
Társas kapcsolatok ápolása


A tanodában sokat beszélgettünk a kapcsolatainkról, azok fontosságáról. Tettük ezt úgy, hogy aznap két vendég tanulónk is volt, akiket a gyerekek teljesen bevontak a csapatmunkába. Két videót is megnéztünk: egyiket az ingyen ölelésről, a másikat pedig arról, mennyiféle ember él a földön, és mi minden közös bennünk velük. Nagyon tartalmasra sikeredett az óra, nagyon bevonódtak a gyerekek. Ez alkalommal a közös produktum egy plakát volt, melynek közepébe saját magukat helyezték és e köré rajzolták meg a társas kapcsolatok hálóját.
Pápai Erkel Ferenc Ének-Zenei Általános Iskola
A helyi televízió felkért, hogy tartsak egy boldogságórát. Gondoltam, a társas kapcsolatok lezárásaként ez nagyszerű alkalom lesz. A gyerekek nagyon aranyosak voltak, minden úgy zajlott, ahogy elképzeltem. A híradóban jelent meg, de a magazinműsorban részletesebben mutatják az órát. A riporternőnek elmondtam, hogy eddig a hálával, az optimizmussal és a társas kapcsolatokkal foglalkoztunk. Ő egy kicsit továbbgondolta. Nagyon szerettem az órát, a gyerekeket, mert igaz szívükből ölelték meg egymást, s adták át a maguk készítette kis ajándékaikat a barátaiknak. Örülök, hogy részese lehetek a programnak! Mert jobb Veled a világ!
A Bajai TV készített egy összeállítást egy boldogságóránkról annak kapcsán, hogy elnyertük a Boldog Iskola címet. Egy rövid riport készült amit a híradóban mutattak be, és készült egy hosszabb összeállítás is. Mellékelem a híradós adás linkjét. Az adás 12:11percétől vagyunk mi a szereplők.
Makovecz Imre Általános Iskola
Tanulságos mesénk próba verziója a társas kapcsolatok hónapjához.