A csoportom a versike meghallgatása után egymásba kapaszkodva kis csoportonként fészket alakítottak ki . A fészekben hol az összebújást, hol az éhes fiókák csőrnyitogatását utánozták. Az összetartozást, az egymás segítését , a közösség erejét érezték a gyerekek . Később fészekfogót játszottunk ,ahol tapsra fészket kellett választaniuk a gyerekeknek . Mindig maradt egy fészek nélküli fióka. Elénekeltük az “Eresz alatt fecske fia” mozgásos éneket is . Rajzaikon a fészekben lévő madárfiókákat ábrázolták. Hangulatos foglalkozás volt .
Társas kapcsolatok ápolása
Társas kapcsolataink bővítésére, bevontuk az iskolánk minden tanulóját egy jótékonysági akcióba.
A https://www.pontvelem.hu/segits-velem/karacsony felhívásakor arra gondoltunk, hogy Boldogág óra keretén belül a 3. osztályosok lehetnének a kapcsolattartók a gyűjtés során.
Beosztottuk, hogy melyik tanuló melyik osztályért lesz a felelős.
Annyira izgultak az elején, de mindennap már úgy jöttek iskolába, hogy előkészületek után mentek a megbízott osztályokba.
Örömmel számolgatták, kik hoztak már ajándék dobozt rászoruló gyerekek számára.
Annyira örültem neki, hogy ekkora örömmel és lelkesedéssel látták el a feladataikat, mely a következő hónap témájához is fog kapcsolódni.
Mert mosolyt csalni mások arcára egy ajándékkal, ami tőlük vagy az ő szervezésük által valósulhatott meg hatalmas dolog!
Az osztály novemberben “Százlábú” feladatot választotta magának Boldogság órán. Az órát testneveléssel egybekötve tartottuk meg, ahol egymás segítségére épülő feladatok után próbálkoztak a ” Százlábú” megalkotásával. Hát bizony elsőre nem sikerült! Több kisebb csoportos próbálkozás után tudta csak megcsinálni majdnem az egész osztály.
Próbálkozásaink fotókon.
Osztályfőnőki órán a boldogságot okozó társas kapcsolatokról beszélgettünk. A gyerekek felsorolták azokat a helyzeteket, amikor jól érezték magukat a barátaikkal, ismerőseikkel. Ezekről az eseményekről készítettek rajzokat.
Sajószentpéteri Kossuth Lajos Általános Iskola
A tanulókkal idézetkártyákat készítettünk.
Az internetről nekik tetsző idézeteket választhattak a barátságról. Ezeket leírták, és díszítették. Nagyon élvezték a feladatot, szebbnél szebb alkotások születtek. Az idézetkártyák iskolánk hirdetőtáblájára kerülnek.
Orosháza Városi Önkormányzat Napköziotthonos Óvodája, Székhely Óvoda
Fogjunk össze! Építsük meg együtt!
Orosháza Városi Önkormányzat Napköziotthonos Óvodája, Székhely Óvoda
Fogjunk össze! Építsük meg együtt!
A 7. osztályosaimmal nem volt nehéz dolgom. Óvodás koruk óta ismerik egymást, és fontosak egymás számára az osztályközösségben, de azon túl is, hiszen barátok. A család pedig a szívükben az első helyen áll. Mindenki nagyon szereti a szüleit, a testvéreit is. Bár az utóbbiról azért elárulják, hogy szoktak veszekedni, a kisebbek “néha az agyukra mennek”, de még is , nem bírnak ki egymás nélkül több órát! Az ember társas lény, éppen ezért fontos részesei a mindennapjainknak a társak! A gyerekek rajzot készítettek a témában, az egész boldogság óra önfeledt, szeretetteljes, jó hangulatban telt el!