Hálás vagyok a barátomért
Társas kapcsolatok ápolása
Bélapátfalvai Petőfi Sándor Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola
Minden gyerek elmesélte, hogy kikre számíthat, kik azok a személyek akik fontosak számukra. Kiktől kapnak segítséget, megértést és támogatást. Voltak akiknek a szüleik, barátaik, osztálytársaik, barátnőjük, testvéreik jelentették biztos támpontot. Elkészítették rajzaikat, egyes képeken több társas kapcsolat is megjelenik. Nagyon jól érezték magukat.
Társas kapcsolatok ápolása
Aki fontos nekem… azzal törődök, azt felhívom, azt megölelgetem, segítek neki, együtt sírunk és nevetünk….. megannyi apró dolog, amivel kifejezhetjük szeretetünket egymás iránt.
„Figyeljünk egymásra, beszéljünk egymással!” Jó kis útravaló! 😍
Domoszlói III. András Általános Iskola
Ezen a foglalkozáson sokat beszélgettünk arról, hogyan is lehet barátokat szerezni. Mit kell tennünk azért, hogy megszeressenek bennünket? Legfontosabb következtetésünk azt volt, hogy ha valaki jót cselekszik, kedves a többiekhez könnyen talál barátokat. Naftalin törpéről írt történetünk is példa erre.
Halászy Károly Általános Iskola
Nagy lelkesedéssel kezdtek hozzá a főkép elkészítéséhez. A közben felröppenő gondolatokat is rögzítették egy-egy gondolatfelhőben.
A gyerekek életkorukhoz képest meglepően tisztán látják, hogy mitől működik jól egy kapcsolat, a barátság. Beszélgetés során egyöntetűen arra jutottak, hogy mindegyikük számára nagyon fontos, hogy legyen olyan társuk, barátjuk akivel jókat lehet együtt játszani, aki segít, aki vigasztal. A „Barátságötös” feladatot mindenki örömmel végezte.
Társunk egy – egy értékes tulajdonságának felismerése, megnevezése az energiabombák számára heti gyakorlat.
A témát a mesével vezettem fel. A Tavaszi ébresztő c. történet a legtöbb gyermeket lekötötte és érdekelte. Mesehallgatás után beszélgettünk a mese mondanivalójáról és a barátságról (kinek ki a barátja, mit csinálnak együtt a barátok). Mivel a csoportban előfordul néha, hogy bántja egyik gyermek a másikat, veszekednek vagy piszkálják egymást, így ezt kihangsúlyoztuk, hogy ilyet a barátok nem csinálnak egymással. A szocializáció és a társas kapcsolatok építésére jó lehetőség volt ez a téma. Ezt követően megnéztük a munkafüzet színezőjét és mindenki kiszínezhette, mit szeret együtt csinálni a barátjával.
Gyöngyösi Arany János Általános Iskola
A november havi téma már közelebb állt ehhez a korosztályhoz. Élvezték a beszélgetéseinket, a feladat nagyon tetszett mindenkinek. Különösen motiválta őket a díszes szélűre vágott lap, amelyre a „fotóikat” elkészíthették. Munka közben kérdezgették egymást, ki kiről rajzol, tanácsokat adtak egymásnak.
A kész alkotás mindegyiküknek egyformán tetszett.
Ebben a hónapban A társas kapcsolatok témakörben szerveztek foglalkozásokat intézményünk pedagógusai. A téma kapcsán több aktuális probléma is felszínre került, ezeket beszélgetéssel próbálták megoldani a pedagógusok. Az elkészült munkadarabok ennek eredményességét mutatják.
Szolnoki Szolgáltatási Centrum Sipos Orván Szakképző Iskola és Kollégium
9. előkészítős családellátó osztályommal ezúttal egy plakátot készítettünk, „Egyedül nem megy ” címmel.