
Boldogító jó cselekedetek


Tompa Mihály Alapiskola -Rimaszombat
Szeretet, amely nap mint nap jelen van az osztályunkban kimondva, kimondatlanul. Jelen van a személyiségünkben, a gesztusainkban, a szavainkban, a játékainkban.Ebben a hónapban nagyon sok jót cselekedtünk!!!
Hiszen aki szívből segít,az mindig elnyeri méltó jutalmát. Ezt kívánom kicsinyeimnek!!!!
Csemői Ladányi Mihály Általános Iskola NYÁRSAPÁTI TAGINTÉZMÉNYE
Az ünnepek közeledtével egyre jobban szóba kerül a szeretett, az öröm.Azt, hogy hogyan tudunk másokkal jót tenni, cselekedni ezt a hónap témája jól megfogalmazza.
A 7. osztályban a gyerekek szívecskés pálcikákat készítettek egymásnak és közben elmondták a másiknak, hogy miért őt választotta és miért akar ezzel jót cselekedni.
Pozitív üzeneteket tartalmazó kártyákat is készítettek, amelyeket egy üvegbe raktak, így a hét minden napján húzhatnak egy-egy kártyát maguknak.
ZSZC Lámfalussy Sándor Szakképző Iskolája
Elkészült egy újabb karácsonyfa a kilencedik évfolyamon, a boldogságóra során mindenki elmondta, hogy milyen jócselekedetet hajtott eddig végre és mit szeretne még tenni!:)
A mi karácsonyfánk fényképekből áll. Jó cselekedeteink bizonyítékai. Lentről felfelé haladva a következő jó tettek láthatók:
– Megmelegítettük a hóember orrát, hogy ne fázzon. Szeretjük a telet!
– Lelkesen takarítottuk az osztályt, mert a takarító néni fáradt, beteg.
– Táncos műsorral készülünk az adventi 4. gyertyagyújtásra, néha még bulizgatunk is közben.
– Segítünk egymásnak tanulásban, lépcsőn járásban, beilleszkedésben, mert van egy új kisfiú néhány napja köztünk.
– Segítettünk egy leendő tanító néninek, hogy kellemesen töltse gyakorlatát nálunk.
– Nálunk a szülők is segítenek, csatlakoztunk egy cipős doboz akcióhoz, nagyon sok ajándék gyűlt össze, alig várjuk, hogy átadhassuk őket!
– A kedves Mikulás manókat osztálytársunk anyukája horgolta nekünk. Ez volt a meglepetés december 6-án reggel.
– Nagyon szeretjük a boldogságórákat!
Székesfehérvári Kossuth Lajos Általános Iskola
Ebben a hónapban egy nagyon közeli témát dolgozhattunk fel, hisz nap, mint nap teszünk jót egymással. Most ezt tudatosan tettük.A mesékből kiindulva eljutottunk saját magunkhoz. Mikulás napjára kihúztuk egymás nevét, s a kihúzott név tulajdonosának valami jót kellett cselekedni. Lehetett egész napos a dolog, de volt, aki csak egy alkalomra, egy jó tettre szorítkozva végezte el a feladatot. A karácsonyfánk elkészítése közös projekt volt. Saját kézforma kivágása után készült el a fenyőfa, az ajándékokat lányok „csomagolták”, s látták el a közösen megfogalmazott jóval.