Boldogító jócselekedetek a Fülemüle csoportban

jó-cselekedetek-dec_n.jpg

December az adventi időszakról, a Mikulásvárásról szól a gyerekeknek az óvodában. A hónapra tervezett boldogító jó cselekedetek témakör könnyen beilleszthető volt a mindennapi tevékenységek közé.
Villámrelaxációval gyakoroltuk a közös ellazulást, melyre azt tapasztaltam hogy egyre több gyerek csatlakozott szívesen.
A technikát Bagdy Emőke professzor asszony Pszicho fitness gyermekeknek című könyvéből sajátítottam el.
Ezt követően közösen megtekintettük a Telhetetlen méhecske című diafilmet, melyet én meséltem élőszóval a gyerekeknek. A mese nagyon jó alkalmat teremtett a beszélgetésre:Ki hogyan szokott segíteni a szüleinek otthon, ha látják hogy fáradtak anyáék?
Közösen készítettünk egy ajtódíszt ajándékba a szülőknek, így megtapasztalhatták a gyerekek az ajándékozás örömét, mert nemcsak kapni jó, hanem adni is.
A közös munkát pedig kötélhúzó versenyen próbáltuk ki, hogyan leszünk együtt sokkal erősebbek, mint egyedül.
Mindezt Bagdi Bella zenéivel kísérve tevékenykedtük, melyet a hónapok során nagyon megkedveltek a gyerekek már.

Képek