2235 Mende Fő út 10.

274684581_4574117099359628_8893707849848368352_n-1.jpg

Beszámoló
Mesevár Óvoda és Bölcsőde Mende
Törpike csoportjában megtartott Boldogságóráról,
amelynek témája: A megküzdési stratégiák téma volt.

A farsang vége felé közeledünk, sok-sok vidám napot tudhatunk magunk mögött.
A kicsik, most ismerkedtek az óvoda, a csoport farsangi szokásaival. Nagyon szívesen vettek részt a terem díszítésében, ügyeskedtek az álarcok színezésében, festésében.

A vidám farsangi hangulatban sem feledkeztünk meg arról, hogy tovább ismerkedjünk, játsszunk a Boldogságórás témákkal, a felkínált ötletekkel.
Most is, mint mindig énekszóval, dallal indítottuk Boldogságóránkat, nagyon tetszenek a dalok a gyerekeknek, a zenére való közös mozgást is nagyon élvezik.

Meghallgattuk közösen, Bagdi Bella: Ellazulni jaj de jó! c. dalát, leheveredtünk „Nyugalompaplanunkra”, amelyet daduskánk varrt nekünk. Ezután, elénekeltük közösen A part alatt..c dalunkat.
A témára való jobb ráhangolódás végett,dr. Bagdy Emőke, relaxációs feladatai közül is kettőt
megvalósítottunk:” Meglengetem karom, pedig alig akarom”, és a „Dagasztás” gyakorlatokat.

A továbbiakban, mesepárnáinkon kényelmesen elhelyezkedve, meghallgattuk A kicsi dió c. mesét.
A meséléssel, olyan hangulatot sikerült teremtenünk, amelyben jól érezték magukat a gyerekek, és szívesen meséltek arról, hogy miért kellett már megküzdeniük, és mennyire volt ez nehéz vagy könnyű feladat?

A mese meghallgatása után, eljátszottuk, hogy miből lesz a kenyérke? versikét.
Nagyon tetszett a gyerekeknek, többször is kérték eljátszását a kenyér dagasztásának, sokan elmondták, hogy otthon is sütnek kenyeret, természetesen kenyérsütő gépben.
A mese szereplőit, gyurmából is elkészítettük, ügyesen, kreatívan dolgoztak a gyerekek.
Nagyon szép „emberkék” készültek.

Egy nagyon vidám játékot is eljátszottunk, a Kecske-becske.. játékot. Nagyon nagy sikere volt a gyerekek körében, először a játékszabály elsajátítása egy kicsit nehezen ment, de utána annál nagyobb vidámsággal játszottuk el a csoport tagjaival .
Közösen készítettünk egy tablót is, az ügyesebbek színezni, ragasztani segítettek, majd közösen egy szép, színes szivárvány festettünk. Nagyon élvezték a gyerekek. Munka közben, megbeszéltük, hogy a mi feladatunk most, hogy elkészítsük ezt a tablót, meg kell kicsit küzdenünk a felmerülő feladatokkal. Meg is küzdöttünk, elkészítettük.

Az alkalmazott módszerekkel a gyerekek fantáziájának, önkifejező készségének erősítése volt a célom.
A sok közös játékkal, a csoport összetartozását, a közösség alakítását, a kis barátságok elmélyítését céloztam meg.
A mesével, a téma többirányú megközelítésével, a felmerülő problémák megoldására való törekvés, a megoldás keresése volt a célom.
Boldogságóránkat, zenehallgatással fejeztük be, ismét meghallgattuk, Bagdi Bella: Ellazulni jaj, de jó c. dalát.

Képek