Megválasztjuk, hogyan látjuk a világot

DSC_4449.jpg

Miért legyünk optimisták? Mert az optimista ember mindenben megtalálja a jót, hisz abban, hogy a világ sok szépet tartogat a számára, és elsősorban bízik magában.

Foglalkozásunk elején mindenki megmutatta, milyen napja is van ma, megfigyeltük egymásét, tanácsokat adtunk. Mitől is jó egy nap? Attól, hogy képesek vagyunk meglátni a jót. Hogy örülni tudunk. És attól, hogy holnap is lesz egy nap. Lehet, hogy még jobb, mint a mai.
A varázskapu segítségével mindenkit boldoggá varázsoltunk. Aki átment alatta mosolyogva jött ki. Milyen érzéseket generált a játék? Csakis pozitívan töltötte el szívünket.

Az egyik őszi mondókánkat, „Esernyőm van” címmel többféle hangulatban is elmondtuk egymásnak: vidáman, szomorúan, mérgesen, ijedten, mosolyogva, nevetve, robotként… Majd optimista esernyőket készítettünk. Az esernyőre optimista jeleket, szavakat írtunk, rajzolunk: „Sikerülni fog! Ügyes vagyok! Megcsinálom! Erős vagyok! Kitartó vagyok! Minden rendben!…”
Ezek a pozitív, biztató kijelentések olyan állítások, amelyek emlékeztetnek arra, hogy mennyi minden nagyszerű az életben, ezáltal kiegyensúlyozottak és boldogok lehetünk. Ha ismételgetjük ezeket a pozitív kijelentéseket, önkéntelenül is jobban érezzük magunkat.

A szomorú királykisasszony meséje után mosolygó és szivecskés lapokra, smileykra gyűjtöttünk olyan személyeket, szereplőket illetve dolgokat, amelyek mindig megnevettetnek. Az elkészült fejecskéket egy anyagra tűztük fel, ez az osztályterem elején fog díszelegni. Amikor majd ránéznek a gyerekek, azonnal jókedvre derülnek. 🙂

Végezetül a nevetőverseny sem maradhatott el.

Szokássá lehet alakítani az optimizmust? Igen! Hiszen kezünkben a döntés szabadsága, hogyan látjuk a minket körülvevő világot, mire figyelünk oda. Igyekeznünk kellene hát szépet és jót gondolni és mondani, mert az építő gondolatok, az egymást segítő, bátorító gondolatok megvalósulnak és segítenek bennünket.

ooo

Képek