A gyerekek kiszínezték majd megcímezték a rajzot és átadták, akinek szerették volna. Valaki az osztálytársának adta, de olyan is volt, hogy hazavitték. Másnap megbeszéltük, hogy amikor átadták, hogyan fogadták a bocsánatkérést.
Megbocsátás
A saját osztályomon kívül a 2. b osztályban is tartottam boldogság órákat. A három csibe történetén vezettem be a témát. Ezzel kapcsolatban készítettük el rajzainkat.
A megbocsátás a csoportunkban a szeretetből fakad, feltétel nélküli szeretetből. A meséink során az egymással megküzdő szereplők is megbocsátanak egymásnak. Nem élhetünk haraggal, bűntudattal egymással. A megbocsátás mindennap jelen van az óvodai életünkben. Varázsszavainkat valamennyi gyermek szükség szerint alkalmazza.
Elkészítettük varázskártyáinkat is.
Párban dolgozva a gyerekek megoldották a munkafüzet feladatát: Az arcunkra van írva!
Ezután kértem őket, hogy gondolják végig, ki az, aki megbántotta őket. Milyen sérelem érte őket. Egyet (ami a legjobban fáj nekik) írják le egy papírlapra. Majd ezektől a sérelmektől megszabadultunk. Kidobtuk egy sérelemgyűjtő vödörbe. Ezután megbeszéltük, hogy hogyan kell bocsánatot kérni, és hogy miért is jó megbocsátani.
A megbeszéltek után kiemeltük a bocsánatkérés különböző lehetőségeit.Szivecskékre írtuk,betűztük a rózsaboxba.Termünk látható helyén volt…Ha valaki “vétkezett”,a rózsaboxra mutattam.Tudta,hogy illik bocsánatot kérni a megbántott társától.
A pandémia miatt ügyeleti rendszerben volt nyitva az óvoda. Nagyon kevés gyermek járt intézményi szinten óvodába. A 3,5 éveseknek még anyagot ezzel kapcsolatban haza adni nem lehetett.
Összegyűjtöttük a gyerekekkel mire jó és mit tanulhatunk a megbocsátás gyakorlásával.
A boldogságóra megbocsátás témájának keretében a gyerekek megtanultak varázsolni a varázsszavakkal. Segítségükkel megmenekültek az éhes zombie karjaiból (zombies játék). A varázsszavakat sikeresen beépítettük mindennapjainkba és a róluk szóló kis verset hazavitték, hogy otthon az egész családot varázslásra tanítsák. A feladatlapok, színezők jó szórakozást biztosítottak, meghozták a tanulási kedvet.
Áprilisban végre együtt lehettünk az iskolában! A megbocsátás témakörben vicces órát tartottunk, melyen mindenki jól érezte magát. Az óra második részében a megbocsátást gyakorolhattuk, hiszen padtársaikról készítettek portrét a gyerekek: Ilyennek látlak címmel.