Jó cselekedetek karácsonya

Jó cselekedetek karácsonya

A december a boldogító jó cselekedetek hónapja,amit nagy izgalommal vártunk a kis elsőseimmel.
A boldogságórákat mindig nagyon várjuk várják,viszont a december hónapot még inkább,látták a hónap eseményeit,érezték rajtam is,hogy ez egy kicsit más hónap lesz,tudtàk Brigi néni is izgalommal,meglepetésekkel készül.
Egész hónapban hallgattuk a hónap dalát és tényleg szeretni csak szívevel tud,lát az ember!A szülők visszajelzése alapján otthon is hallgatni „kell”😊a dalt,a hónap végére kivülről énekelték és az utolsó napokban még táncoltunk is rá!
Számunkra fontos a relaxálás,mindig minden napra csempészünk egyet be,most kedvenc a medvetánc relaxáció,igazi kis medvebocsokká tudnak válni.
A tanmesét,ami A kőleves c.mese volt,sokan ismerték,a meseszőnyegünkön való felolvasás után sok sok kérdés merült fel a gyerekekben,örültem és meglepődtem,hogy nem nekem kell kérdezni.Hatásos volt a mese,mert eljutottunk úgy a jó cselekedetekig,hogy nem is gondolták,hogy milyen könnyű nemes érzés jót cselekedni!
Az osztály a mesefeldolgozás,beszélgetés után angyalkákat készített,amivel feldíszítettük az 1.d osztály jócselekedetek karácsonyfáját.
A legizgalmasabb élmény számukra a szívhezszóló rajz készítése egy szerettemhez feladat volt,fantasztikus milyen érzelmeket váltott ki belőlük és számomra is szívmelengető volt,amikor az egész csaladjuknak rajtoltak,apa anya tesó!És megkönnyeztem,hogy segíts tanító néni,hogy hogyan írjuk azt,hogy EGYÜTT A CSALÁD,mivel még írni csak kevés dolgot tudunk!
Lezárásként mindig a hónap dalát szeretnék!
Nagy izgalommal várjuk a januárt új erővvel!
De addig is hatalmas, nagy érzelmekkel ,feltöltődve álltunk készen a karácsonyra!Az 1.d osztály áldott ünnepeket kíván!

Képek