Jót tenni jó! Jónak lenni jó!

Jót tenni jó! Jónak lenni jó!

A boldogító jócselekedetekről szóló boldogságórát egy kis ismétléssel kezdtük.
Bevezetésként „A mai napon, a mai napon a boldogságra rátalálok” kezdetű versikével a csoportszobában található személyek, tárgyak örömforrásként való megérintése, ölelése. Azt figyeltem meg ennél a kis játéknál, hogy a gyerekek egyre inkább jelölik meg társaikat boldogságuk, jókedvük, örömük forrásának.
Foglalkozást kezdő relaxáció egy relax zenét elindítva, egymás kezét fogva, aki képes rá csukott szemmel, magunkra figyelve ,3-4 percig, Az elején „Nyújtom a kezemet fogd meg kérlek” kezdetű versike, a végén „Kézen foglak, elrepítlek, virágos rétre lefektetlek” kezdetű versike halk mondása.
Ezzel a gyerekeket próbálom figyelő, érző, belső tulajdonságokat meglátó érzelmi állapotba hozni.
A téma feldolgozása: Bezzegh Andrea: Szívem kertje c. mese előadása,majd beszélgetés arról, hogy ők tettek-e már valakivel jót, vagy nekik tett-e valaki valami jót, ami szívmelengető volt, vagy csak egy kis segítség pl. anyának otthon a mosogatásban, főzésben ( a gyerekek ezeket mondták). Ezután néhány szituációs játékot játszottam el nekik, amire reagálhattak. Imádják, amikor valamilyen szerepet játszok el, főleg hétköznapi szituációkat. Pl. én vagyok az anyuka, hazaérek a munkából, nagyon fáradt vagyok. Miben tudtok segíteni anyának?, én vagyok az óvónéni, fáj a fejem, vagy a vállam, stb Mit tudtok tenni, hogy jobban legyek?, kislány vagyok és otthon hagytam az alvókámat! Hogyan tudnátok segíteni, hogy ne legyek szomorú?
Játék: zenére szoborjáték játszása. A szobor legyen boldog, jókedvű- vagy szomorú, mérges!
Játék: Bizalomjáték. Válassz olyan párt, akiről úgy gondolod, hogy meg bír tartani! Az egyik gyerek háttal áll a másiknak, ő hátraengedi magát, a másik megtartja.
A foglalkozás lezárása képeslap készítése azzal az instrukcióval, hogy azt rajzold le, amire ha ránézel boldoggá tesz, örömmel tölt el, jól érzed magad! Az egyik kisfiú lerajzolta a családját és azt mondta, hogy ” Engem a családom tesz boldoggá!” A szemembe könny gyűlt, ugyanis ez a kisfiú a legelső boldogságórán inkább leült a asztalhoz, mert nem szeretett volna részt venni a foglakozáson.
Persze a rajzolás, színezés közben hallgattuk a hónap dalát a „Jó emberré csak a szívemmel válhatok…” c. dalt.

Képek