A mozgás öröme
- Csoport neve: Nagykerovi2
- Biharkeresztesi Szivárvány Óvoda és Bölcsőde Nagykereki Tagóvoda
- Kategória: Óvodások
- Téma: Egészséges életmód
- (31 megtekintés)
E havi boldogságóráink igazán jó hangulatban teltek. A hónapot az anyák napjára való készülődéssel kezdtük. Nagy lelkesedéssel készítettük az ajándékokat és gyakoroltuk a műsort, hogy meglephessük az édesanyákat. Az anyák napi ünnepség végül nagy sikert aratott, a gyermekek büszkén mutatták meg tudásukat, és sok megható pillanatnak lehettünk részesei.
Ezt követően megemlékeztünk a Tűzoltók Napjáról. Megnéztük a Peti, a tűzoltó című mesét, amely nagyon felkeltette a gyermekek érdeklődését. A mese után két csapatban tűzoltós játékot játszottunk. A gyerekek annyira megszerették ezt a játékot, hogy azóta is gyakran előkerül a mindennapokban, és biztosak vagyunk benne, hogy még sokszor fogjuk együtt játszani.
A Madarak és Fák Napjáról sem feledkeztünk meg. Meghallgatták az Erdő hálája című mesét, amely nagyon tetszett a gyermekeknek, majd közösen kiszíneztük a témához kapcsolódó kifestőket. A mese és a kreatív tevékenység során sokat beszélgettünk a természet szeretetéről és védelméről.
Végül, de nem utolsósorban, megünnepeltük a gyermeknapot is. Ezen a napon arcfestés, légvár és finom fagylalt várta a gyermekeket. A napot végigkísérte a sok öröm, móka és kacagás, amely felejthetetlen élményeket adott mindannyiunknak
Összességében elmondhatjuk, hogy e havi boldogságóráink nem csupán egy-egy órát jelentettek, hanem számtalan vidám, meghitt és élményekkel teli pillanatot, amelyek mosolyt csaltak a gyermekek arcára, és közösségünket is még közelebb hozták egymáshoz.





