„Megküzdünk a kihívásokkal”

kecskés-1.jpg

Megküzdési stratégiák
Nagyon örültünk a hozzánk közel álló e havi feladatoknak, melyeket a februári projektünkbe beépítettem. Csupa-csupa jó feladat közül lehetett válogatni. Több napra terveztem a feladatokat.
Mielőtt hozzá fogtunk,- témára hangolódtunk- közös énekléssel és relaxációval. Ezt követően beszélgetést kezdeményeztem céljainkról és az oda vezető útról, a megküzdésről, kitartásról. Majd javasoltam egy kis filmvetítést, ami a témához kapcsolódott.
Az animációs kisfilm elnyerte mindannyiuk tetszését, megkedvelték a kecskék történetét. Sokat nevettek, vidám perceket töltöttünk el együtt. Majd festést kezdeményeztem, amit érdeklődéssel fogadtak a gyerekek. A kéznyomattal készített kecskeképek jól sikerültek, a gyerekek ügyes, aktív részvételének köszönhetően. Az alkotásokat faliújságunkra kihelyeztük. / Nagyon szeretnek festeni, így a tevékenység örömet jelentett számukra./
Farsang lévén álarcok, fejdíszek készítését kezdeményeztem egy másik alkalommal. Többen is kérték, hogy kecskés álarcot is lehessen díszíteni. A Kecske, becske kezdetű dalos játékkal folytattuk a délelőttöt ezen a napon. Csoportom egyik nagy kedvence. Nagyon örültek, hogy újra előkerült. A babzsákszerző játék is nagyon élvezetes számukra. Versengenek, hogy ki szerzi meg előbb a babzsákot.
A délelőttök folyamán gyakran előkerül a fonás. A kalácsfonást jobbára kislányok választották, de néhány fiú is bekapcsolódott. Karkötők, nyakláncok készültek, amire nagyon büszkék voltak. Megküzdöttek a feladattal. A nap végén haza vihették.
A kicsi dió című Magyar népmese lehetőséget kínált a történet drámajátékkal történő feldolgozására. Magvetéstől a kenyér szeletelésig minden tevékenységet mozgással kísértünk és közben megtanultuk a kis cipó mondókáját is.
Jó volt együtt dolgozni a gyerekekkel, sikerült kitűzött céljaimat megvalósítanom. Nagyon bízom a program sikerességében, hiszek a pozitív gondolkodású, újra szeretni tudó gyerekek nevelésében.

Képek