vigyék haza és tegyék ki egy számukra jól látható helyen.