
Megküzdési stratégiák


Szandaszőlősi Általános Iskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény
Szandaszőlősi Ált. Isk és AMI
1.a
Domoszlói III. András Általános Iskola
Megküzdöttünk! A tanító néni és sok tanulónk volt beteg ebben a hónapban. Először tehát a „betegséghegy” ellen küzdöttünk meg. Sikerrel! 🙂 Minden életszinten, minden évfolyamon sok megküzdésre váró feladat vár ránk. Az egyik legnehezebb hegyre talán egy első osztályos kisdiák mászik fel. Sok-sok dolog az, amivel meg kell küzdeniük. De szeretettel, egymásra odafigyeléssel feljutunk a hegy tetejére. Köszönöm, hogy ebben segítetek nekünk! 🙂
Pesterzsébeti Gyermekmosoly Óvoda
A megküzdési stratégiák témájával bizony az óvodapedagógusoknak is meg kellett kicsit küzdeni, hiszen a gyermekekhez legközelebb szerettük volna hozni a témakört. Feldolgozáshoz a Boldogságórán alkalmazott bábok egyike segített kalandunkban – elveszett a kedvenc labdája. A gyermekeknek segíteni kellett Róka Rudinak visszakapni a labdát. Ehhez sok feladatot ki kellett állniuk, át kellett kelni a padok mocsarán, végig kellett ugrálni a Krokodilos-ösvényen, kúszva kellett haladni az Asztal-hegyvidék sűrűjében. Miután a gyermekek leküzdötték az akadályokat, elnyerték a labdát, és így mindenki boldog volt a történet végén.
Érsekcsanádi Napköziotthonos Óvoda
A tornaszobában berendezett akadálypálya leküzdése után mindenki kiszabadíthatta a sárkány által elrabolt plüss figuráját! A pályát többször átrendeztük, nehezítettük, a gyerekek ötletei alapján.
Érsekcsanádi Napköziotthonos Óvoda
A gyerekeknek nagyon tetszett a „Cápatámadás” játék, néhány általuk kért ismétlés után, már ők találták ki, hogy milyen akadályokat kell leküzdeni (vízesés, erős sodrás, vihar, vízilovak, farönk a folyón keresztbe stb.). A játék utáni beszélgetésben is aktívan részt vettek, árnyaltan fejezték ki érzelmeiket, érzéseiket. Rajzaikban változatos módon jelent meg a „biztonság”. Rajzoltak anyai ölelést, volt aki a meleget rajzolta le.