Idén 41 csomagot készített az osztályunk a Máltai Szeretetszolgálat részére a PontVelem program felhívására.
Boldogító jó cselekedetek
Jármi-Papos-Őr Általános Iskola
„Aki rendszeresen jó cselekedeteket hajt végre, az tartósan boldogabbá válik.”
(Sonja Lyubomirsky)
A jó cselekedetek gyakorlásához nem kell semmilyen különleges tehetség, idő vagy pénz. A jó cselekedeteknek nem kell nagyszabásúaknak vagy bonyolultaknak lenniük.
Ott tegyünk jót, ahol éppen vagyunk!
A települési önkormányzatoknak köszönhetően nálunk is járt a Mikulás. Az osztályunk tanulói egymást is elhalmozták apró ajándékokkal. Jó hangulatban telt a Mikulás-járás.
Boldogságóra az 5. osztályban
ÓRAVÁZLAT
Téma: Jó cselekedet gyakorlása
Az óra cél- és feladatrendszere: érzelmi intelligencia fejlesztése
intuitív magatartás
Tárgyi koncentráció: magyar irodalom, etika, ének-zene, tánc és dráma
Az órát tartja: Borbás Lászlóné
Helyszín: Tunyogmatolcsi Petőfi Sándor Általános Iskola (4. tanterem)
Dátum: 2020.12.07.
I. Ráhangolás – Dalhallgatás: Bagdi Bella: Jó emberré csak a szívemmel válhatok! (CD)
-Relaxálás: Napimádás
Hervad a virágom, éled a világom
II. A téma bevezetése
Mottónk értelmezése: Jobb adni, mint kapni!
III. A téma feldolgozása: -Paralimpia Tkv. 128.o.
-A történet megbeszélése
-Kiből milyen érzelmeket váltott ki? Miért?
-Mi volt benne a jó cselekedet?
-Dramatizálás
IV. 31 napos jó cselekedet (csoport munka)
tkv. 131.o.
Karikázd be, amit te is kipróbáltál!
V. A téma összefoglalása: -Témazáró ( 3 dolog)
– Közös énekünk (Bagdi B.: Jó emberré…)
VI. Az órai munka értékelése
VII. Házi feladatunk: Jó cselekedeteim kifejezése rajzban
Ebben a hónapban is nagyon várták a gyerekek az órát. Meghallgattuk a hónap dalát és beszélgettünk a jócselekedetekről. Szinte mindenkinek volt véleménye, emléke, ötlete.
Ez a hónap a Boldogító jó cselekedetekről szólt. Az ünnepek közeledtével egyébként is sokat beszélgetünk a szeretetről, ajándékozásról stb. Elmeséltem nekik a Szívem kertje című mesét, majd közösen válaszoltunk a könyvben feltett kérdésekre. A téli időszakban, a tematikus tervünkben is szerepel a madarakról való gondoskodás fontossága. Ez is a jó cselekedetek közé tartozik, ezért közösen madáretetőt készítettünk. A munkafüzet 31. oldalán levő feladatlapon segítettek a kismadaraknak, hogy megtalálják a madáretetőt. Piros kartonból kivágott szívecske forma segítségével minden gyermek elmondta, hogy kinek és miért adja a „szívét”. Záró éneklésként Bagdi Bella: Boldog vagyok című dalát hallgattuk meg, és közösen mozogtunk, táncoltunk.
Decemberben a jó cselekedetek hónapja volt. E köré a téma köré épültek a tevékenységeink. A foglalkozásokat relaxációval kezdtük, ezután elénekeltük a tanult dalokat. A gyerekek kedvence a Ha boldog vagy kezdetű dal. Beszélgettünk a jó cselekedetekről, ki hogyan szokott jót cselekedni, és milyen jó érzés jót cselekedni. Elolvastam a gyerekeknek a Szívem kertje című történetet. Lerajzoltuk, hogy ki milyen jó cselekedeteket szokott csinálni. Az elkészült munkákat kitettük a hirdető táblánkra, hogy lássák a szülők is, és otthon is tudjanak erről beszélgetni.
Székesfehérvári Németh László Általános Iskola
Minden jó cselekedet után, fellobbant egy kis lámpás. A végén fantasztikus volt a hangulat!
Prügyi Mesevár Napköziotthonos Óvoda
Decemberi foglalkozásokat relaxációval és zenehallgatással kezdtük. Megbeszéltük, hogy melyek a jó cselekedetek, miért jó, ha segítünk valakinek, miért jobb adni, mint kapni. Gyógyító szívecskéket készítettünk, és annak adtuk, akinek szeretnénk örömet okozni. A madáretetőnket megtöltöttük magokkal, majd kitettük a madaraknak. Végül, mivel jön a Karácsony angyalkákat készítettünk, fenyőfát festettünk, amivel a gyerekek szüleiket fogják megajándékozni.