Ugye mi jó barátok vagyunk?

261591278_2758105877826558_4043609848242980137_n.jpg

Az ember társas lény, így folyamatosan keresi a társaságot a környezetével. Óvodás korban is ez történik. Amikor a kisgyermek bekerül az óvodába, elkezdi kilalakítani a saját kis kapcsolatrendszerét az oviban. Ismerkedik a gyerekekkel, óvonénikkel, dadusokkal. Gyakran életreszóló barátságok kötődnek az óvodában.
A kisgyerekek először külső tulajdonságok alapján kezdenek el barátot választani.( Pl: Azért te vagy a barátom, mert szép a pulcsid.) Később már belső tulajdonságok alapján választják meg a barátaikat (Pl: Azért te vagy a barátom, mert sokat segítesz nekem.) Ezek alapján kijelenthetjük, hogy a társas kapcsolatok kialakulásának elsődleges színtere az óvoda.
A foglalkozások, beszélgetések és a játékok alkalmával igyekszem a gyerekek társas kapcsolatait formálni, elmélyíteni. Tettem ezt a mostani alkalommal is, ahol a társas kapcsolatok volt a foglalkozásunk témája.
Bevezetésként beszélgettünk a gyerekekkel a barátságról. Mindenki elmondhatta, hogy szerinte milyen a jó barát.Elmesélték, hogy kik a barátaik és megbeszéltük azt is, hogy miért vele/velük barátkozik.
Ezután elolvastam nekik a Tavaszi ébresztő című mesét ahol megtapasztalhatták a gyerekek, hogy örömet nem csak kézzelfogható ajándékkal lehet szerezni szeretteinknek, barátainknak.
Téma feldolgozása:
Barátságszíveket és barátságkarkötőt készítettünk. Mindenki felrajzolhatta a jelét annak a társának a szívecskéjére, akit a barátjának tart. Ezután mindenki megajándékozhatta a legjobb barátját az elkészített barátság karkötővel.
Ezután eljátszottuk a Süni irígy lesz című mesét.
Lezárásként mindenki kapott egy színezőt a munkafüzetből amit kiszínezett.Közben a háttérben Bagdi Bella Ha boldog vagy mutasd meg mindenkinek című zenéje szólt.

Képek