Hálagyöngysort készítettünk,és megbeszéltük miért és kikért lehetünk hálásak.


Hálagyöngysort készítettünk,és megbeszéltük miért és kikért lehetünk hálásak.

Jászszentlászlói Szent László Általános Iskola
Rendhagyó kiállítással zártuk a „boldogság-évünket”. Visszaemlékeztünk a tanév boldogságóráira és egy különleges csoport- és állóképpel jelenítettük meg az év eseményeit. Az igazgató néni volt az első látogatónk. Röviden elmeséltük neki a témákhoz kapcsolódó legemlékezetesebb pillanatokat…ő pedig lezárta Boldogság Iskolánk 3. tanévét:)

Speciális Alapiskola Hurbanovo
Eltelt sok nap,sok hét,10 hónap iskola tanulással,mókázással és az elmaradhatatlan szivünknek oly kedves boldogságórákkal…a kis és nagy nebulók a tanitó nenikkel együtt várták az újabbnál-ujabb erdekes feladatokat,aztán kezdődhetett a tervezés,színezés,nyírás-ragasztás és a sok kedves beszélgetés a barátságról,a háláról,az egymás iránti szeretetről,segítségről…várjuk a következő érdekes,beszélgetős feladatokat,és boldogságóra,köszönjük!!! (Kisürge csoport,Horváth Tímea-Boldogságóra-oktató)

Budapest III. Kerületi Dr. Szent-Györgyi Albert Általános Iskola
A hála témakörén belül, az egyik órán megbeszéltük és összegyűjtöttük általánosságban, hogy kinek, minek, és miért lehetünk hálásak. A következő órán, a gyerekek virágokra és levelekre írták rá, hogy ők miért, illetve kinek hálásak, amit ráragasztottak egy általam rajzolt fa körvonalaira. A végeredmény annyira megtetszett nekik, hogy az így készített plakátot délután ráragasztottuk egy nagy hullámkartonra, és azóta is ott lóg az osztálytermünkben a falon. A szülők is mindig érdeklődve olvasgatják, és találgatják, vajon melyiket írta az ő csemetéje…


Közös erővel megláttuk egymásban a jó tulajdonságokat, és erősítettük.


Kecskeméti Belvárosi Zrínyi Ilona Általános Iskola Béke Általános Iskolája
A tanév vége felé, túl néhány dolgozaton ti hogyan pihennétek ki magatokat? Jöttek az ötletek: számítógépeznék, kertészkednék, elmennénk kerékpározni, fociznánk egész nap! És mi lenne, ha egy hotelban tölthetnétek néhány napot! Mi szeretnétek ott csinálni? Az elkészült apró rajzocskák bizonyítják, hogy elég mozgalmas, sportos programot állítanának össze egy szállodába. A görkorcsolyázás, a futás a hegyek között, az edzőtermi gyakorlás, a kertészkedés, a koktél összeállítása, a medence melletti pihenés, kosarazás és a főzés is felkerült a listára. Így egy igazi, aktív kikapcsolódást segítő prospektus készülhetett el.

Kecskeméti Belvárosi Zrínyi Ilona Általános Iskola Béke Általános Iskolája
Nekünk felnőtteknek is nehéz megbocsájtani egymásnak. Erről beszéltem a foglalkozás kezdetén a gyerekeknek. Ezután ők meséltek a mindennapos kis sérelmeikről. Természetesen felmerültek 1. 2. osztályos „megbocsátás nélküli” esetek is. Ezután arról beszélgettünk, hogy jó érzés volt-e feleleveníteni azt az időszakot, amikor még haragudtak egymásra? Mennyivel jobb a megbocsájtás utáni időszak? Ők fogalmazták meg, hogy bizony ez „százszorta” jobb érzés.
A levél írása mellett döntöttünk, mert most keztek el önállóan fogalmazásokat írni, és ez óriási kaland! A végső változat egy hibrid lett, mert innen is vettünk egy két mondatot, és onnan is.
Az egyik kislány jegyezte meg a végső levél összeállításakor, felolvasásakor, hogy ez végül is egy igazi mackós kaland leírása lett.

Felsőrajki Arany János Napköziotthonos Óvoda
A Boldogórát a megszokott hívódallal kezdtük.Ezt követően Bezzeg Andrea: Boldogerdő-Kerekerdő című meséjét hallgatták meg a gyerekek.A mese közben átadtam nekik az éppen aktuális gyöngyszemeket, amit Dóra és Peti találtak.Közösen megbeszéltük, hogy tíz hónapon át,mennyi mindennel foglalkoztunk a boldogság elérése, megtartása érdekében.A talált gyöngyszemeket szép sorban felragasztottuk a Boldogság várához vezető lépcsőfokokra, így bejutottunk és elfoglaltuk a várat.Ezt megünnepelve elindítottam egy nagy Ölelésláncot.Utána mindenki elkészítette a saját boldogságfüzérét. A foglalkozás végén Bagdi Bella dalai közül hallgattuk meg a kedvenceinket, melyekre boldogan táncoltunk.