Tudd Érezni, amit mások <3

Tudd Érezni, amit mások <3

A gyermekekkel a múlthèten megemlèkeztünk a Föld vilàg napjàról puzzlek, szelektìv hulladék gyűjtő jàtèkkal, kis filmekkel, kèszítettünk egy pàlyàzatra is újrahasznosított dolgokból egy projektet. Pet palackkokkal lenyomatoztunk tavaszi fákat. Feldìszítettük ès körbe tàncoltuk a Föld napjàn az óvodànkban àlló Hàla fànkat, amit tavaly ültettünk 🙂

A héten az anyák napja és a megbocsátás volt a két témánk. Átbeszéltük a gyerekekkel a szülői szerepek fontossàgát, miért legyünk hálásak az anyukánknak, hogyan tudunk mi is szerepet vállalni a segítség nyújtásban.
Sok fejlesztő jàtékot kèszítettem a gyerekeknek amiket ki is próbáltak ( árnykép keresők, szívek számolása kosárba, puzzlek, memóriák. )

A megbocsátás témáját egész héten ismételtük elöször elmesèltem nekik a varázsszavakról a mesèt, majd a jelentèsüket beszéltük át. Ezután a terembe sétálva mindenki megölelt valakit és mondott egy varászót közben, ha elhalkult Bagdi Bella zenéje.
Érzelem és megbocsátás kártyákat helyeztünk a falra és ezekről beszélgettünk hogy kitalálkozott már velük , ki szokta alkalmazni bocsánat kérésnél, ki mit érez ha bocsánatot kér vagy ha neki megbocsátanak, kinek kell megbocsátani.
Színeztek is a gyerekek a témával kapcsolatosan.

Elmeséltem nekik Bezzeg Andrea Tündérbocsánat című meséjét, azt utána közösen feldolgoztuk.

Anyáknapi verset,énekeket gyakoroltunk és fejlesztő játékokkal játszottunk.

Képek