Jótékonysági gyűjtés az óvodában

- Csoport neve: Katicák Dány
- Andrea Kucseráné Bőti
- Kategória: Óvodások
- Téma: Boldogító jócselekedetek
- (51 megtekintés)
A nevelési évet rendhagyó módon a „Boldogító jócselekedetek” témával kezdtük. Már évek óta ez a téma december hónapban kerül sorra, mivel az ünnepekre készülve már hagyománnyá vált óvodánkban a jótékonysági gyűjtés, általában egy rászoruló intézmény javára.
Augusztusban segítségkéréssel fordult hozzánk egy régi óvodásunk, aki azóta már gimnazista. Sajnálatos halálesetek és betegségek miatt a családja nehéz helyzetbe került, így tartós élelmiszer gyűjtést szerveztünk a család javára.
A gyermekekkel a csoportban több alkalommal szóba került a gyűjtés, a szülőket kértük, hogy vonják be a gyermekeket, otthon is legyen szó a segítő szándék fontosságáról.
A zárófoglalkozás alkalmával a nagycsoportos korú gyermekekkel dolgoztuk fel a témát, kerestük a jó és nem helyes cselekedetek közti különbséget, olyan élethelyzetekről beszélgettünk, melyet már ők is megéltek és valakinek a segítségére számítottak vagy ők nyújtottak segítséget.
Végül közösen csomagoltuk az összegyűlt élelmiszereket.

