Az aranykulcs

- Csoport neve: Nyuszi csoport EP
- MAKÓI ÓVODA
- Kategória: Óvodások
- Téma: Apró örömök élvezete
- (60 megtekintés)
Ebben a témában egy mesét dolgoztunk fel a gyerekekkel, melynek címe: Az aranykulcs
Ebben a mesében – kicsit átköltve – Boldog Dóra mesél arról az időszakról, amikor még rosszcsont volt és mindenkit csúfolt, bántott. Ennek következménye az lett, hogy elrabolta a sárkány és a toronyba zárta, hogy átgondolja mit tett. Emellett három próbát kellett kiállnia, melyeket az apró örömök köré fontam. A próbák: labirintuson áthaladni, akadályokon átkelni (ezt torna foglalkozáson a gyerekek is kipróbálták). Itt a mozgást, mint örömforrást emeltük ki.
A másik próba a reggeli elkészítése volt, amelyet Boldog Dóra becserélt egy hatalmas, szívből jövő ölelésre, melytől a sárkány szeméből örömkönny csordult. Természetesen ezt is eljátszottuk a gyerekekkel és megbeszéltük, hogy egy apró öleléstől is lehetünk igazán boldogok.
A mesét többször elmondtam, majd a gyerekek is elmesélték otthon a szüleiknek.
Az utolsó próba az volt, hogy válasszanak maguknak egy csoporttársat, akit valamikor megbántottak (csúfolták, elvették a játékát, stb.) és tegyék azt jóvá egy apró örömmel – mosoly, ölelés, közös játék.
Jutalmuk Boldog Dóra arany kulcsa volt, melyet mindenki egy napra haza vihetett és a párnája alá rakva, másnap minden kis apróságot helyre hozott a családban is (rendrakás, szófogadás).



