Az ünnepek közeledtével mindenki egyre jobban vágyik arra, hogy valahogyan meghálálja szeretteinek azt a sok jót, amit tőlük kap. A Boldogító jó cselekedetek témakör sokat segít abban, hogy ezt az érzést minden napba belecsempésszük. Óvodánkban vegyes csoportok vannak, így a kisebbek segítése fontos és örömteli feladat a nagyobbaknak. A gyerekek otthon vagy a felnőtteknek is nagy örömmel segítenek. Annak érdekében, hogy a témakör jobban elmélyüljön a gyermekekben, a karácsonyi műsorunk megszervezésekor is figyelembe vettük a Boldogság órákat: a gyerekkel A kis girbe-görbe fenyő meséjét adtuk elő, ami egymás önzetlen megsegítésére tanítja a gyermekeket.
Boldogító jó cselekedetek
Az Ovádi Péter országgyűlési képviselő és a Lélektér Alapítvány által életre hívott jótékonysági rajzpályázathoz immár második alkalommal csatlakozott iskolánk. Közel 2000 pályamű érkezett a környék iskoláiból. A rajzokat egyedülálló idős emberek kapják karácsonyi ajándékként.
A gyerekek egy karácsonyfát készítettek, melyet jó cselekedeteikkel díszítettek fel
.Tasner Antal Általános Iskola
Adventi színezőt készítettem a gyerekeknek. Minden nap volt valamilyen jócselekedet, aminek a teljesítése után kiszínezhette az adott naphoz tartozó képet.
Egy pályázati felhívásra készítettünk képeslapokat Boldog karácsonyt felirattal, amiket idős egyedül élő embereknek juttattak el a szervezők.
A hónap témáját a munkafüzet segítségével oldottuk meg.
Ahol az adott kérdésekre a diákok önállóan válaszoltak, majd ezeket a kérdéseket közösen megbeszéltük.
A hónap témája a boldogító jócselekedetek,amit a munkafüzet segítségével dolgoztunk fel.A gyerekek kaptak egy adventi kalendáriumot.Amit ezekből részben az iskolában vagy otthon megvalósítottak azt kikipálták.A teljesítményt megbeszéltük, illetve felragasztottuk egy közös plakátra.
Ebben a hónapban megpróbáltunk az átlagosnál is egy kicsit jobbaknak lenni. Úgy érzem fontos tudatosítani a gyermekekben, hogy jócselekedetnek számítanak egyszerű dolgok is. Fontos a szándék, és ezek az apró dolgok egy idő után természetesekké válnak életükben.
Ilyen dolgok elevenedtek meg rajzaikban:
– Segítek kibontani osztálytársamnak a palackot, ha szomjas
– Megvetem az ágyat
– Segítek nagyinak felmenni a lépcsőn
– Segítek a konyhában sütit sütni, mosogatni
– Megfogom anya kezét az utcán, mikor átmegyünk az úton
– Apának a kezébe adom a szerszámokat, ha autót szerel
– Összeszedem a játékokat, ha már nem játszom velük
– Megetetem a cicát
– Játszok az unokatestvéremmel, ha hozzánk jön
A gyerekekkel az ünnepek közeledtével beszélgettünk a jó cselekedetek fontosságáról, az örömszerzésről, a másik iránti szeretetről. Ajándékot készítettek egymásnak, amit örömmel adtak át a karácsonyi ünnepség alkalmával.