Hóban lépdelő boldogság

Hóban lépdelő boldogság

A januári Boldogságóra során a boldogság apró forrásait kerestük – azokat a pillanatokat, amelyek a szürkébb téli napokban is feltöltenek bennünket. A hatodik osztállyal úgy döntöttünk, hogy ezt nemcsak a tanteremben, hanem a szabadban is megéljük.

A friss hó remek lehetőséget adott arra, hogy kimozduljunk: közösen sétáltunk a hóesésben, figyeltük a természet csendjét, a ropogó lépteket, a hideg levegőt. Ezek az egyszerű élmények segítettek lelassulni, jelen lenni, és tudatosítani, mennyi öröm rejlik a hétköznapi pillanatokban.

Az iskolaudvar hamar megtelt nevetéssel és mozgással. A fiúk lelkesen vetették bele magukat a hófociba, míg a lányok kreativitásukat hoemberépítésben bontakoztatták ki – de a hangsúly nem a „ki mit csinál”-on volt, hanem az együtt töltött időn. A közös játék, az együttműködés és a felszabadult öröm mind hozzájárult ahhoz, hogy a gyerekek valóban megéljék a boldogságot.

Ez a Boldogságóra megerősítette bennünk, hogy a jóllét nem mindig nagy dolgokban rejlik. Néha elég egy havas udvar, egy közös séta, egy játékos pillanat – és máris közelebb kerülünk egymáshoz és önmagunkhoz is.

Képek