Célok kitűzése és elérése
Célok kitűzése és elérése
A hónap boldogságórájának témája kellően megmozgatta a harmadikosaimat. Egyénenként és közösen is fogalmaztunk meg célokat, és az azokhoz szükséges elérési utakat. Többségében jó bizonyítványt szeretnének maguknak az év végére. Közös célok között szerepelt a jó tanulás, mindennapi jókedv, szófogadás, segítőkészség. 🙂
Megfogalmaztuk,hogy minden reggel igyekezzünk, ha csak aprónyi célt is, de kitűzni az adott napra. Törekedjünk a kitűzött céljainkért a tőlünk telhető legtöbbet megtenni.
Meg tudom tenni!
Cél: A foglalkozás célja az, hogy a gyermekek tudjanak jó, megvalósítható célokat kitűzni, és tegyenek meg mindent azért, hogy ezeket meg is valósítsák. Ha elérnek egy célt, amit kitűztek, akkor megjutalmazhatják magukat.
Korcsoport: 4-6 éves óvodáskorú gyermekek
Elhelyezkedés: körben ülünk a szőnyegen.
Időkeret: 2020. 01. 13-17
Foglalkozás menete:
Ráhangolódás a foglalkozásra: A gyermekekkel a Rongybaba relaxációs gyakorlattal kezdjük a foglalkozást. A gyerekek nagy örömmel végezték minden nap a feladatot!
Motiválás: Kerekerdő kalandra hív téged vers elmondása.
Mesélés Elmeséltem a Boldog vár meséjét, melyhez bábokat használtam, a gyermekek figyelmesen hallgatták a történetet és mesélés közben beleélték magukat a történetbe.
Beszélgetés A mese végén megbeszéltük, hogy a gyermekek életében volt-e olyan dolog, amit szerettek volna elérni, de nem sikerült. Kinek mi a legnagyobb álma, hogy milyen érzés amikor sikerül elérni, és milyen amikor nem. Mindenki megfogalmazhatta, hogy számára mi a boldogság.
Dramatikus játék: Megvalósítottuk az „Óvó néni” játéka játékot, melyhez maci plüssjátékkal játszottunk. A gyermekek a játék során szívesen segítettek a macinak a feladatok teljesítésében, így a végén sikerült a térképet kinyitni, és a Mackó a térkép segítségével hazatalált.
Szinezés: Kiszíneztük közösen a Boldogság várat! Majd szétvágtuk, és puzzle játékként a gyermekek ezzel játszottak. Szívesen segítettek társaiknak, akik nem tudták kirakni a puzzlet!
Zenehallgatás alkotás közben: Alkotás, játék közben meghallgatjuk Bagdi Bella: „Van nekem egy álmom!” című dalát, melynek ritmusára a gyermekek mozoghattak.
Egy mozgásos játékra hívtuk a gyermekeket, ahol egy mesés történetbe ágyazva feladatokat kellett teljesíteni minden gyermeknek, ahhoz, hogy eljussunk a mesebeli várba, a cél az volt, hogy minden gyermeknek sikerüljön teljesíteni minden feladatot. Ebben segítettük egymást, ösztönöztük egymást, bátorítottuk egymást, így mindenki sikeresen legyőzte az akadályokat. Jó volt látni a gyermekek együttműködését.
Dramatikus játék: Zárásként a gyermekekkel közösen megformáztuk a boldogság várat.
Abonyi Montágh Imre EGYMI Óvoda és Általános Iskola
Óra elején relaxáltunk, zenét hallgattunk. Visszaemlékeztünk a jól ismert mesére, Az öreg halász és a nagyravágyó feleségére. Három kis halacskába beleírták, hogy mit kívánnának hasonló helyzetben. Megbeszéltük, mi a különbség kívánság és cél között. Ennek kapcsán levezettük az elméletét, hogy hogyan érjük el a kitűzött céljainkat. Végül rajzoltak közeli és távoli jövőbeli céljairól. Meditációval zártunk.
Gyulai Implom József Általános Iskola
CÉLOK projektünk főbb elemei a bevezető óra megtartása után: János vitéz céljainak számbavétele irodalom órán. Eszperete Tervek vers írása irodalmon és nyelvtanon, itt már saját célokkal is. Aztán zárásként „faültetés”, hogy titkos terveink megfogalmazódjanak és majdan virágba is szökkenjenek!
A célokat, célkitűzéseket csoportosan, rajzokkal szemléltetve készítették el a gyerekek. Egyénileg bakancslistát készítettek.
Nyíregyházi Móra Ferenc Általános Iskola
Céljaink-Nyíregyházi Móra Ferenc Általános Iskola,7.a
Az új évet új és még nem elért célok összegyűjtésével, megbeszélésével, kitűzésével kezdtük.
A szokásrendszerünk elmélyítését próbáltam ezzel hangsúlyozni, ami a kiscsoportosok óvodai életében nagyon fontos.
A nagycsoportosoknál ezek figyelését, tudatossá válását próbáltam hangsúlyozni.
Közösen összeszedtük a céljainkat, majd a gyerekek körülírásával kitalálták a papíron lévő rajzokat, ezután kiszínezték. Eljátszottuk az udvariassági, köszönési szokásokat (Csókolom).
Majd belekezdtünk egy hosszú játékba. Aki valamelyik célunkat teljesíti kitűzheti a jelét a cél mellé. Három jelért jár egy matrica. Lelkesek voltak.
Nagycsoportosoknál célunk volt még a személyi adatok megtanulása.Mindenki elkészíthette saját személyigazolványát, ha tudta a lakcímét, születési helyét, dátumát, és ha készített magáról egy fényképet-lerajzolta magát a tükör előtt ici-piciben.
Célunk volt, hogy melegen tartsuk a kezünket kint a hóban, ezért készítettek maguknak kesztyűt. A kesztyűvarrással kézügyességük, finommotorikájuk, kitartásuk, monotóniatűrésük fejlesztése, amelyek gyakorlása mind fontos nagycsoportban.
Az osztályom továbbtanulás előtt áll, ezért nagyon sokat beszélgettünk és beszélgetünk is a középiskolába való átlépésről.
Ki milyen irányba szeretne menni, kinek milyen céljai vannak?Milyen lehetőségei?
Ennek kapcsán elkészítettünk egy tablót, melyen a gyerekek illusztrálták, melyik iskolát vagy szakmát szeretnének választani. Hogyan érhetik ezt el, melyen lehetőségek vannak?