Mindig mozgásban vagyunk
- Csoport neve: manok2a
- Fogarasy Mihály Általános iskola
- Kategória: Alsósok
- Téma: Egészséges életmód
- (26 megtekintés)
A májusi boldogságórák sorozatát Az erdő hálája mesével indítottuk, amelyhez kiszíneztük a kis királylányos színezőt és közben a meséről is beszélgettünk és rájöttek a gyermekek, hogy milyen jó, hogy megváltozott a királylány hozzáállása a természthez. Azt is ők fogalmazták meg, hogy néha szükséges változtatnunk saját terveinken tevékenységeinken, hogy ne ártsunk vele másoknak, vagy éppen ne tegyünk kárt a környezetünkben.
Ehhez a meséhez kapcsolódott a következő boldogságóránk is melynek során sokféle fával és madárral ismerkedhettünk meg, majd ezekből választottak a tanulók egyet-egyet és lerajzolták. A rajzokat kiraktuk és értékeltük közösen. A lerajzolt madarakat és fákat könnyedén azonosíthattuk-
jó móka volt.
Az állat és növényszeretet napja kapcsán ismét egy mese alapján készítettünk rajzokat. A mogyorókirály mese kapcsán elképzeltük a mókus család házának belsejét, ezt örökítettük meg egy közös képen is.
A boldogság órák sorozatát egy gyermeknapi szabadtéri játéksorozattal zártuk.




