Színházi Világnap

marciusiboldogsagora.png

A boldogságóra keretében megnéztük a Padlás című magyar musicalt. A történet egy különleges, titokzatos padláson játszódik, ahol emberek és szellemek találkoznak, és együtt keresik a helyüket a világban. A darab egyszerre volt vicces, megható és elgondolkodtató.
A gyerekek sok kreatív megoldást fedeztek fel a színdarabban. Nagyon tetszett nekik a díszlet, amely egyszerre idézte meg a régi padlás hangulatát és a mesevilágot. A fények és a zene különösen sokat tettek hozzá a varázslatos atmoszférához. A szereplők mozgása, a humoros jelenetek és a dalok is segítettek abban, hogy a gyerekek könnyen beleéljék magukat a történetbe.
A legtöbb tanulónak volt kedvenc szereplője vagy jelenete. Volt, akinek Rádiós bátorsága tetszett, másoknak a szellemek kedvessége és játékossága. Többen kiemelték, hogy a darab egyik legszebb üzenete az, hogy mindenki vágyik szeretetre, elfogadásra és arra, hogy tartozzon valahová.
A beszélgetés során arról is szó esett, mit adnak a művészetek az emberiségnek. A gyerekek szerint a művészet segít kifejezni az érzéseinket, megmutatja, hogy nem vagyunk egyedül, és képes összekötni az embereket. A musical különösen jó példa erre, mert a zene, a szöveg és a játék együtt hoz létre egy olyan élményt, amely örömet, meghatottságot és gondolkodnivalót is ad.
A tanulók kedvenc művészeti kifejezésmódjai között szerepelt a zene, a tánc, a rajz, a színjátszás és a filmkészítés is. A Padlás megtekintése után többen kedvet kaptak ahhoz, hogy ők is kipróbálják magukat valamilyen művészeti tevékenységben. Jelenleg egy rajzos projektben veszünk részt.

Takács Istvánné
osztályfőnök

Képek