Akadályokon át a cél felé

- Csoport neve: csibek3b
- Hosszúpályi Irinyi József Általános Iskola Szabadság tér 12. sz. alatti telephelye
- Kategória: Alsósok
- Téma: Célok kitűzése és elérése
- (47 megtekintés)
A tegnapi óra folytatásaként ma azt jártuk körbe, hogy a célok felé vezető úton akadályokba is ütközhetünk. Felmerült a kérdés: megéri feladni? A mai tapasztalatok alapján egyértelmű lett a válasz: nem.
Ezt egy akadálypálya segítségével testközelből is megtapasztaltuk, ahol a gyerekek játékos formában élhették át, milyen érzés próbálkozni, küzdeni, majd továbbhaladni.
Az érzelemlabdák most sem maradhattak el – igazi kedvencek. Utánoztuk az arckifejezéseket, megbeszéltük, mikor éreztük így magunkat legutóbb, és azt is, hogyan segíthet az érzések felismerése és kimondása a mindennapi konfliktusok feloldásában.
Az óra során külön figyelmet szenteltünk annak is, hogy mi a különbség a célok és a vágyak között. Beszélgettünk arról, hogy a célokért tehetünk, lépéseket tervezhetünk, míg a vágyak inkább kívánságok – amelyek néha teljesülnek, néha nem, de ettől még fontosak lehetnek számunkra.
Ma kicsit mélyebb vizekre is eveztünk – persze csak képletesen 🐠: aranyhalakat „fogtunk”, amelyek mindenkinek három kívánságát teljesítették. A gyerekek bármit kívánhattak, majd a záró relaxációs gyakorlat alatt maguk elé is képzelték ezeket. A kívánságok végül természetesen felkerültek a falra – apró halacskák formájában, hogy szem előtt legyenek… és ki tudja, melyik aranyhal úszik el mellettük legközelebb ✨🐟
Egy élményekkel teli, elmélyülős óra volt, amely megerősítette: az akadályok nem megállítanak minket, hanem segítenek tisztábban látni az utat a céljaink felé 💛





