Csak pozitívan!

- Csoport neve: ligeti lurkok
- Nagykanizsa Központi Óvoda Miklósfai Tagóvodájának Csengery utcai Telephelye
- Kategória: Óvodások
- Téma: Az optimizmus gyakorlása
- (76 megtekintés)
Az optimizmus lényegét a gyerekekkel a mozgásra fókuszálva tanítottam meg. Pozitívan hozzáállni az élet által produkált eseményekhez, olyan, mintha versenyeznénk. Ha figyelmesek, kitartóak, ügyesek vagyunk, akkor győzünk. A győzelem pedig jó, erőt, önbizalmat ad. Segít pozitívan látni a világot, hogy mindig lehet jobb.
Október a mozgás hónapja volt. Reggelente tornával kezdtük a napot, ez kellően felfrissített minket, majd a délelőtt folyamán is több mozgásos játékot játszottunk. Sokat versenyeztünk mind egyénileg, mind csapatban. A mozgást összekötöttem az egészséges életmóddal, így felhívva a figyelmet a tudatos életvitelre. Ellátogattunk a helyi piacra, ahol közelebbről is megismerkedtünk a gyümölcsökkel, zöldségekkel. A hónap folyamán kisebb-nagyobb sétákat, túrákat is szerveztem. Ezeken a sétákon megfigyeltük a természet adta apró „csodákat”, ezzel is hozzájárulva a pozitív hozzáálláshoz.
A gyerekek látták, és érezték is, hogy a sok mozgás és rácsodálkozás a dolgokra, segíti őket másként látni a világot. Szorosabb barátságok jöttek létre, segítőkészebbek lettek.